خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

دیدار جمعي از مردم لارستان و خنج بااستاندار

جمعی از مردم لارستان، خنج، اوز، بیرم, بنارویه, جویم و سایر مناطق لارستان به همراه دكتر جعفرپور نماینده مجلس شورای اسلامی و لارستانی های مقیم شیراز در استانداری فارس با سید محمد احمدی استاندار فارس ملاقات نمودند.
_ImageGallery_NewsImages_21305
به گزارش لارستان نیوز در این ملاقات پس از تلاوت کلام ا… مجید؛ آقای زاهدی رئیس دانشگاه آزاد از لار و آقای ابونجمی از خنج انتصاب استاندار را تبریک گفتند. سپس دکتر امامی به نمایندگی از طرف لارستانی های مقیم شیراز به ایراد سخن پرداخت و ضمن بیان مطالبی خواستار صنعتی کردن منطقه لارستان شد و آقای عطایی نیز با قطعه شعری به استاندار تبریک گفت.

سپس دکتر جعفرپور به ایراد سخن پرداخته و نکات مهمی را یادآور شد و در نهایت از حضرات آیات آیت الهی و موسوی لاری؛ شیخ محمد فقیهی و ابونجمی، محمدحسین نخبه و شهید حاج مسعود امامی یادی کرد.

سپس استاندارفارس به ایراد سخن پرداخت و از حضرات آیات آیت الهی و موسوی لاری به عنوان شخصیت های کشوری و جهانی یادکرد و از مرحومان فقیهی و ابونجمی به نیکی سخن گفت و اظهار داشت من هم افتخار می کنم که لارستانی هستم و از بیانات مقام معظم رهبری در تشریف فرمایی شان به لارستان سخن گفت که معظم له کلمات را هدفدار و دقیقا حساب شده بیان می فرمایند.

سپس ادامه داد لارستان از محرومیت دیرینه رنج می برد هر چند کمک هازی مردمی بار مشکلات را کم کرده است و آثار بجا مانده در لارستان بزرگ گواه همت بلند آنان دارد.

وی در نوید تکمیل خط دوم از سدسلمان برای بیرم و مناطق دیگر لارستان بزرگ خبر داد و افزود چهره منطقه باید اقتصادی شود. در لارستان صنعت جواب می دهد. من برای آینده منطقه به خاطر نظر بلند مردم افقی روشن می بینم و اختلاف در منطقه ما جایی ندارد.

استاندار فارس در پایان از انتصاب فرماندار بومی برای لارستان و خنج خبر داد و نوید قول بازدید از منطقه در اسرع وقت را به مردم داد.
در این جلسه که روز سه‌شنبه ۱۴ آبان در سالن شهید قاضی استانداری برگزار شد پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، حسن فیاض‌پور مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس ضمن خیر مقدم به حضار اظهار داشت: بسیار خوشحال‌ایم که توانستیم جلسه‌ای را با حضور شما در استانداری برقرار کنیم. وی افزود: از گراش نیز دعوت شده بودند که هم اکنون حضور ندارند.

فیاض پور اظهار امیدواری کرد که با تعامل و همدلی در تحت فرمایشات مقام معظم رهبری بتوانیم در پیشرفت زادگاه و استان فارس کوشا باشیم به گفته یکی ازشرکت کنندگان دراین جلسه پس ازسخنان فیاض پور ، حاج شیخ عبدالصمد ابونجمی امام جمعه خنج ، اسعدی زاهدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان دکتر جعفر امامی به سخنرانی پرداختند و خواستار توزیع عادلانه خدمات بین سه شهرستان وتوابع شدند.

سپس دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم شهرستان های لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی ضمن سپاس از برگزاری جلسه گفت گروهی به شیراز آمده‌اند تا از سوی مردم ضمن ابراز خرسندی از انتصاب حضرتعالی، آمادگی خود را برای همکاری با استانداری اعلام کنند. وی افزود: «همانطور که مستحضرید شهرستان های لارستان، خنج، گراش دارای توانمندی‌های قوی بوده و برای سرمایه‌گذاری به منظور توسعه صنعتی استان پهناور فارس آماده‌اند.» وی در پایان خواستار توجه بیشتر استاندار به این مناطق گردید.

استاندار فارس هم آخرین سخنران جلسه بود وی اظهار داشت: «من راضی به زحمت اهالی محترم شهرستان‌های لارستان، خنج و گراش در شیراز نبودم و این وظیفه من بوده است که خدمت شما برسم. وی که تفرقه ودوبینی رادرمیان اهالی مناطق جنوبی فارس احساس می کرد مردم را به وحدت وهمدلی فراخواند ودر بخشی از سخنانش وحدت و همدلی را زیربنای پیشرفت امور دانست و اظهار داشت: «اجازه ندهیم تا تفرقه و نفاق در بین ما رخنه کند. چون تفرقه باعث تخریب وحدت و عدم پیشرفت می‌شود.» درصحبتی هم که دراین خصوص بااقای جمای رئیس شورای اسلامی شهر خنج داشتم اظهار نمود استانداردرادامه صحبت های خود ازاحداث خط دوم سد سلمان به خنج تا لار خبرداد تاضمن تامین آب مورد نیاز شهرها وروستاها جنوب فارس مقدمات آبرسانی برای بیرم نیز محقق شود و افزود: «چهره منطقه باید اقتصادی شود. در مناطق جنوب صنعت جواب می دهد. وانهم صنیع کوچک که نیاز به آب زیاد نداشته باشد من برای آینده منطقه به خاطر نظر بلند مردم افقی روشن می‌بینم و اختلاف در منطقه ما جایی ندارد.» موضوع مهم دیگری که استاندار به آن اشاره کرد وبسیار مهم بود اینکه باید اعتبارات این مناطق بخاطر اینکه در کارهای خیر پیشگام هستند نباید به جای دیگر اختصاص یابد اگر مردم در مدرسه سازی گام های زیادی برداشته اندونیازی به ساخت مدارس جدید ندارند یا کارهای دیگرعام المنفعه که انجام داده اند نباید اعتبار مدرسه ویا طرحهای دیگری که به کمک مردم احداث شده بجای دیگری اختصاص یابد بلکه بایداعتبارت به نیازهای دیگر منطقه اختصاص داداستاندار فارس با بیان این که من به تمام شهرستان های لارستان، خنج و گراش آشنایی کامل دارم افزود : «مشکلات همه را می شناسم و امیدوارم بتوانم مشکلات را با همکاری شما برطرف سازم.» وی از نیکوکاران و سرمایه گذاران درخواست کرد تا در منطقه به سرمایه‌گذاری بپردازند.وی همچنین وعده داد که به این شهرستانها سفر کند

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 8 = 16