خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

مرمت 20 اثر تاریخی در شهرستان های فارس

مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: 20 اثر تاریخی شاخص در استان فارس طی سال 90-91 مرمت یا احیا شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، فریدون فعالی با اعلام این خبر گفت: از مجموعه 36 اثر تاریخی که امسال تاکنون در فارس توسط این اداره کل مرمت شده اند مرمت 20 اثر با اعتبار 5 میلیارد و 180 میلیون ریال از محل اعتبارات 90-89 در سطح شهرستان های فارس انجام شده است.

وی با بیان اینکه مرمت این تعداد اثر تاریخی نشان دهنده نگاه ویژه این اداره کل به شهرستانها هستند، تصریح کرد: هفت اثر مسجد چهاربرکه، کاروانسرای بنارویه، قلعه کریشکی بیرم،ساباط قدیمی قیصریه، آب انبارهای معتمدی و دهان شیر و امام زاده شاه زند و در شهرستان لار و مسجد جامع، منزل تاریخی طوفان و دروازه پیر شبیب در شهرستان جهرم، همچنین سه اثر دیگر شامل منازل تاریخی مقدس و معزی و چهارطاقی ایج در شهرستان استهبان از جمله این پروژه های مرمتی هستند که مرمت آن ها به پایان رسیده است.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس بیان کرد: منار شهر گور و قلعه دختر در شهرستان فیروز آباد، مسجد جامع فسا، حمام وراوی در شهرستان مهر، کاروانسرای خواجه ابوالحسن در جویم،چهارطاقی جره در شهرستان کازرون و پل خان در مرودشت از دیگر پروژه مرمتی در شهرستان هاست.

فعالی افزود: البته هم اکنون بناهای دیگری نیز در این شهر ها در حال مرمت می باشند که امیدواریم طی سالیان آینده این روند همچنان ادامه داشته باشد.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 2 = 10