خانه / اخبار کوتاه / هنرنمایی دو بانوی فداغی در بازیهای بومی محلی و صنایع دستی در شهر لار

تأملی در بی اعتنایی مسئولین محلی به هفته بزرگداشت مقام معلم

روزهایی که سپری کردیم با نام مبارک «هفته بزرگداشت مقام معلم» شناخته شده بود؛ موضوعی که در فداغ مثل همه سال های گذشته با بی اعتنایی از کنار آن عبور کردیم.

فداغ با دارا بودن بیش از ده ها معلم بومی یکی از فرهنگی ترین روستاهای کشور به حساب می آید که این مهم نتیجه همت و تلاش بی وقفه دانش آموزان و دبیران دلسوزی بوده که از ابتدای تشکیل مدارس آموزشی به فکر اعتلای نام پرافتخار شهرمان فداغ بوده اند.

درخشش نام جوانان فداغی به عنوان معلمان نمونه شهرستانی و استانی یکی دیگر از افتخاراتی ست که اهالی منطقه با شنیدن خبر آن به خود می بالند و به مبارکی از آن یاد می کنند.

در حالی که طی روزهای گذشته اخبار تجلیل از معلمان در شهرها و روستاهای مختلف به گوش می رسد؛ در فداغ اما هیچ گونه رویدادی برای بزرگداشت این هفته و تقدیر از زحمات فرهنگیان بالاخص معلمان نمونه و یا بازنشستگان این عرصه صورت نگرفت.

جا داشت که مسئولین محلی مان با برپایی مراسمی در خور شأن این عزیزان در جهت پاسداشت زحمات بی وقفه جوانان فرهنگی شهرمان بکوشند.

دعوت از معلمان قدیمی، نقل خاطرات شیرین بزرگترها، برپایی نمایشگاه عکس دانش اموزان قدیم، خاطره گویی دانش اموزان از لحظات به یاد ماندنی تحصیل شان و گفتگوی چهره به چهره مسئولین آموزشی با جمع همشهریان می توانست از موضوعات مهیجی باشد که در برنامه بزرگداشت روز معلم اجرا می شود.

شنیدن دغدغه اولیا، بازگو کردن کمبودهای آموزشی و فرهنگی، اطلاع از آمار تحصیلی فرزندان فداغی و دلایل ترک تحصیل آنها، نواقصات مدارس و راه های جذب اعتبار دولتی و کمک های خیرین نیز از موضوعاتی ست که در اینگونه همایش ها مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.

اهدا لوح یادبود و ارائه مشوق ها از جمله تخفیف در پرداخت عوارض ساخت و ساز، تخفیف در ثبت نام اشتراک آب، برق، گاز و تلفن و نیز چاپ بنر در معرفی معلمان نمونه فداغ در سطح شهر نیز از جمله پیشنهاداتی برای اقدام مسئولین محلی به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم می باشد.

امید داریم در سال های آتی با تشکیل کارگروه های فرهنگی و راه اندازی همایش تجلیل از فعالین فرهنگی در فداغ، بتوانیم اندکی از زحمات این عزیزان را پاس بداریم.

✍🏻: فاضل نریمانی

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


8 + 7 =