خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات یک چهارم نهایی فوتسال جام نوروز فداغ و حذف یکی از نمایندگان فداغ

استفاده ابزاری از تصاویر زنان در مطبوعات ممنوع شد

در پی ممنوعیت استفاده از تصاویر اساطیری بیگانه در محصولات چاپی به دستور وزارت ارشاد، چاپ محصولات با محتوای استفاده ابزاری از تصویر زنان هم ممنوع اعلام شد.
احمد علمشاهی مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دو نامه خطاب به علی نیکوسخن رئیس هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، ممنوعیت چاپ محصولات با محتوای استفاده ابزاری از تصویر زنان را اعلام کرد.
علمشاهی در یکی از این نامه‌ها خطاب به نیکوسخن نوشته است: بنا به گزارش واصله، برخی از فعالان و تولیدکنندگان با استفاده از طرح‌های غیرمتعارف به خصوص با استفاده ابزاری از تصاویر زنان مبادرت به تبلیغ کالا یا خدمات می‌نمایند. لذا با ارسال نمونه پیوست که اقدام موصوف خلاف مقررات و ضوابط تبلیغات کشور می‌باشد، مستدعی است دستور فرمایند در راستای نظارت بر عملکرد چاپخانه‌ها و جلوگیری از چاپ این قبیل موارد و لزوم کسب مجوز پیش از چاپ، اقدام مقتضی معمول و از نتیجه اقدامات این دفتر را مطلع فرمایند.
LG_1380886691_625634eae5985fb6fa9a7d70cccda185
در نامه دیگر علمشاهی به رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران، به بسته‌های چاپی یک رستوران زنجیره‌ای اشاره شده و آمده است: احتراماً به پیوست نامه شماره 13948/92 مورخ 28/5/92 دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی در خصوص بسته‌های چاپی رستوران‌های زنجیره‌ای بوف ارسال می‌گردد. لذا با توجه به مفاد نامه مستدعی است جهت جلوگیری از چاپ این محصول و موارد مشابه با تأکید بر اعمال قوانین و مقررات مربوطه از سوی چاپخانه‌داران، اقدام لازم معمول و از نتیجه آن این دفتر را مطلع فرمایند.
به دنبال این دو نامه، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران نیز در بخشنامه‌ای خطاب به کلیه اعظای این صنف، نوشت: عطف به دستورالعمل یادشده از سوی دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضروری است از چاپ محصولاتی که محتوی استفاده غیرمتعارف و ابزاری از تصاویر زنان به منظور تبلیغ کالا و خدمات و غیره می‌باشد، خودداری و در موارد تردید در قبول یا عدم قبول سفارش‌های چاپی قبلاً از اداره کل امور چاپ وزارت متبوع استعلام و پس از صدور مجوز، اقدام به پذیرش شود.
منبع : مهر

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


9 + = 12