خانه / اخبار کوتاه / افتتاح ساختمان دو کلاسه‌ی خیرساز در فداغ

تنها منبع آب شرب مردم فداغ را دریابید

آب‌ منشاء حیات‌ و سرچشمه‌ زندگی است‌ و تمام‌ موجودات‌ عالم‌ با آب‌ زنده‌اند و بواسطه آن ادامه حیات می دهند.
عواملی چون‌ رشد جمعیت‌ و افزایش‌ روز افزون ‌نیازهای بشر سهم‌ برخورداری انسان‌ از این‌ نعمت‌ الهی را بطور مستمر کاهش‌ می‌دهد. کیفیت‌ آب‌ نیز به‌ دلیل‌ فعالیت‌های انسان‌ و ورود آلاینده‌های مختلف‌ تغییر می‌کند که‌ نهایتا بر سلامتی انسان‌ تأثیر سوء می‌گذارد. تاریخ ‌زندگی بشر نشان‌ می‌دهد که‌ انسان‌ علاوه‌ بر کوشش‌ در زمینه‌ یافتن‌ منابع‌ آب‌ و حفاظت‌ آن‌ها، همواره‌ در جهت ‌تأمین‌ کیفیت‌ مناسب‌ آن‌ نیز گام ‌برداشته است‌.
امروزه باتوجه به افزایش جمعیت در فداغ ونیازبه آب بیشتربرای بخش های خانگی،موضوع استفاده بهینه از آب باران كه اصليترين منابع آب در فداغ و در کل منطقه لارستان مي باشد، آیا توانسته ایم از داشته های خود به نحو احسنت استفاده نماییم.
آب مصرفی برای شرب،علاوه بر کافی بودن ، باید از نظر بهداشتی نیز مناسب باشد .
میزان متوسط مصرف آب برای آشامیدن هر فرد 2-1 لیتر در روز است که باید مطبوع و عاری از هرگونه آلودگی باشد.
با توجه به اینکه آب شرب شهروندان فداغی کلا از منابع آب ذخیره شده باران در آب انبارها تامین می گردد ، واین آب انبارها فاقد هرگونه حفاظ جهت جلوگیری از ورود مواد خطر افرین به درون آن می باشد ، آیا وزارت بهداشت در این زمینه و جهت کلرینه کردن آبهای موجود اقدامی ضروری انجام داده است ؟
با نگاهی گذرا به آب انبارهای موجود در فداغ و منطقه پی خواهیم برد که در این زمینه کوچکترین اقدامی صورت نگرفته است
پس جهت جلوگیری از بروز بیماریهای واگیر و سلامت جسمانی شهروندان ، از وزارت بهداشت و درمان ، خواهشمندیم جهت کلرینه کردن آب آب انبارهای موجود در فداغ و منطقه آن ، اقدامات لازم ، مبذول فرمایند
20150213_125755

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


1 + 1 =