خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروز ۴۰۳ فداغ و صدرنشینی تیم محمد زینا با گلباران تیم مهدیه بیرم

اتصال لامرد به دریا در سکوت کامل انجام می شود

Untitled-2-253x294
یک سال پیش بود که همزمان با انتشار خبر اتصال بخش هایی از استان هرمزگان به لامرد در استان فارس موجی از اعتراضات عمومی استان هرمزگان را فرا گرفت. همین اعتراضات عمومی البته سبب شد تا این موضوع که ظاهرا به تصویب شورای عالی امنیت ملی رسیده بود متوقف شود. زمان گذشت و پس از آن خبرهای ضد و نقیضی در این مورد شنیده می شد تا اینکه چند روز قبل، اکبر ترکان در نشست مشترک مدیران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در شیراز گفت: این اتصال از نظر دولت تمام شده است و تنها نیاز دارد از نظر اجرایی کارهای لازم انجام گیرد. وی با بیان اینکه «نحوه تقسیمات کشوری دارای اشکال است که فارس به خلیج فارس متصل نیست»، تأکید کرد: عملیاتی شدن این اتصال باید با تدبیر خوبی صورت گیرد تا در بین مردم نگرانی بوجود نیاید. دبیر شورایعالی مناطق آزاد همچنین اعلام کرد: ایجاد منطقه آزاد تجاری فارس نیازمند به سرانجام رسیدن اتصال این استان به خلیج فارس است.

پس از این سخنان ترکان موضوع وارد فاز تازه ای شد. از روز گذشته نیز تصویر یک نامه در شبکه های اجتماعی بین فعالان اجتماعی فارس و هرمزگان دست به دست می شود. متن این نامه البته اشاره مستقیمی به مصوبه اتصال لامرد به دریا ندارد اما به گفته منتشرکنندگان آن، نامه مذکور از طرف دیوان عدالت اداری است و مصوبه «توقف» ساحلی شدن فارس به موجب آن لغو شده است.

از طرفی برخی منابع مطلع از لامرد به آفتاب گفته اند که از چند روز قبل موسوی، نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس از تمام خبرنگاران این منطقه خواسته موضوع اتصال قطعی لامرد به دریا را به هیچ عنوان رسانه ای نکنند تا چند هفته بعد این خبر رسما اعلام گردد.
منبع : بیرم کبیر

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. بادرود …. در اغاز موفقیت هر چه بیشتر لامرد را از در گاه ایزد منان خواستارم خداوند بشما قوت بدهد این شما هستید از دست رفته های لار را دوباره احیا میکنید 1 – ازبندر لنگه تا گله دار جزه حوزه لار ستان بود که ما نند قاجار ها انهارا ازدست دادند
    2 .. پشرفت لامرد در برابر لار نگاه کنید الحق که شا یسته هستند که خداوند هم به انها یاری دهد
    3– کار خانه سیمان لار 23 سال است هنوز در جا میزند و همچنین کارخانه ارد لار وغیره ببینید ما شا ه الله کار خانه سیمان لامرد که خیلی بعد تر الار شروع کرد وکارخانه ارد لامرد که امسال تمام گند مهای منطقه را خریداری نمود ودر همان لحظه پول گند مهارا پرداخت میکرد وخیلی از کار های عمرانی د یگر که تحسین بر انگیز است وبا عث حسد ورشک خیلیها شده است .
    وبا عث افتخار اها لی ان است . موفقیت هرچه بیشتر انهارا از ایزد یکتا مسئلت دارم فداغ احمد جهان پناه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 5 = 9