خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

استانداردهای فراموش شده سفر استاندار..

.✍🏻: فاضل نریمانی

با پایان یافتن سفر دو روزه استاندار فارس به شهرستان های جنوبی، گله مندی بحق اهالی فداغ آغاز شد.

در حالی که امید داشتیم برنامه بازدید از پروژه های متوقف شده چندین ساله فداغ و خلیلی در سفر کاری استاندار باشد، انتشار لیست برنامه سفر دوروزه ایمانیه به جنوب، انتظار حضور ایشان را در فداغ به صفر رساند.

حضور چند ساعته مسئولین شهرستان در فداغ قبل از ورود استاندار شاید تنها نکته مثبت این رویداد منطقه ای بود که جای تقدیر و سپاس دارد.

رایزنی های فشرده و تخصصی درباره مشکلات فداغ که با حضور معتمدین محلی در منزل یکی از اهالی صورت گرفت، بدون مکتوب کردن صورت جلسه ای از وعده ها و مطالبات مطرح شده به پایان رسید تا همچنان دلخوش به صحبت های شفاهی مسئولین باشیم.

سه مطالبه اصلی مان شامل ارتقا به بخش، تکمیل تونل بالنگستان و انتقال آب سد سلمان، در نامه رسمی شورای فداغ مکتوب شد تا تحویل استاندار گردد.

حضور معتمدین محلی و مسئولین در ابتدای جاده فداغ خلیلی صرفا به رسم ادب و به امید استقبال از ایمانیه میهمان منطقه جنوب بود که رنج تحمل گرمای طاقت فرسای تابستانه را برای این مردم مهمان دوست قابل تحمل می نمود.

استقبالی که در کمال تعجب با بی اعتنایی و بی محلی استاندار، نماینده و هیات همراه، همراه بود و گله مندی شدید افراد را به دنبال داشت…
جای تعجب و تأسف است که مسئولین سواره بر خودرو حتی زحمت لحظه ای پیاده شدن در برابر عزیزان مان را بخود نداده و پاسخ سلام و استقبال معتمدین مان را با بی محلی و بی اعتنایی دادند و برای افتتاح چند دقیقه ای در خلیلی راهی آنجا شدند!

این نحوه بازدید یادآور حرکات و طرز تفکر رییس دولت سابقی بود که تا مدت ها در اذهان کارگران کارخانه مپنا باقی ماند و شاید تجربه ای باشد برای مسئولین مان که بعد از این بهتر و اصولی تر برنامه ریزی داشته باشند تا دیگر بار شاهد اینگونه بی اعتنایی ها به معتمدین مان نباشیم.

به نظر می رسد با گذشت اینهمه سال از ارتباط دو سویه منطقه فداغ و خلیلی با شهرستان های لار و گراش، اکنون زمان مناسبی برای بازنگری در این رابطه باشد تا برای پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر شهر و دیارمان حرکت اساسی تری انجام دهیم.
چنانچه مطالبات بحق فداغ و خلیلی همچنان بر زمین بماند و بالاجبار در گرو مشکلات اداری و سیاسی گراش بخواهیم از حق مان کوتاه بیاییم، بهتر است راه چاره دیگری برای خود بیابیم و بیش از این خود را معطل وعده های تکراری شان نکنیم.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


1 + 9 =