خانه / اخبار کوتاه / گردهمایی روسای هیئت های تیراندازی شهرستانها، باشگاهها و کمیته های تخصصی استان فارس۱۴۰۲ برگزار شد

فوتسال ایران از صعود به فینال بازماند

تیم فوتسال ایران با شکست برابر تایلند از رسیدن به فینال مسابقات قهرمانی آسیا بازماند.

تیم ملی فوتسال ایران در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی آسیا عصر چهارشنبه از ساعت 16 به وقت تهران در سالن الوصل امارات به مصاف تایلند رفت که در پایان وقت‌های قانونی به تساوی 3 بر 3 دست یافت و در وقت‌های اضافه نیز 5 بر 4 شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

دو تیم در ابتدای بازی یکدیگر را محک می‌زدند و حملات نصف و نیمه‌ای روی دروازه‌ها داشتند تا اینکه پس از 4 دقیقه وحید شمسایی روی پاس محمد کشاورز و چرخش به سمت دروازه توانست گل اول ایران را به ثمر برساند. پس از این گل تایلندی‌ها به حملات خود افزودند تا بتوانند بازی را به تساوی بکشاندند، اما در ادامه شاگردان علی صانعی بودند که بار دیگر توسط حسین طیبی در دقیقه 6 به گل رسیدند.

این گل باعث شد شاگردان ویکتور هرمانس فشار بیشتری روی دروازه ایران بیاورند تا اینکه در دقیقه 10 روی پاس ارسالی از کرنر توسط سوفات به گل اول خود دست یافتند.

تایلندی‌ها به حملات خود ادامه دادند، اما واکنش‌های مصطفی نظری مانع از گلزنی آنها شد. در این بین بازیکنان ایران نیز حملاتی را روی دروازه تایلند داشتند که موفق نشدند به گل‌های خود بیفزایند و در پایان نیمه اول ایران با نتیجه 2 بر یک به برتری دست یافت.

در نیمه دوم این بازیکنان تایلند بودند که برای جبران فاصله پا به میدان گذاشتند و چندین موقعیت روی دروازه ایران خلق کردند، اما باز هم واکنش‌های نظری مانع گلزنی تایلندی‌ها شد.

ایران نیز در این بین ضدحملاتی داشت اما واکنش‌های خوب دروازه‌بان تایلند اجازه گلزنی به ملی‌پوشان ایران نداد تا اینکه جواد اصغری‌مقدم در دقیقه 30 گل سوم ایران را به ثمر رساند. یک دقیقه پس از این گل تایلندی‌ها با برخورد توپ به دست مهدی جاوید صاحب ضربه پنالتی شدند که سوفات از نقطه اول توانست گل دوم خود و تیمش را به ثمر برساند. در ادامه شاگردان هرمانس توانستند توسط سورنونتیان در دقیقه 32 به گل تساوی برسند تا تکلیف برنده این دیدار در وقت‌های اضافه مشخص شود.

در نیمه اول وقت‌های اضافه پس از 3 دقیقه تایلند توسط تودیچ از زاویه بسته به گل برتری دست یافت. پس از این ایران 5 نفره به حملات خود ادامه داد اما نتوانست گل تساوی را به ثمر برساند تا در پایان نیمه اول وقت‌های اضافه تایلند با نتیجه 4 بر 3 به برتری دست یابد.

در نیمه دوم نیز ایران در لحظاتی 5 نفره حمله می‌کرد که در پایان در وحید شمسایی در دو دقیقه به پایان بازی توانست دروازه بازی را به تساوی بکشاند. در ادامه تایلند از روی نقطه دوم پنالتی صاحب موقعیت شد که نظری آن را دفع کرد اما روی کرنر و غفلت بازیکنان تایلند توسط سوفات به گل پنجم دست یافت.

تایلند در رده‌بندی جهانی رتبه 10 و در آسیا دوم است. ایران نیز ششم جهان و در رده اول قاره کهن قرار دارد. هرمانس هدایت تایلند را برعهده دارد. او در سال 2001 سرمربی تیم ملی بود که علی صانعی نیز در آن تیم بود.

در دیگر دیدار نیمه‌نهایی ژاپن و استرالیا از ساعت 19 به مصاف یکدیگر می‌روند.

ایران در 10 دوره مسابقات عنوان قهرمانی را کسب کرده بود و تنها در سال 2006 به مقام سومی بسنده کرده بود.

دیدار رده‌بندی روز جمعه از ساعت 16 برگزار خواهد شد و فینال از ساعت 20 آغاز می‌شود.

منبع: فارس

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


6 + = 11