خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

احیاء شاباش، طرحی برای کمک به جوانان فداغی

احیاء شاباش، طرحی برای کمک به جوانان فداغی خواهد بود
سالهاست طرح بسیار نیکو و پرثمر شاباش در عروسی های فداغ به فراموشی سپرده شده و باعث شده تا جوانان فداغی مان با کوله باری از قرض و بدهی زندگی مشترک خود را آغاز نمایند.
هزینه های سنگین مراسمات عقد و عروسی، میزبانی از مدعوین و یا تهیه جهیزیه و لوازم منزل از اصلی ترین دغدغه های بسیاری از جوانان فداغی ست که باعث شده برای شروع زندگی مشترک شان با ترس و دلهره در پی دریافت وام های سنگین بانکی و یا قرض از نزدیکان و آشنایان شان باشند.
چه بسیار پسران و دختران جوانی که به علت تنگدستی و عدم توانایی مالی قادر به شروع زندگی مشترکشان نیستند و آبرومندانه با بهانه های مختلف مراسم ازدواج شان را به تعویق می اندازند.
اینک در آستانه سالی نو و با شروع فصل بهار زیبای فداغ شاهد جنب و جوش اهالی برای تدارک مراسم عروسی جوانان همشهری مان هستیم.
به پیشنهاد جمعی از بزرگان و به پشتوانه همراهی جوانان و معتمدین نیک اندیش شهرمان بر آن شدیم تا رسم زیبا و حسنه شاباش را احیا کنیم تا بار دیگر شاهد کمک های قرض الحسنه اهالی به عروس و داماد های جوان فداغی باشیم انشالله.
در این طرح با الهام از سنت قدیم شاباش در فداغ و نیز تحقیق از شهرهایی که در این خصوص فعالند اصولی را برای اجرای این طرح پیشنهاد دادیم تا با بررسی دقیقتر و نظرسنجی از بزرگان و معتمدین فداغی بتوانیم سنت زیبای شاباش را به صورت احسن انجام دهیم.

1.طرح قرض الحسنه شاباش با رضایت کامل صاحب مراسم انجام می‌ گیرد.
2.جمع آوری کمک های اهدایی اهالی به داماد بر عهده دو تا سه نفر از افراد می باشد که مورد اعتماد خانواده داماد میباشد
3.خانواده داماد متعهد می شود به هر میزان که از هر خانواده ای کمک دریافت می کند، حداقل به همان میزان در آینده برای مراسم عروسی فرزند آنها جبران نماید.
4.در صورت عدم بازگشت مبلغ در آینده، خانواده تازه دامادمی تواند از خانواده داماد قبل که در عروسی ایشان شاباش پرداخته اند طلب برگشت وجه شاباش نماید.
5.تمامی مبالغ دریافتی برای هر مراسم در دفتر مخصوص یادداشت می شود
6.مبالغ اهدایی افراد طبق نظر شخص اعلام یا بصورت محرمانه در دفتر مخصوص یادداشت میشود
با توجه به اهمیت نظر شما خواهشمندیم با بررسی دقیق موضوع و ارائه نظرات خود، ما را در اجرای هرچه بهتر این سنت حسنه یاری نمایید.
طرح شاباش انشاالله و با همکاری همه مردم از عروسی کوروش خرم نژاد قابل اجرا خواهد بود

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


7 + 7 =