خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

آموزش طنز مربیان ادبی کانون ایلام توسط طنزپرداز دیده بانی

مربیان ادبی کانون ایلام توسط طنزپرداز دیده بانی آموزش طنز دیدند

کارگاه آموزشی شعر و نثر طنز با تدریس راشد انصاری طنزپرداز مطرح کشوری در کانون ایلام برای مربیان ادبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری استان ایلام،کارگاه شعر و نثرطنز با حضور استاد “راشد انصاری”، شاعر طنزپرداز و روزنامه نگار به مدت دو روز در مجتمع شهدای کودک  کانون ایلام ویژه مربیان ادبی مراکز فرهنگی هنری کانون استان برگزار شد.

در این نشست دو روزه که از طرف معاونت فرهنگی و باپیگیری واحد آموزش و پژوهش برگزار شد،استاد راشد انصاری، در ابتدا مختصری از تاریخ طنز در ایران و جهان به همراه نمونه هایی از این ژانر معرفی و سپس به بررسی طنز در مطبوعات ایران و جهان پرداخت. وی در ادامه به بررسی جنبه های طنز در اشعار سعدی، حافظ،مولانا و نیز شاعران معاصر پرداخت و یا ذکر نمونه ها و آثار مهم،به تبیین این بخش از کارگاه پرداخت.
 در بخش دوم کارگاه استاد انصاری به جنبه های عملی و کارگاهی طنز برای مربیان ادبی پرداخت تا همکاران این واحد،در کارگاه های ادبی مراکز از این تجربیات آموزشی استفاده کنند.
 ایشان،با اشاره به ضرورت کار ادبی در زمینه طنز ،توضیحات بیشتری ارائه کرد.
 سپس ضمن اهدای کتاب های خود به همکاران،از تلاش و اقدامات مدیرکل، معاونین و کارشناس آموزش و پژوهش و هم چنین همکاران ستادی در برگزاری و راه اندازی دوره های طنز نویسی و طنز سرایی در استان ها تقدیر کرد.
 در بخشی از این نشست،آقای جایدری، معاون  اداری و مالی استان،حضور پیدا کردند و ضمن تقدیر از حضور استاد انصاری بر اهمیت برگزاری کارگاه های آموزشی طنز در کانون و نیر اهمیت قالب طنز در طول تاریخ،تاکید کرد.
گفتنی است راشدانصاری در حال حاضر علاوه بر این که رییس دفتر طنز حوزه هنری هرمزگان است، مدرس آموزش و پرورش و همچنین مدرس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان کشور نیز هست.
ار نامبرده بیش از ۱۶ عنوان کتاب در زمینه ی شعر و نثر و داستان طنز منتشر شده است.
انصاری تاکنون بیش از ۲۹ بار در جشنواره های مطبوعات و طنز کشور و منطقه ای و بین المللی حائز رتبه های برتر شده است

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


3 + 1 =