خانه / اخبار کوتاه / هنرنمایی دو بانوی فداغی در بازیهای بومی محلی و صنایع دستی در شهر لار

تزریق مجدد بودجه به جاده “چک‌چک و آبرسانی به ارد و فداغ / خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت فداغ ساخته می‌شود

۳۳ میلیارد و ۹۸۳ میلیون تومان برای آبادانی و پیشرفت شهرستان “گراش و تزریق مجدد بودجه به جاده “چک‌چک و آبرسانی به ارد و فداغ با اعتبار ۱۲.۵ میلیارد تومان
اختصاص ۷.۵ میلیارد تومان برای مراکز درمانی گراش/ خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت فداغ ساخته می‌شود
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده، مهندس حسین‌زاده نماینده مردم شریف لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی طی یک سال و نیم گذشته با پیگیری‌هایی که داشت، توانست از دو منبع اعتباراتی برای رفع محرومیت و توسعه و آبادانی حوزه انتخابیه جذب کند.
مبلغ این اعتبار برای شهرستان‌ گراش ۳۳ میلیارد و ۹۸۳میلیون تومان است که برای ساخت و تکمیل پروژه‌هایی در حوزه‌های بهداشت و درمان، راه و معابر، آب و کشاورزی، فرهنگ و هنر، آموزش و ورزش صرف خواهد شد.
حسین‌زاده ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات برای مردم مومن و شریف جنوب فارس عنوان کرد: بسیار خرسندیم که در پایان سی روز بندگی خداوند متعال به مردم عزیز اعلام کنیم که پس از پیگیری‌های یک سال و نیمه موفق به جذب اعتبارات مهمی برای حوزه انتخابیه شدیم.
وی افزود: عملیات ساخت و تکمیل برخی از پروژه‌ها با اعتبارات اختصاص یافته آغاز شده یا به سرانجام رسیده و دیگر پروژه‌ها در آینده نزدیک آغاز به کار خواهند کرد.
نماینده مردم شریف جنوب فارس در مجلس گفت: مبلغ ۱۲ میلیارد و ۴۷۲ میلیون تومان برای تکمیل مجتمع آبرسانی به فداغ و ارد اختصاص یافت که عملیات اجرایی آن طی روزهای گذشته آغاز شد. همچنین ۴ میلیارد و ۴۰۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای تعویض لوله آبرسانی عمادشهر به فداغ با اولویت بخش مرکزی گراش، احداث مخزن هزار متر مکعبی، احداث رودخانه پئت گراش، نوسازی و تجهیز مراکز جهاد کشاورزی و احداث جاده بین مزارع جذب شد.
وی خاطرنشان کرد: مبلغ ۷ میلیارد و ۴۶۲ میلیون تومان نیز برای ساخت، تکمیل و تجهیز پایگاه‌های خدمات جامع سلامت شماره ۱ و ۲، خانه‌های بهداشت فداغ و لب‌اشکن، مرکز خدمات جامع سلامت فداغ، مراکز بهداشت گراش، ارد و فداغ و بیمارستان امیرالمومنین (ع) گراش اختصاص یافت.
اعتبار جذب شده برای حوزه راه و معابر نیز به گفته نماینده ۴ میلیارد و ۹۸۳ میلیون تومان است که صرف تکمیل جاده چک‌چک و اجرای طرح‌های هادی روستاهای خلیلی و کنگ‌ و ریشه شد. گفتنی است تاکنون با پیگیری‌های نماینده مبلغ ۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل جاده چک‌چک جذب شده است.
حسین‌زاده گفت: همچنین مبلغ ۱ میلیارد و ۸۵۲ میلیون تومان برای حوزه فرهنگ و هنر اختصاص یافت که صرف تکمیل مجتمع فرهنگی هنری پلاتو و مرمت و حفاظت از میراث فرهنگی خواهد شد. از این مبلغ اعتباراتی نیز به حوزه‌های علمیه برادران و خواهران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان تبلیغات اسلامی جهت انجام برنامه‌های فرهنگی‌شان داده شد.
وی خاطرنشان کرد: ۱ میلیارد و ۶۲۳ میلیون تومان نیز به عملیات تکمیل یا ساخت مدرسه شهید اشرفی اختصاص یافت. یک میلیارد و ۱۸۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم برای احداث، توسعه و تعمیر فضاهای ورزشی و تکمیل سوله ورزشی سپاه گراش جذب شد.
نماینده مردم شریف لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی در پایان عنوان کرد: شهرستان گراش پروژه‌های بر زمین مانده بسیاری دارد که لازم است هرچه سریعتر به پایان برسد و شاهد پیشرفت و آبادانی این شهرستان باشیم.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


1 + = 10