خانه / اخبار کوتاه / اقامه نماز عید قربان در فداغ

آغاز عملیات لایروبی و بهسازی آب انبار ماسین با همکاری شورای اسلامی و اداره اوقاف

عملیات لایروبی و بهسازی قدیمی ترین و معروف ترین آب انبار فداغ با هدف بازسازی مجدد آن ، توسط شورای اسلامی و هماهنگی اداره اوقاف ، شروع شد
امروز در اولین روز عملیات بهسازی آب انبار ماسین فداغ ، که به عنوان قدیمی ترین آب انبار در فداغ شناخته می شد ، با هدف نوسازی ، با هماهنگی اداره محترم اوقاف ، گنبد آن که چند سالی  به صورت غیر ایمن  در امده بود ، تخریب شد.

با توجه به اینکه جهت لایروبی آب انبار ، نیاز به ورود کارگران به داخل آب انبار بود و با توجه به اینکه  گنبد و سقف آن به غلت تخریب در سالهای گذشته ، و ایمن نبودن در زمان کار و لایروبی ، شورای اسلامی فداغ با هماهنگی اداره اوقاف ، گنبد متروکه آن را با هدف زیبا و ایمن سازی ، تخریب کرد.
(دانلود تخریب آب انبار درفداغ)
IMG-20150409-WA0092

Screenshot_۲۰۱۵-۰۴-۰۹-۲۱-۵۹-۱۹

Screenshot_۲۰۱۵-۰۴-۰۹-۲۲-۰۰-۰۲

Screenshot_۲۰۱۵-۰۴-۰۹-۲۲-۰۰-۳۰

درباره‌ی فداغ نيوز

6 نظر

 1. باسلام
  تشکر از شورای سازندگی خصوصا ریاست محترم آن که خالصانه در فکر خدمت وآبادانی شهرمان میباشد.
  به نظر بنده شورا در مورد این اب انبار دچار اشتباه شده است اولا که این برکه اصلا ورودی جهت آبگیری سالم وبهداشتی ندارد دوما که هزینه بیت المال رو نباید خرج چیز غیرقابل مصرف کند سوما که به کفته مسؤلین شورا بیشتر این برکه در طرح تعریض میدان قرار دارد و هزینه کردن در آن ظلم به مردم است و اکثر قریب به اتفاق مردم هم راضی به تخریب کامل آن و احداث فلکه و خیابان عریضتر هستند پس شورای محترم کار زیربنایی و اساسی و دایمی و قانونی و مردمی را انجام دهد و هزینه بیخود برای این برکه بلااستفاده ننماید و انرا بطور کامل تخریب نماید و سپس طبق نقشه جدید میدان و خیابان و … احداث نماید.
  باتشکر

  • ای کاش شورای اسلامی بقیه آب انبارهای خطرآفرین را تخریب و یا بازسازی می کرد.

 2. لایروبی آب انبار کار خیلی خوبیه ولی میشه بفرمایید آبگیری این اب انبار از کجا میخواد انجام بگیره… از خونه های به فاصله چند متری اون یا از جوب آبی که از فاضلاب خونه های منتهی به مسیر شمال خیابان روستاست؟ یا که از سمت آسفالت مربوط به خیابان کنارش… اون هم آسفالت به ارتفاع حداقل نیم متر بالاتر؟
  معلوم نیست بهسازی این آب انبار چه ضرورتی برای رفاه حال مردم داشته و چه دردی رو از مردم دوا می کرده… این همه آب انبار در اطراف روستا وجود داره که مردم از آب شرب اون استفاده میکنن و اولویت بیشتری دارن.
  با تغییر کاربری این آب انبار میشه از اون استفاده خیلی بهتری کرد. هم مشکل قانونی نداره و کاملا مرسوم هست و هم از منظر شرعی بالامانع هست و منافی وقف اون نیست

 3. عملی خیلی ناپسند بوده.

 4. اولا ک بدون مجوز تخریب شده. دومن، زمانی که اثری تخریب شده چجور میشه ترمیم و مرمت کاریش کرد

  • من که امروز دیدم فقط گنبدش تخریب شده اب انبار مثل سابق هست و هیچ تغییری نکرده. ان شالله که نمای خوبی براش طراحی کنن و همون کار کرد سنتی ان محفوظ بمونه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


6 + = 14