خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

استان بوشهر، هم لرزید هم سیل‌زده شد

روزهای آخر هفته گذشته، مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی، هم گرفتار زلزله‌های نسبتا شدید بود و هم به‌دلیل بارش‌های مداوم، این منطقه دچار سیل و آبگرفتگی معابر شد.

براساس گزارش‌های واصله از مناطق زلزله‌زده بوشهر، درحالی‌که هنوز زلزله‌زدگان زمین‌لرزه اخیر شهرستان دشتی بوشهر، کنار ویرانه‌های منازل خود در چادر زندگی می‌کنند و دولتمردان بر سر درصد وام‌های اعطایی به آنان در حال چانه زدن هستند، سریال پس‌لرزه‌های ریز و درشت در این منطقه ادامه دارد.

بزرگ‌ترین زمین‌لرزه این شهرستان چهارشنبه شب گذشته در بخش کاکی رخ داد که پنج ریشتر قدرت داشت. این زلزله که با سیل نیز توأم شد مردم زلزله‌زده را که هنوز داخل چادر مستقر هستند حسابی به دردسر انداخت. البته با وجود آنکه مسئولان استانی اعلام کردند که این زلزله هیچ‌گونه مشکلی ایجاد نکرده اما گزارش‌ها نشان می‌داد که زمین‌لرزه رخ داده در عمق هشت‌کیلومتری زمین، باعث فرو ریختن چند ساختمان و تخریب چند معبر شده است. همچنین گزارش‌های محلی حاکی از آن است که بر اثر زلزله پنج‌ریشتری بخشی از قلعه‌خان در شهر شنبه فرو ریخته است. براساس اعلام بانک داده برخط مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک‌دانشگاه تهران، طی چهارشنبه‌شب 18زمین‌لرزه، شهرستان‌های دشتی و دیر استان بوشهر را لرزانده که این زمین‌لرزه‌ها بعضا قدرتشان در حدود پنج‌ریشتر بوده است.
درخصوص خسارات به بار آمده به شهرستان زلزله‌زده دشتی، معاون استاندار بوشهر گفت: بارش سیل‌آسا به بخش‌های کشاورزی، راه‌های روستایی و عشایری و سیل بندهای مناطق مختلف در استان بوشهر خسارت جدی وارده کرده است. شاهپور رستمی ادامه داد: شهرستان‌های بوشهر، دیلم، گناوه و تنگستان نیز بر اثر آبگرفتگی معابر عمومی و مبلمان شهری دچار خسارت شده‌اند.

 

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 1 = 6