اخبار کوتاه :
رمضان با عطر مهربانی صندوق خیریه مهر فداغ         به زودی دفتر پیشخوان دولت در فداغ افتتاح خواهد شد         برخورد سمند با شتر در محور فداغ _ محمدزینا         قاسم هوشیار سخنگوی شورای پنجم با هزاران انگیزه برای شورای ششم می آید         افتتاح اورژانس جاده ای فداغ در فاز چه کنم چه کنم پیمانکار و علوم پزشکی         تشکیل کارگروه مشورتی، ایده دو کاندید جوان فداغی         ناصر منصوری با کوله باری از تجربه برای شورای ششم ثبت نام کرد         سه عضو شورای فعلی برای شورای ششم ثبت نام کردند         جمعه بازار فداغ سلامت شهروندان را به خطر انداخته است         محدودیت‌های جدید کرونایی در هرمزگان اعلام شد         مصوبات ستاد ملی، استانی و شهرستانی مدیریت و پیشگیری ویروس کرونا اعلام شد         سردبیر نشریه گابریک ، به سمت کارشناس و مشاور روابط عمومی هیئت گلف استان هرمزگان منصوب شد         طغیان کرونا در فداغ ، کارشناسان و مسئولین وزارت بهداشت را به منطقه کشاند         سید سجاد قتالی برای دومین دوره متوالی برای حضور در شورای اسلامی اعلام امادگی کرد.         توزیع روغن طرح تنظیم بازار در فداغ آغاز شد        
خانه / اخبار کوتاه / توزیع روغن طرح تنظیم بازار در فداغ آغاز شد

تقاضای برق و جاده مخدان روی میز نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی

نامه تقاضای برق و جاده محور فداغ به مخدان روی میز نماینده محترم مردم لارستان – خنج – گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت .
به گزارش شعبان تقی نژاد ، پیشکسوت و معتمد فداغی ، امروز جمعی از ساکنین و باغ داران مخدان با ارسال نامه ای به نماینده خود در مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به مشکلات مخدان ، از جمله برق و جاده شدند .
رونوشتی از این نامه به فرمانداری لارستان ، اداره کشاورزی لارستان – اداره برق لارستان – شورای اسلامی بخش صحرای باغ و شورای اسلامی فداغ ارسال شده است .
متن نامه و تقاضای مردم به این شرح می باشد:
با سلام
احتراما به استحضار می رساند روستای مخدان ( معروف به مخدان فداغ) از توابع بخش صحرای باغ لارستان به رغم برخورداری از منابع طبیعی و کشاورزی و نخلستانهای بسیار ، از مشکلات و تنگناها رنج می برد و در محرومیت و نبود امکانات اولیه زندگی می باشد.
که ضرورت دارد با سیاست گذاری و تخصیص منابع مالی ، به سمت آبادانی رهنمون شود .
به رغم آنکه خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ، غبار محرومیت دوران رژیم منحوس پهلوی را از اکثر روستاها و آبادی ها زدوده است ، اما روستای مخدان از قافله پیشرفت دور مانده و نیازهای ساکنین و کشاورزان این دیار بی پاسخ مانده است .
هم اکنون مشکلات متعددی خصوصا نبود برق و جاده و راه مواصلاتی ، باعث مهاجرت اهالی به شهرها و روستاهای همجوار خصوصا فداغ شده است و کشاورزی و نخل داری این ابادی که روزگاری زبانزد منطقه بود از رونق انداخته است .
با توجه به اینکه در اوایل دهه ۸۰ روستای مخدان از دهستان فداغ منتزع و به بخش صحرای باغ الحاق گردید و این موجب بروز مشکلاتی برای ساکنین و پیگیریهای اداری شده است و علی رغم اینکه بارها دردو دل مردم از نبود امکانات خصوصا برق و جاده به گوش مسئولین منعکس شده ، متاسفانه تا کنون هیچ گونه اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است .
جناب آقای مهندس حسین زاده ، شما در حالی به روستاهای محروم و دور افتاده در نقاط مختلف چهار شهرستان سفر می کنید و پای درد و دل همشهریان می نشینید که هیچ مسئولی تا کنون نه تنها هرگز پای به این روستای محروم نگذاشته بلکه بودجه راه مواصلاتی نیز در جاهای دیگر هزینه می کنند .
محصولات باغی و دامی این منطقه تامین کننده بخشی از نیازهای شهرستانهای همجوار می باشد ، اما به دلیل همین بی تدبیری ها و عدم وجود برق و جاده مناسب جهت انتقال به بازار ، هرگز به دست کسی نمی رسد و اهالی نیز رغبت خود را برای نگهداری باغات و نخیلات از دست داده و هزینه های آن را نمی توانند تحمل نمایند .
لذا خواهش و استدعای بسیار عاجرانه اهالی و کشاورزان این آبادی از حضرتعالی و دیگر مسئولان عزیز استان و شهرستان است ، در اسرع وقت تدابیر و تمهیداتی را برای اهالی و مردم محروم از این وضعیت اسفبار اتخاذ نمایید .
امید است که شاهد هرچه بیشتر تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایه مقام عظمای ولایت باشیم .
پیشاپیش از توجه و عنایت شما سپاس گذاری می شود و توفیق روز افزون شما را از خداوند متعال خواستاریم .

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 4 = 6