خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

آیا کارت بانکی من هم هک شده است؟ + لینک تشخیص هک شدن کارت شما

جزئیاتی از هک حساب کاربری 3 میلیون حساب بانکی حاکی است، این هک شامل بخشی از کارت‌ها آن هم در سالهای 87 تا 89 می‌باشد.

اخیرا خبر هک شدن حساب کاربری 3 میلیون کارت مشتریان بانکی کشور در فضای مجازی منتشر شده است.

این اطلاعات که در وبلاگ عامل اصلی این حمله هکری منتشر شده متعلق به فردی است که خود را “خ.ز.ف” نامیده و به گفته وی ظاهراً پیش از این سرقت اطلاعات مذکور را به مدیران عامل بانک‌ها اطلاع داده است.

به نوشته ایتنا، برای اینکه کارت بانکی خود را در بین بیش از سه میلیون کارت قرار گرفته در سایت پیدا کنید می توانید از لینک http://ircard.blogspot.de استفاده کنید.

اما پیش از این جست‌وجو موارد زیر را به خاطر داشته باشید:
1- عدم وجود کارت بانکی شما در بین کارت‌های این سایت به معنی در خطر نبودن آن نیست.

2- این سایت تنها حاوی بخشی از کارت‌ها آن هم در سال‌های 87 تا 89 استفاده شده می‌باشد.

3- بانک‌ها موظف به شناسائی اطلاعات سایر کارت‌های استفاده شده هستند و ابطال آنها به عهده خود بانک‌ها می‌باشد. البته اگر حفاظت از حساب‌های مشتریان برایشان مهم باشد.

4- اطلاع‌رسانی به سایر هموطنان و ثبت شماره کارت و رمز برای کنترل در این سایت قبل از تحویل آن به بانک صادر کننده تنها راه اطمینان هموطنان به این ادعا و اثبات کذب بودن ادعاهای دیگر می‌باشد.

5- در هر صفحه از اطلاعات کارت‌ها تقریبا 30000 کارت گنجانده شده است لذا شاید باز کردن صفحات در سرعت پائین و با استفاده از فیلترشکن کمی زمان‌بر باشد.

درباره‌ی فداغ نيوز

4 نظر

 1. سلام
  تا اون جایی که من اطلاع دارم تمام حساب های بانکی هک شده است و در حال حاضر تمام مشتریان دارای حساب پولی بیش از چندین میلیون بسته شده است .
  به هر حال دوستان باید گفت که هر بار هم این رمز ها تغییر کند برای آن کسی که این کار را انجام داده است هیچ فرقی نمیکند و اگر بخواهد باز هم میتواند این کار را انجام دهد.
  و یک چیز دیگر هم باید گفت که آن کسی که این کار را انجام داده است دزد نبوده چون اگر میخواست حساب های بانکی را خالی کند بدون اینکه اعلام کند این کار را می کرد اما وی به مدیران بانک ایمیلی زده است در باره ی باز بودن راهی برای حساب مشتریان و باید بگوییم که مدیران عزیز هیچ پاسخی به او ندادند . و در حال حاضر ارتش سایبری جمهوری اسلامی ایران به دنبال او است.

 2. همراه اول میکرو سیم‌کارت می‌دهد
  ارتباطات – روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد به منظور تسهیل استفاده مشترکان از گوشی‌های نسل جدید تلفن همراه، همراه اول از طریق دفاتر خود میکرو سیم‌کارت عرضه می‌کند.
  این میکرو سیم‌کارت‌ها (سیم‌کارت‌های کوچک) با گوشی‌های نسل جدید سازگار بوده و مشترکان همراه اول می‌توانند جهت تعویض سیم‌کارت خود و خرید میکرو سیم‌کارت، علاوه بر دفاتر منتخب خدمات ارتباطی، از طریق شرکت خدمات اول مبین (1868)، دفاتر مشترکین تهران و مراکز تلفن همراه استان‌ها اقدام کنند.
  بر اساس این گزارش، تعویض سیم‌کارت و ارائه میکرو سیم‌کارت جدید، بدون اخذ وجه اضافی (به قیمت تعویض سیم‌کارت معمولی) انجام می‌شود و هزینه این تعویض برای مشترکان دائمی در صورتحساب دوره و برای مشترکان اعتباری به صورت کسر از شارژ اعمال می‌شود.
  همراه اول پیش از این از ابتدای سال جاری، عرضه آزمایشی و محدود این میکرو سیم‌کارت‌ها را آغاز کرده بود و هم اکنون عرضه عمومی را شروع کرده است
  http://img4up.com/up2/75378126741702882538.jpg

