خانه / اخبار کوتاه / افتتاح ساختمان دو کلاسه‌ی خیرساز در فداغ

مشکل آب شرب بندرعباس امشب برطرف می شود/ خسارت شدید سیل به تاسیسات آب

مدیر عامل آب و فاضلاب استان هرمزگان با بیان اینکه مشکل قطع آب در شهر بندرعباس امشب برطرف می‌شود از خسارت شدید سیلاب به تاسیسات آب بندرعباس خبر داد.
حسین خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس در تشریح جزییات قطع آب شهر بندرعباس و توابع اظهار داشت: به‌دنبال بارندگی‌های شدید، سیلاب تاسیسات این شرکت را ظرف مدت 15 دقیقه فرا گرفت و ایستگاه پمپاژ فاز یک و دو، ایستگاه سیفون گالری، ایستگاه بکواش و سایر خطوط دچار خسارت شدند و آب شرب شهر بندرعباس قطع شد.

وی ادامه داد: با توجه به شدت خسارت بلافاصله با بریدن بخشی از جاده محور بندرعباس میناب، سیلاب را منحرف کردیم و روند بازسازی ایستگاه‌ها و خطوط آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان تصریح کرد: در این راستا با تشکیل سه تیم عملیاتی، سیلاب کنترل و تیم بازسازی تاسیسات وارد عمل شد.

به گفته خادمی به‌دلیل کمبود امکانات از ستاد بحران کشور تقاضای کمک کردیم که استان‌های معین هرمزگان شامل یزد و فارس و کرمان با اعزام اکیپ فنی به کمک آمدند و روند بازسازی تاسیسات سرعت گرفت.

این مقام مسئول بیان داشت: فاز نخست آب شهر بندرعباس بلافاصله ساعت 12 دیروز به میزان یک‌هزار لیتر در ثانیه وارد مدار شد و فاز دوم نیز 7:45 صبح امروز وارد مدار شد.

وی اضافه کرد: روند عادی شدن وضعیت آب شرب بندرعباس ادامه دارد ولی مشکل آب شهر بندرعباس بزودی برطرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان یادآور شد: خرابی ایستگاه پمپاژ خط دوم میناب که در اختیار شرکت آب منطقه‌ای است و حدود هفت ماه نیز از مشکل آن می‌گذرد باعث شده است آب منطقه‌ای نتواند بیشتر از 2 هزار لیتر در ثانیه آب به شهر بندرعباس بدهد و به تبع آن شرکت آب و فاضلاب استان نیز برای تامین آب شرب با محدودیت و مشکل مواجه است.

خادمی همچنین گفت: اگرچه هم‌اکنون با گذشت 24 ساعت از مشکل بحران سیلاب و خرابی تاسیسات آب شهر با تلاش شبانه‌روزی تیم فنی برطرف شده است اما به‌دلیل نیاز شدید مردم مصرف آب بالاست و این امر باعث افت فشار و ادامه قطع آب در برخی محله‌های شهر بندرعباس شده است.

وی در پایان افزود: مشکل روستاهای شهرستان بندرعباس همچنان ادامه دارد و امیدواریم تا فردا مشکل آب این مناطق نیز برطرف شود.
منبع: خبرگزاری فارس

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. با سلام
    بازهم بی مسئولیتی مسئولان هرمزکان موجب دردسر مردم خوب این دیار شده در حالی که هفت ماه از خرابی ایستگاه پمپاژ می گذرد همه دست روی دست گذاشتند و هیچ کس زحمت فکر کردن در مورد وضعیت خط لوله و حوادثی از قبیل سیل را متقبل نشد تا جایی که سیل امد همه را با خود برد و مسئولان نیز با پررویی اعلام می کنند که علت مشکل سیل بوده تا کی قرار است این روند ادامه داشته باشد ای کاش سیل مسئولان را هم با خود می برد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


8 + = 15