خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

مراقب سيم‌كارت خود در اين شهرها باشيد!

كساني كه به شهرهاي مرزي ايران مسافرت مي‌كنند، توجه داشته باشند كه در صفحه LCD تلفن همراه‌شان IR-TCI و يا IR-MCI موجود باشد و اگر به غير از اين دو مورد به موارد ديگري برخورد كنند، حاكي از آن است كه در حوزه سرويس اپراتور كشور همسايه قرار گرفته‌اند و كليه مكالمات به صورت مكالمات بين‌الملل محاسبه مي‌گردد.
شركت ارتباطات سيار با ارائه سرويس رومينگ بين‌الملل خود تعرفه‌ها و خدمات اين سرويس را بر اساس شهرها و كشورهاي همپوشان اعلام كرده است. مشتركيني كه از سرويس رومينگ بين‌الملل استفاده مي‌كنند، هزينه مكالمات آن‌ها، بر اساس تعرفه‌هاي كشور ميزبان محاسبه مي‌شود.

امكان همپوشاني در شهرهاي زابل، بازارچه مرزی تایباد،‌ آستارا،‌ شهرهای مرزی آذربایجان غربی، شهرهای مرزی کردستان، منطقه فاو و روستاهای اطراف، شلمچه، جزایر خلیج فارس در صورت استفاده از شناور وجود دارد. همچنين همپوشاني در كشورهاي افغانستان، آذربايجان،‌ ارمنستان و تركيه، عراق و تركيه، عراق و كويت، عراق و امارات است.

چنانچه مشترك ايراني، در كشوري به غير از ايران، به برقراري تماس مبادرت ورزد، اين نوع تماس، با تماس داخلي متفاوت بوده و با نرخ تماس بين‌الملل به مقصد ايران محاسبه خواهد شد. به منظور جلوگيري از استفاده از رومينگ بين‌الملل و تحميل هزينه اضافي، به اين روش عمل شود:

وضعيت منوي Network گوشي تلفن همراه خود را در حالت Manual قرار داده و IR-MCI يا IR-TCI را انتخاب كنيد.

با فعال‌سازي PINCODE و SECURITY CODE (قفل ايمني ) گوشي از سوء استفاده از تلفن در موارد مفقودي و يا سرقت تلفن همراه جلوگيري به‌عمل آوريد.

به گزارش ايسنا، نرخ‌هاي اعلام شده متغير بوده و توسط اپراتورهاي طرف قرار داد تعيين مي‌شود. بديهي است با افزايش نرخ از طرف اپراتورهاي مربوطه، تغييرات اعمال و در صورتحساب منظور مي‌شود.

مشتركين مي‌توانند جهت جستجوی تعرفه رومینگ كه کلیه نرخ ها به ریال است به سايت همراه اول مراجعه كنند و با انتخاب نام كشور و اپراتور تحت پوشش از تعرفه دقيق مكالمات خود اطلاع يابند.

لازم است مشتركين بدانند نرخ تبديل ارزهاي اعلام شده به ريال متغير است و با نوسان اين نرخ مبلغ شارژ نيز تغيير خواهد کرد و هزینه مکالمات رند به دقیقه محاسبه مي‌شود به عبارتی دیگر برای تماس های کمتر از ۶۰ ثانیه هزینه کامل یک دقیقه محاسبه می‌شود. به گزارش ايسنا هم‌چنين نرخ وصولی مکالمات دریافتی مبلغ ۲۳۰۰ ریال به ازای هر دقیقه مکالمه اضافه و به نرخ وصولی مکالمات با اپراتور ثریا امارات متحده عربی مبلغ ۱۰۱۷۶ ریال به ازای هر دقیقه اضافه می‌شود؛ همچنين مشتركين در صورت تماس با ساير كشورها، بايد هزينه‌اي كه اپراتور ميزبان تعيين مي‌كند را پرداخت كنند.

*نكات ضروري رومينگ: فعال سازي PIN CODE سيم كارت و قفل رمز دار گوشي سو استفاده‌هاي احتمالي در صورت سرقت يا مفقودي تلفن را كاهش و در صورت خاموش نمودن تلفن همراه در مكان‌هاي شلوغ احتمال سواستفاده از تلفن را در صورت مفقودي به حداقل مي‌رساند.

