خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

سری که بی کلاه ماند (گلایه های مردمی از مسئولین گراشی )

متن خبر چنین بود :

شمارش معکوس برای تحولی بزرگ وتاریخی برای دهستانی بزرگ.

به دنبال منتشر شدن چنین خبری از سایت فداغ نیوز و از قول برادر عزیزمان آقای خاکبیز موجی از شادی در بین مردم بخصوص جوانان فداغی به راه افتاد .در این بین تعدادی از مردم هم نسبت به انتشار چنین خبری بی تفاوت بودند چرا که اعتقاد داشتند این وعده ها در دوران گذشته زیاد شنیده اند وبه قولی گوششان به این حرفها بدهکار نیست .

بعضی از مردم هم به قول خودشان هر لحظه به سایت سرکی می کشیدند تا شاید در این رابطه خبری منتشر گردد .

این وعده را برادر عزیزمان آقای خاکبیز از طریق فداغ نیوز به مردم داده بودند.به دنبال انتشار چنین خبری، دوستان ما هم در سایت گریشتا خبر را باز تاب داده به گوش مردم گراش هم رساندند .

زمان وعده بزرگ 22 بهمن ماه سال جاری بود .

اما این زمان هم سپری شد و خبری از وعده بزرگ نشد .هنوز روز بیست ودوم بهمن به پایان نرسیده بود که جوانان فداغی به سراغ سایت آمده و بی صبرانه خواهان روشن شدن دلایل  به تعویق افتادن این رویداد مهم شدند .

دوستان عزیز متاسفانه باید ما را ببخشید که خیلی از نظرات شما به دلایلی که خودتان واقفید قابل انتشار نیست .

شما عزیزان هم باید هوشیار باشید چونکه مسئولین ما هر چه در توان داشته اند رو کرده اند وتا جایی که بنده در جریان هستم کسی در این رابطه کوتاهی نکرده است .

متاسفانه در همین روز گزارشی را در سایت گریشتا دیده ام که تعدادی از جوانان فداغی مسئولین گراشی را در به تعویق افتادن وعدم بخش شدن فداغ مقصر دانسته اند، ولی شاید این عزیزان اشتباه می کنند .

مسئولین گراش یقین بدانید که برای ارتقاء فداغ چیزی کم نگذاشته اند و نخواهند گذاشت .به چند دلیل ساده و مهمترین آنها اینکه فداغ جزوی از گراش می باشد و اگر فداغ به جایگاه واقعی خود برسد افتخاری خواهد بود برای گراش و دوم اینکه اگر فداغ به بخش تبدیل شود برای شهرستانمان که گراش باشد یک امتیاز بزرگ محسوب می گردد .

در رابطه با عدم بخش شدن فداغ در موعد مقرر(22 بهمن ) جناب آقای خاکبیز که در این رابطه این وعده بزرگ را به مردم شریف داده بودن ضمن ارسال بیانیه ای پوزش وعذر خواهی خود را از مردم ابراز فرمودند .

متن این بیانیه به شرح زیر می باشد :

سلام به همشهریان صبور و شریف
آغاز سی و پنجمین بهار انقلاب بر شما مبارکباد
در پی گلایه های همشهریان بویژه رسانه های محلی . بدینوسیله حقیر بعنوان فرمانبر مردم نجیب , شریف و صبور فداغ که مدتهاست افتخار فرمانبری آنها را بدیده منت بر عهده داشته و انجام این امر ( خدمت به مردم ) را جزوی از افتخارات زندگی ام دانسته و چون مدالی بزرگ بر سینه دارم . از تاخیر در امر تحقق بزرگترین وعده تاریخی ( ارتقاءفداغ به بخش ) تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ پوزش خواسته و از مردم شریف خصوصا معتمدین و دلسوختگان میخواهم با منش و نگاه بزرگوارانه تر، صبورانه منتظر تحقق خواسته بحقشان باشند اینشاالله .

حقیقتا نخواستم بدفعات بستری شدنم را بخاطر ابتلای به آنفولانزا و طول درمان بیش از ۱۵ روز را توجیهی برای عدم تحقق امر ارتقاء نمایم . لیکن لازم دانستم توجیح کنم تا امر مشتبه نشود که مبادا عدم پیگیری باعث بر عدم انجام تحقق بوده است . اما بفضل الهی و علیرغم بی توجهی و کم لطفی بعضی از مسولین رسمی بومی و شهرستانی این خواسته بحق مردم بزودی محقق میگردد .

