خانه / اخبار کوتاه / گردهمایی روسای هیئت های تیراندازی شهرستانها، باشگاهها و کمیته های تخصصی استان فارس۱۴۰۲ برگزار شد

احداث بزرگترین و مجهزترین پروژه گلخانه ای هیدروپونیک طرح اسپانیایی گانیک در فداغ

امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه بزرگترین پروژه گلخانه ای هیدروپونیک طرح اسپانیایی گانیک جنوب کشور در فداغ با حضور مسئولین استان فارس و شهرستان و مسئولین محلی کلنگ زنی شد .
گلخانه هیدروپونیک یکی از دستاوردهای کشاورزی مدرن است که با روش آب کشت یا کشت هیدروپونیک امکان پرورش گیاهان با کیفیت را در تمام فصل‌های سال فراهم کرده است .
در روش کشت هیدروپونیک بر خلاف روش کاشت گیاه در خاک گیاهان بر بستری از آب غنی شده با مواد مغذی پرورش می‌یابند.
این پروژه با هزینه ای بالغ بر ۷۰ میلیارد اعتبار و توسط کار آفرین برتر فداغ ، آقای حسن راستی در زمینی به مساحت ۳/۵ هکتار در غرب فداغ (منطقه درزی) احداث خواهد شد
حسن راستی در مصاحبه ای با امان الله دارش خبرنگار فداغ نیوز گفت : پروژه ای که امروز شاهد کلنگ زنی آن هستیم برای مجوز آن از یک سال قبل تلاش کردیم تا اینکه امسال جهت احداث آن موافقت شد .
به گفته راستی این پروژه زمینه اشتغال مستقیم برای ۵۰ نفر و غیر مستقیم برای ۲۰۰ نفر فراهم خواهد کرد .
راستی در ادامه گفت : پروژه گلخانه ای هیدروپونیک فداغ یکی از بزرگترین و مجهزترین پروژه های گلخانه ای استان فارس و تنها گلخانه منطقه می باشد و در مرحله اول قصد داریم خیار سبز ، گوجه و فلفل دلمه ای رنگی تولید نماییم .
راستی از کلیه مسئولین استان و نمایندگان استاندار و روسای ادارات شهرستان ، فرمانده سپاه و فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ، فرماندار و بخشدار محترم که قبول زحمت فرمودند و در آیین کلنگ زنی شرکت کردند کمال تشکر نمود
مدیر عامل گلخانه سازان پیشرو الماس که مسئولیت احداث گلخانه فداغ را برعهده دارد در مصاحبه با خبرنگار فداغ نیوز گفت : به جرات می توان گفت که این گلخانه یکی از مجهزترین گلخانه های کشور خواهد بود .
پروژه آقای راستی یکی از مجهزترین و کاملترین ‌پروژه های جنوب کشور است که بر اساس سازه اسپانیایی گانیک که یکی از مجهزترین سازه ها در دنیاست ساخته خواهد شد .
هزینه احداث این پروژه ۵۱ میلیارد و هزینه کلی بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان اعتبار خواهد بود

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 + 6 =