خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

دلایل عدم ملاقات نمایندگان گراش با استاندار فارس چه بود؟

جمعی از مردم لارستان، خنج، اوز، بیرم, بنارویه, جویم و سایر مناطق لارستان به همراه دكتر جعفرپور نماینده محترم مردم درمجلس شورای اسلامی و لارستانی های مقیم شیراز در استانداری فارس با سید محمد احمدی استاندار فارس ملاقات کردند.

روز سه شنبه 14 آبان ماه تالار  استانداری فارس ، پذیرای جمع کثیری از مردم لارستان و خنج و تعدادی از لارستانی های ساکن شیراز با دکتر احمدی استاندار فارس بود.

در این دیدار صمیمی ، چیزی که بیشتر جلب توجه می کرد عدم شرکت نماینده ای از شهر گراش بود .

_ImageGallery_NewsImages_21305

آقای خاکبیز تحلیل جالبی از عدم شرکت نمایندگان گراش  در این جلسه دارد .

ایشان در این زمینه می فرمایند :

گریشنا: نمایندگان گراش در جلسه دیدار مردم منطقه با استاندار فارس در روز سه‌شنبه ۱۴ آبان حضور نیافتند. (خبر جلسه در گریشنا) این دیدار به قصد عرض تبریک و اعلام حمایت از استاندار جدید فارس، سید محمد احمدی، برنامه‌ریزی شده بود، و تصمیم به رد دعوت استانداری تاکنون بازتاب‌های زیادی داشته است. استاندار نیز دلخوری‌اش را از این موضوع در سخنان‌اش پنهان نکرده است.

برای ریشه‌یابی دلایل این تصمیم، خبرنگار گریشنا با حسن فیاض‌پور، مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس، که مدیریت این جلسه را به عهده داشت تماس گرفت. فیاض‌پور اظهار می‌کند: «روز معارفه استاندار، آقای حسنی از دفتر استانداری درخواست یک جلسه کرده بود. وقتی این برنامه پیشنهاد شد، بنده آن را به آقای حسنی منتقل کردم و گفتم چند نفری را برای شرکت در جلسه پیشنهاد کنید.»

طبق گفته فیاض‌پور قرار می‌شود امامان جمعه و روسای شورای شهر هم کدام از شهرستان‌ها و بخش‌ها و شهرها به جلسه دعوت شوند، و همچنین تعدادی از معتمدین هر شهرستان به نسبت جمعیت آنها. این افراد تعیین می‌شوند، و لیست خام دعوت برای فرمانداری گراش فرستاده می‌شود. فیاض‌پور می‌گوید: «عوامل اجرایی ما، عوامل اجرایی فرمانداری‌ها هستند. ما لیست خام‌ها را فرستادیم، و آقای غلامی از فرمانداری گراش اسامی ۱۵ نفر را به عنوان مدعو برای ما فرستاد. ما حتی در سین برنامه [زمان‌بندی جلسه] نیز سخنان نماینده گراش را قرار دادیم و ۵ دقیقه، به اندازه نمایندگان دیگر شهرستان‌ها، به ایشان وقت دادیم. اما در روز جلسه، گفتند از گراش در جلسه حضور ندارند.» فیاض‌پور سین برنامه را برای دفتر گریشنا ارسال کرد.

وقتی نظر او را در خصوص دلیل این تصمیم می‌پرسیم، فیاض‌پور اظهار می‌کند: «شنیده‌ایم که آقای حسنی گفته‌اند ما وقت جداگانه‌ای طلب کرده‌ایم، و همراه شدن با افرادی از شهرستان‌های دیگر این تصور را به وجود می‌آورد که همه اختلافات از بین رفته است. از طرفی چون ظاهرا امام جمعه شهر نیز امکان حضور نداشته است، بقیه مدعوین هم تصمیم به عدم شرکت گرفته‌اند.»

تلاش خبرنگار گریشنا برای تماس با حسنی، رییس شورای شهر گراش، بی‌نتیجه مانده است. اما شنیده‌ها حاکی از آن است که بقیه نمایندگان گراش نیز به منظور حفظ وحدت در شهر و جلوگیری از دامن زدن به اختلاف بر سر شرکت کردن یا نکردن در این جلسه به این تصمیم رسیده‌اند. به گفته‌ی یکی از آگاهان، یک‌پارچگی و وحدت رویه بین معتمدین و مسئولین به شرکت در این جلسه ارجحیت داشت؛ و از طرفی دیگر، در برنامه‌ای که فقط ۵ دقیقه در آن امکان صحبت وجود دارد، صحبت و درخواست خاصی نمی‌توان مطرح کرد.

به این ترتیب، پیداست که نمایندگان شهرستان گراش باید به دنبال جلسه‌ای با استاندار باشند، تا هم ذهنیت منفی‌ای که شاید ساخته شده است پاک شود، و هم امیدواری‌ها و خواسته‌های مردم گراش به او منتقل شود. شنیده‌ها حاکی است که پیگیری‌ها برای این جلسه در حال انجام شدن است.
——————————————-
سلام به همشهریان عزیزم
باتشکر از گریشنا که تحقیقات لازم در این موضوع بعمل اورده و اطلاع رسانی نموده اند توجه به متن منتشره از گریشنا برای هر کسی سوال میشود
آقایان از طرف شهر گراش قرار ملاقات داشته و یا دعوت شده اند یا شهرستان . که اگر بگویند از شهر این تنگ نظری و یا استبدادی است و نادیده گرفتن این حق برای دیگران در شهرستان . اگر هم از شهرستان بوده چرا هماهنکی و مشورت لازم را انجام نداده اند .
سوالهای دیگری هم هست که بدلیل حفظ منافع و مصالح مشترک از طرح آن خود داری میشود اما توقع این است که دیگر برادران عزیز خصوصا هماهنگ کننده و مدیر اجرایی شورای محترم اسلامی شهر گراش بخاطر داشته باشند در موعد ملاقات آتی فرصت حضور در جمع مدعوین برای نمایندگان مردم در سطح شهرستان فراهم نمایند : در پایان عرایضم خدمت دوستان خصوصا دوستان گراشی مرتبط با موضوع عرض مینمایم سوالات بنده موضع گیری نیست بلکه انتقاد است
با احترام و دعای خیر

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + 6 =