 3. بهره‌برداری از نسخه اول موتور جستجوگر ملی در سال جاری
  اینترنت – مهر نوشت:
  معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بهره‌برداری نسخه نخست موتور جستجوگر ملی در سال جاری و با همکاری موسسات تحقیقاتی خبر داد و گفت: منابع این موتور جستجو با اطلاعات روز دنیا مطابقت دارد.
  موضوع راه اندازی یک موتور جستجوگر بومی و ملی که بتواند با موتورهای جستجوگری چون “یاهو” و “گوگل” رقابت کند در نیمه سال 89 و از سوی رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد. وی اعلام کرد که ایران برای جوابگویی به نیازهای داخلی می‌خواهد موتور جستجوگر ملی راه اندازی کند و حتی این طرح ملی در برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور پیش بینی شده است.
  در آن زمان یکی از مسئولان سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز در تشریح آغاز به کار این پروژه تاکید کرد که حتی پیشنهاداتی در مورد نام این طرح ارائه شده که وزیر ارتباطات از عنوان “یاحق” برای نام این موتور جستجوگر یاد کرده است.
  اما در سال 90 و با اظهارات مسئولان سازمان فناوری اطلاعات این طور استنباط می شد که سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اجرای موتور جستجوگر ملی تغییر یافته و این وزارتخانه قصد دارد نسبت به ارتقای موتورهای جستجوگر داخلی فعلی اقدام کند و تنها به یک موتور جستجوی ملی واحد بسنده نکند.
  اما علی حکیم جوادی- معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفتگو با خبرنگار مهر بار دیگر از بهره برداری از نسخه نخست موتور جستجوگر ملی در سال جاری خبرداد و تاکید کرد که ایران در کنار موتورهای جستجوگر داخلی نیاز به یک موتور جستجوی ملی نیز دارد که کارهای تحقیقاتی اجرای آن به پایان رسیده است.
  وی با بیان اینکه خوشبختانه چندین مجموعه در کشور در بخش فراهم آوردن دسترسی به موتورهای جستجوگر فعال هستند و منابع اطلاعاتی مورد نیاز کاربران ایرانی را فراهم می کنند، تصریح کرد: سازمان فناوری اطلاعات مانند بسیاری از کشورهای دیگر که از موتورهای جستجوی بومی مطابق با فرهنگ و نیاز جامعه استفاده می کنند تاکید بر راه اندازی موتور جستجوگر ملی دارد.
  معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اظهار امیدواری از اینکه در طول برنامه پنجم توسعه موتور جستجوگر ملی مطمئن و با کیفیت مناسب در اختیار کاربران ایرانی قرار گیرد، تاکید کرد که هم اکنون در برخی حوزه ها و موضوعات خاص موتورهای جستجوی اختصاصی و شناخته شده ای در کشور فعال هستند اما با این وجود به نظر می رسد باید هرچه سریعتر موتور جستجوی بومی را نیز در کنار این موتورها داشته باشیم.
  حکیم جوادی با بیان اینکه کارهای تحقیقاتی این پروژه با کمک موسسات تحقیقاتی به اتمام رسیده و نتایج خوبی نیز حاصل آمده است، بهره برداری از نسخه اول موتور جستجوی بومی را امسال وعده داد.
  به گفته رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در راه اندازی از موتور جستجوی ملی از آخرین دستاوردها و شیوه های متداول دنیا بهره گرفته شده است و منابع این موتور جستجو به طور قطع با اطلاعات روز دنیا مطابقت می‌کند.
  2121
  بامید توفیق بیش از پیش مهندسان بومی کشورمان . با احترام

 4. کاریکاتور/… از هک شدن چه باک است!
  وقتی اعلام شد که اطلاعات کارتهای عابر هک شده و شهروندان هرچه زودتر باید اقدام به تغییر رمزهای خود کنند رئیس کل بانک مرکزی این موضع را تکذیب کرد و اعلام کرد که با این حال بهتر است این کار انجام شود

  http://img4up.com/up2/22383121847164294657.jpg

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


7 + = 15