خانه / اخبار کوتاه / محمد زینا فینال جنجالی را برد و قهرمان مسابقات فوتسال جام نوروز ۴۰۳ فداغ شد

هم سیگاری ها بخوانند و هم غیرسیگاری ها

چیزی در حدود 90 درصد سیگاری های بزرگ سال اعلام کرده اند که سیگار کشیدن را از سالهای نوجوانی آغاز کرده اند.
دخانیات و سیگار کشیدن امروزه به یکی از بزرگترین مشکلات جامعه بشری تبدیل شده است. بسیاری معتقد هستند که سیگار نقطه شروع اعتیاد است و در نهایت می تواند به اعتیاد به مواد مخدر منجر شود. حتی در صورت عدم مصرف مواد مخدر ، خود سیگار هم دارای معایب بسیار زیادی است و هرساله به مرگ و یا بیماری افراد بسیار زیادی منجر می شود. در این مطلب قصد داریم تا شما را با نکاتی در مورد سیگار و دخانیات آشنا کنیم.

نیمی از افرادی که برای مدت طولانی سیگار می کشند به دلیل مواد مضر موجود در آن جان خود را از دست می دهند. فراموش نکنید که هر نخ سیگار چیزی در حدود ۵ دقیقه از عمر شما کم می کند. در عین حال برای کشیدن همان نخ هم چیزی در حدود ۵ دقیقه صرف می کنید.

دو کشور آمریکا و کانادا در هر سال به ترتیب ۱۵۰ و ۳ میلیارد دلار برای مسائل پزشکی پیش آمده ناشی از مصرف سیگار و دخانیات صرف می کنند.

هر روز در جهان ۳۰۰۰ کودک اولین نخ سیگار خود را می کشند. در مجموع از بین کودکانی که در سنین کودکی و نوجوانی سیگار کشیدن را تجربه می کنند ۳ میلیون نفر به سیگاری دائم تبدیل می شوند.

چیزی در حدود ۹۰ درصد سیگاری های بزرگ سال اعلام کرده اند که سیگار کشیدن را از سالهای نوجوانی آغاز کرده اند.

یک تحقیقات در کشور انگلستان ثابت کرده است که نزدیک به ۹۹ درصد زنان در این کشور از ارتباط مستقیم سیگار و سرطان در ناحیه گردن مطلع نبوده اند.

هر ۸ ثانیه یک نفر در جهان به دلیل مصرف تنباکو جان خود را از دست می دهد.

بر اساس موجود آمار سیگاری ها در کشورهای در حال توسعه هر ساله چیزی در حدود ۳.۴ درصد افزایش پیدا می کند.

از هر ۱۰۰ هزار نوجوان ۱۵ ساله سیگاری در جهان چیزی در حدود ۲۰ هزار نفر قبل از رسیدن به سن ۷۰ سالگی به دلیل مشکلات مربوط به سیگار از دنیا می روند.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 6 = 13