خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

حضور نماینده رئیس جمهور به منطقه و روز پرکار نمایندگان فداغ

حضور نمایندگان رئیس جمهور به منطقه لارستان و گراش ، روز پر کار نمایندگان فداغ به همراه داشت
پنجشنبه ۲۰ مهرماه
حجت الله عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در حضور مسئولین شهرستان و خبرنگاران گفت: هیچ مسئله و موضوعی در این سفرها گم نخواهد شد و تمام موضوعات در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت .
حجت الله عبدالملکی همزمان با حضور هیئت دولت در استان فارس با حضور در شورای اداری شهرستان گراش گفت : ما مسائل و مشکلات را دسته بندی و به دولت ابلاغ می نماییم
امان الله دارش خبرنگار فداغ نیوز و اعضای شورای اسلامی فداغ از بدو حضور نماینده رئیس جمهور در شهرستان گراش حضور داشتند و به بیان مشکلات فداغ الخصوص عدم ارتقا به بخش پرداختند .
قاسم هوشیار به نمایندگی از سوی مردم فداغ در نطق سه دقیقه ای خودگفت :
پرونده تقسیماتی ارتقای فداغ و خلیلی از سال ۱۳۹۰ تا کنون دو بار به هیئت وزیران رفته و هر دو بار بخاطر موضوع تک دهستانی موفق به اخذ مصوبه نشد .
پیشنهاد وزارت کشور پس از بازدید میدانی ، طرح حذف بخش مرکزی به فرمانداری شهرستان مطرح گردید
حدود دوسال است که منتظر اجرایی شدن پیشنهاد وزارت کشور هستیم
با توجه به اجرای طرح در استان اصفهان بخش کوهپایه ، اما بعضی از مسئولین شهرستان ، رضایت کامل نسبت به حذف بخش مرکزی را ندارند .
با توجه به اینکه پرونده نیاز به اصلاحیه تک دهستانی دارد ، از رئیس جمهور محترم درخواست می شود که از اختیارات خود برای اخذ مصوبه هیئت وزیران استفاده و بخش فداغ و خلیلی را تصویب نمایند .
پیشنهاد می گردد در صورتیکه اینکار غیر ممکن است مصوبه از وزارت کشور گرفته شود که بخشداری با ادارات مربوطه در فداغ مستقر گردد.
قاسم هوشیار در بخش ورزشی هم کمبودهای فداغ را مطرح نمود .
هوشیار در این باره گفت : با توجه به جمعیت بالغ بر ۶۵۰۰ نفری روستای فداغ از سالن سقف بلند و استاندارد و زمین چمن بزرگ فوتبال محروم هستیم
خواهشمندیم در این زمینه همکاری و مساعدت فرمایید .
امام جمعه محترم شهرستان گراش نیز در حضور نماینده رئیس جمهور از حق فداغ جهت ارتقا سخن گفت : حجت الاسلام بخشایش پور گفت :استاندار قول می دهد برنامه و بودجه عمل نمی کند .
ما انتظار داریم قوانین دولت برای سرمایه گذاری و بخش خصوصی اصلاح شود .
خیری که می آید سرمایه گذاری کند ، بخاطر عوارض و مالیات بلایی سرش می آورند که پشیمان می شود .
اگر خیرین ما نبودند الان شما باید به ده کوره می آمدید .
در حوزه اداری ۱۴ سال است که گراش شهرستان شده است اما بسیاری از ادارات بخش است ، ۹ اداره نمایندگی است . ۹ اداره کمبود نیرو دارد . ۴ اداره با یک نیرو اداره می شود
فداغ در سال ۹۵ ، ۶۵۰۰ نفر جمعیت داشته است .بخش هایی داریم که در استان فارس حدود ۳۰۰۰ نفر جمعیت دارند چگونه است که فداغ به بخش ارتقا پیدا نمی کند .
در حاشیه بازدید نماینده رئیس جمهور به منطقه گراش نمایشگاه صنایع دستی نیز در سالن شیخ احمد انصاری دانشکده علوم پزشکی گراش بر پا شده بود
بانوان سامیه رنجبر ، فائزه شجاع ، بی بی شاه خرمدل و بطول دارش چهار بانوی فداغی بودند که صنایع دستی خود را در این مکان در معرض دید عموم قرار دادند

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


1 + 4 =