خانه / اخبار کوتاه / مسابقات فوتسال دانش آموزان منطقه فداغ ویژه ایام الله دهه مبارک فجر

آلودگی هوای فداغ

به گزارش رسیده از فداغ گرد وغبار معلق در هوای امروزفداغ،شرایط تنفس رابرای شهروندان دشوار نموده است
گرد وغبار معلق درهوای فداغ ،همچون بقیه نواحی جنوبی کشور با شدت ادامه دارد
این گرد وغبار که تقریبا اکثر نواحی ایران بخصوص نواحی جنوبی کشور مان را دربرگرفته است باعث نارساییهای تنفسی در افرادسالمند شده است
گرد وغبار معلق در هوای فداغ درنوع خود کم نظیر اعلام شده است

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

 1. عدد گردهمایی لارستانی های تهران به 10 رسید
  شهرستانها > لارستان – حسن عليزاده: به نظر می رسد لارستان جزو معدود شهرستان هایی باشد که توانسته گردهمایی های خود در تهران را به طور منظم برگزار کند و تعداد آن را به عدد ده برساند. –
  به علاوه ایجاد جمعی خارج از هر شهرستان متشکل از اهالی همان شهر که بتواند تاثیرات خوب و مثبتی بر اتفاقات منطقه داشته باشد، اتفاقی است که به ندرت در شهرستان های دیگر دیده می شود.
  عصر روز جمعه 5 خرداد 1391 سالن نظارت راهبردی ریاست جمهوری واقع در خیابان دربند، بار دیگر میزبان لارستانی هایی بود که به عشق دیدار همشهریان خود سختی راه را به جان خریدند و در سالن حاضر شدند تا در شمال تهران اندکی طعم جنوب ایران را بچشند.
  این گردهمایی طبق رسمی که در چند سال اخیر بنا نهاده شده است بر محوریت مباحث سیاسی و اجتماعی لارستان به همراه تقدیر از چهره های معروف و شاخص لارستانی متمرکز بود که طی آن، سجاد صداقت –روزنامه نگار و دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه مفید قم- در ویژه برنامه ای که «سال 90» نام داشت به تحلیل وقایع مهم لارستان در این سال پرداخت. وی طی مصاحبه تلفنی با آقایان ابوطالب روئینا –رئیس شورای اسلامی شهر لارستان- ، کاظم رحیمی نژاد –سياستگذار نشریه صحبت نو و مدیر اجرایی تشکل لارستان بیدار- و محمد خواجه پور –سردبیر نشریه حمایت گراش- به بررسی موضوع شهرستان شدن اوز پرداخت. صداقت با تحلیل سفر رییس جمهوری به اوز برای افتتاح مسکن مهر این بخش موانع و راهبرد های ارتقاي این بخش را مورد بررسی قرار داد. وي سپس با اشاره به قضایای بهمن 88 و استیضاح شهردار وقت گفت شورای شهر لار تنها شورایی است که طی 5 سال فعالیت 5 شهردار را بر سر کار آورده و برداشته است. او وقایع انتخابات مجلس را از زمان حضور دکتر بروجردی در لار با توجه به توالی زمانی بررسی کرد و آنچه در انتخابات اسفند گذشت را به زبان طنز ارائه كرد. این روزنامه نگار لاری دست داشتن یکی از مسئولان پیشین اداره راه و ترابری لارستان در اختلاس سه هزار میلیارد تومانی را از آفت های منطقه دانست و گفت همچون هميشه: «به اسم لار به کام دیگران!»
  در ادامه یادبود مرحوم »محمد جعفر طالع زاده« شاعر بومی سرای لارستانی برگزار شد. در این برنامه فرزند ایشان -یدالله طالع زاده- با قرائت اشعار لاری و فارسی از کتاب گزیده اشعار محمد جعفر طالع زاده، مختصری از زندگی وی را بیان کرد.
  همچنین در این گردهمایی از »محمد جواد شریعت زاده« نخبه لارستانی که در المپیاد نجوم موفق به کسب مدال طلا شده بود تقدیر شد. وی عضو لارستانی تیم نجوم پنج نفره اعزامی ایران به برزیل و عضو ارشد انجمن نجوم است.
  گفتنی است جمشید جعفرپور -نماینده منتخب لارستان، خنج و گراش- در انتهای این گردهمایی به ایراد سخن پرداخت و پیگیری راه آهن شیراز، جهرم، لار، بندرعباس و چهار بانده کردن جاده لار، شیراز را از اولویت های خود دانست. وی در حالی در این گردهمایی حاضر شد که روز یکشنبه به صندلی بهارستان تکیه خواهد زد و رسما کار خود را آغاز خواهد نمود.
  در انتهای این گردهمایی نيز »سعیده سعیدی«- مجری برنامه- با قرائت شعری از »حسین طاهری« –شاعر لارستانی و دانشجوی دکترای ادبیات دانشگاه شیراز- رنگ و بوی دیگری به همایش بخشید
  با احترام

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 9 = 18