در حفظ و نگهداري سيم كارت و گوشي خود حداكثر دقت لازم را به عمل آورده و آن را در اختيار افراد نا آشنا، متصدي هتل و… قرار نداده و در موارد ضروري حتما” سيم كارت را از گوشي خارج كرده و نزد خود نگه داريد. مشتركان بايد بعد از پايان مكالمه با زدن دكمه قطع تلفن از قطع مكالمه خود اطمينان حاصل كنند تا هزينه ناشي از عدم قطع ارتباط را متحمل نشوند.

چنانچه ارتباط مشترك به هر دليل برقرار نشود يا در حين انجام مكالمه ارتباط قطع شود و يا در صورت شنيدن هر پيامي، حتما با رعايت بند فوق از قطع ارتباط مطمئن و سپس اقدام به تماس مجدد كنيد، چنانچه تماس اوليه قطع نگردد برقراري ارتباط‌هاي همزمان موجب محاسبه هزينه‌هاي ناخواسته رومينگ خواهد شد.

به مجرد شماره گيري (۰۰۹۸) در خارج از کشور، هزينه تماس به صورت هزینه رومينگ محاسبه خواهد شد، حتي اگر اين تماس بدون پاسخ يا منجر به شنيدن پيغام شبكه باشد و يا شماره گيري بصورت ناقص انجام گيرد شامل هزينه رومينگ خواهد شد. به گزارش ايسنا در صورت بر قراري ارتباط بين دو تلفن همراه ايراني در كشور ثالث براي تلفن همراه تماس گيرنده هزينه مكالمه به صورت بين‌الملل و براي مخاطب هزينه تماس دريافتي مطابق با تعرفه‌هاي اعلام شده محاسبه خواهد گرديد.

اما درصورت افزايش كاركرد تلفن همراه بيش از مبلغ ۲۰۰ دلار شركت ارتباطا سيار مجاز به قطع تلفن همراه بوده اما بدليل تاخير در ارسال اين اطلاعات امكان قطع دقيقا” در حد مجاز تعيين شده وجود نداشته و مسووليت پرداخت بدهي به هر ميزان تا قبل از زمان قطع برعهده مشترك است. ضمن آنكه احتمال انتقال بخشي از مبلغ كاركرد تلفن به صورتحساب دوره بعد وجود دارد.

به گزارش ايسنا، در صورت مفقود شدن گوشي بلافاصله مراتب را به يكي از بستگان درجه يك خود در داخل كشور اطلاع داده تا از طريق مراجعه به ادارات دولتي مشتركين نسبت به قطع آن اقدام كنند. با توجه به وصل تلفن همراه پس از ۲۰ روز توسط شركت ارتباطات سيار، توصيه مي‌شود مالك تلفن همراه نسبت به مراجعه به اداره مربوطه و اخذ سيم كارت جديد اقدام كند. با توجه به تعرفه‌هاي بسيار بالاي تماس از كشورعربستان به ايران، توصيه مي‌شود كه از ايران با حجاج محترم تماس برقرار شود.

مطالعه جدول تعرفه‌هاي رومينگ و نحوه چگونگي انتخاب شبكه اپراتور مورد نظر موجبات كاهش هزينه مكالمات شمارا فراهم مي‌سازد. اين اطلاعات در پرتال MCI به آدرس WWW.MCI.ir موجود می باشد.

اپراتورهای طرف قرارداد به تفکیک قاره

قاره آسيا با ۳۹ كشور و ۱۲۰ اپراتور، قاره اروپا با ۳۸ كشور و ۱۰۲ اپراتور، قاره آفريقا با ۲۸ كشور و ۳۸ اپراتور، قاره آمريكا با ۴ كشور و ۵ اپرتور و اقيانوسيه با يك كشور و يك اپراتور طرف قرارداد با شركت ارتباطات سيار ايران هستند.

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. من تا به حال چندین بار این اتفاق برایم افتاده است . در استان خوزستان افتادم رو مینگ عراق … کلی هم اومد رو حسابم …
    امیدوارم دوستان فداغی براشون از این اتفاقات نیفته .
    موفق باشید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


1 + = 2