خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳
برخـورد شدیـد با عوامـل ا نتشار شایعات قتل های زنجیره ای

برخـورد شدیـد با عوامـل ا نتشار شایعات قتل های زنجیره ای

موج شایعات قتل های زنجیره ای و ربودن زنان در شهر چه در فضاهای مجازی، شبکه های اجتماعی و چه از طریق کلامی در محافل مختلف پیش از دو هفته ای است که  همچنان جولان می دهد، هر روز در خبرهای ساختگی به افراد به قتل رسیده و ربوده شده اضافه می شود که این امر به وحشت شهروندان و احساس ناامنی در شهر دامن می زند. در شماره قبل این روزنامه از سوی فرماندار و رییس پلیس 110 هرمزگان این خبرها کذب اعلام شد. فرمانده انتظامی استان هرمزگان نیز در جمع خبرنگاران با تایید بر عدم صحت این چنین خبرها، این را هم تاکید کرد که نیروی انتظامی با منشا عوامل انتشار اینگونه پیام ها برخورد قانونی خواهد کرد.سردار رضا محمدی یگانه گفت:این موضوع را شایعه ای رواج یافته در شبکه های مجازی می دانیم و پیگیری ها برای یافتن عاملان انتشار آنها ادامه دارد.وی  عمده این پیام‌های شایع، مبنی بر این دانست که سه نفر ناشناس  تحت عنوان باند خفاش شب  وارد استان شده و با یک دستگاه پژو 405 نوک مدادی بدون پلاک تاکنون اقدام به ربایش و قتل وحشیانه تعداد 9 زن و دختر کرده‌اند.سردار محمدی یگانه تصریح کرد: این پیام و خبرها بی اساس و کذب است که بیشتر جنبه ایجاد رعب و وحشت در میان مردم دارد.

1398832140_j___92___2734____1___6

قتل دو نفر  به علت اختلافات خانوادگی

وی افزود:طبق آخرین اطلاعات که توسط تمامی ارگان‌های پلیس و پزشکی قانونی در دست است، از تاریخ یکم فروردین‌ماه تاکنون دو فقره قتل در استان که ریشه در مسائل خانوادگی داشته رخ داده است. سردار محمدی یگانه افزود:گزارشی مبنی بر ربوده شدن به نیروی انتظامی ارسال نشده و هیچ گونه پرونده ایی در این مورد تشکیل نشده است.وی اضافه کرد: 26فروردین ماه سال جاری در بندرعباس مرد47 ساله توسط برادر 45 ساله خود با سلاح سرد(چاقو) به قتل رسیده و قاتل وی دستگیر، پرونده در حال پیگیری است.این مقام مسوول ادامه داد: یک مورد نیز مربوطه به قتل یک فرد 35 ساله مینابی است که توسط  فرد 53 ساله با خفگی به قتل رسیده، قاتل نیز دستگیر و به دستگاه قضایی تحویل داده شده است.

ماجرای کشف جسد

رییس پلیس هرمزگان در خصوص ماجرای کشف جسد زنی در بندرعباس گفت:28 فروردین ماه سال جاری  از طریق پلیس 110 به کلانتری 14بندرعباس اطلاع داده شدکه جسد زنی در ساحل شرقی شهر، مشاهده شده است. سردار محمدی یگانه  این را هم اضافه کرد که همسر این زن 24 قبل از رویت جسد توسط پلیس، گم شدن وی را اطلاع داده بوده است.این مقام مسوول ادامه داد:علت مرگ این فرد تاکنون مشخص نشده وطبق کالبد شکافی صورت گرفته جای هیچ ضربه و یا جراحاتی بر جسد توسط پزشکی قانونی اعلام نشده است. سردار محمدی یگانه عنوان نمود:با هدف مشخص کردن علت قتل، از جسد وی نمونه‌برداری داخلی شده و نمونه‌های گرفته شده برای آزمایشات سم‌شناسی ارسال شده است.وی خاطرنشان ساخت: در این رابطه نمی‌توان گفت که این فرد به قتل رسیده است و تا مشخص شدن نتیجه باید منتظر ماند.

برخورد قانونی با شایعه پردازان

فرمانده انتظامی استان در خصوص افرادی که  بدون هیچ سند و مدرکی در جامعه دست به بروز و شیوع شایعات با اظهارنظرهای بی‌پایه و کذب می‌زنندو موجب رعب و وحشت در جامعه می گردندگفت: اینکه عده‌ای بخواهند دست به درست کردن شایعاتی مبنی بر وقوع قتل‌های زنجیره‌ای زنان و دختران بزنند امری نادرست است که در صورت پیدا شدن منشا این شایعات به شدیدترین وجه ممکن با این افراد برخورد خواهد شد.

متولی پاسخگویی

سردار محمدی یگانه، سیاست پلیس بربیان واقعیت‌ها دانست و گفت: تاکنون هیچ واقعیتی را تکذیب و رد  نکردیم. وی افزود:نیروی انتظامی لزومی ندارد به هر شایعه ای پاسخ دهد و پلیس تخصصی باید هرشایعه را بررسی کرده و سپس درباره آن تصمیم گیری می شود.این مقام مسوول  این را هم اضافه کرد: تنها وظیفه پلیس نیست که متولی پاسخگویی و تکذیب اینگونه شایعات باشد بلکه این موضوع متولیان و مراجع دیگری نیز دارد که دراین باره مسوول پاسخگویی هستند.

فعالیت پلیس در راه امنیت

سردار محمدی یگانه از شهروندان خواست که برای گفته‌ها و پیام‌ها و شنیده‌های خود سند بخواهند و از مراجع مربوطه سئوال بپرسند. فرمانده انتظامی استان در حال حاضر امنیت در شهر بندرعباس و استان  را در وضعیت خوبی ذکر کرد و گفت: پلیس با تمامی امکانات در راستای حفظ امنیت در حال فعالیت است.

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. سلام تو رو خدا یه کاری بکنید همه ترس دارن هیچ کسی جرات نداره بره بیرون از تلوزیون اعلام کنید تا همه بفهمند!!!من از ترس چند روزه داخل خونه هستم وجرات ندارم برم بیرون خواهش می کنم اوضاع رو مثل قبل کنید!!!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 1 = 5