حقیر بنا نداشتم احدی را متهم به بی مهری و کم لطفی نمایم و همیشه بنده و همکاران خدوم سعی کرده ایم در انجام این امر کارهایمان راصبورانه و عقلایی انجام دهیم. و جا دارد که از همت دلسوزانه مسولین امر تقسیماتی مدیران و کارشناسان شریف وزارت کشور و استانداری فارس خصوصا شخص نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی جناب دکتر جعفر پور که بارها برای پیشبرد و انجام امور حتی در وزارتخانه به بنده تفویض اختیار نموده اند صمیمانه و قلبا تقدیر و تشکر نمایم واز خدای متعال برای ایشان و همکاران شریف و تقسیماتی توفیق بیش از پیش در انجام خدمت به مردم طلب نماییم و خدمت مردم شریف عرض نماییم بلطف الهی و موارد صدر الاشاره بخش اعظم این کار بزرگ را به انجام رسانده ایم وبزودی زود شاهد تحول بزرگ تاریخی خواهیم بود اینشاالله .

و از طریق این سایت و دیگر سایتها اعلام نموده ایم دست بوس همه عزیزان و سروران مسول هستیم که ما و مسولین امر را در تحقق خواسته بحق مردم یاری نمایند . اما بد نیست مردم صبور فداغ و دیکر توابع بدانند در سطح شهرستان محافظه کارانی هستند که ترجیح میدهند سکوت کنونی حاکم بر شهرستان را سایبانی برای باصطلاح امنیت و آرامش نسبی خود قرار دهند و آرامش و سمت خود را بخاطرخواسته بحق این مردم بر هم نزنند . بعضی از مسولین رسمی و محلی گراش را میگویم که وعده ها و سوگندهای خود را به مردم شریف فداغ از یاد برده اند !! و در مواقع لزوم آنوقتی که دهستانی بیش نبودند و با حضور چشمگیر و حماسه گونه مردم فداغ که بخواسته آنها از بخش بیرم انتزاع و به بخش پیشنهادی گراش پیوستند و در نهادها . وزارتخانه ها . سازمانها و ارگانهای دولتی . و نیز استانداری ودیگر ادارات توانستند راه ارتقاء بخش را برایشان هموار نموده و با کمک هم این راه مهم را بپیمایند . در این چند ساله یادشان رفته که این مردم با وفای فداغ بودند که این مسیر صعب العبور شهرستان را صبورانه هموار نمودند نه جاهای دیگر و گویا یادشان رفته است که هر بار که با حضورمخفیانه خود و یا نمایندگانشان در فداغ دست یاری را دراز مینمودند مردم با شهامت و جسارت بی نظیری به یاری آنها میشتافتند واین مردم و مسولین تا تحقق خواسته هایشان بر سر پیمانشان ماندند و حتی دمی نیاسودند . البته مسایلی دیگر هم هست که صلاح نیست در اینجا عنوان شود و خدای متعال را شاهد میگیرم نمیخواهم عدم تحقق ارتقاء در وقت مقرر را بدوش کسی انداخته و بدینوسیله ان را توجیح نمایم . اما مردم و مسولین رسمی و بومی گراش بدانند که این مطلب بخشی از دلنوشته های مردم و حقیر است . ظمن اینکه نژاد بنده گراشی است اما ضمن احترام به گراشیها افتخارم به فداغی بودنم هست . بنده از طرف مردم به آقایان گراش اعلام میدارم اگر رویکرد فعلی و دیدگاه تنگ نظرانه خود را را در برابر خواسته بحق مردم نجیب و صبور فداغ تغییر ندهند . در آینده ای نزدیک حمایت و پشتوانه مردمی را از دست داده و همانند دیگر شهرستانها به ندامت و پشیمانی میروند و بدانند که این تحول بزرگ بزودی محقق میگردد . و یاری کردن مردم تا تحقق حقوق حقه شان جزو وظیفه آنهاست و هیچ منتی بر ما نخواهند داشت . همانطوری که ما بدون هیچ چشمداشتی بر پیمانمان ماندیم : بامید یازنگری در عملکردهای متولیان شهرستان و عزت و افتخار بیشتر برای مردم فداغ
سایه مقام معظم رهبری مستدام باد ( آمین )
۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۱
علی اصغر خاکبیز

 

 

 

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


7 + 1 =