خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

اعدام چندین تبعه ایرانی یعنی ( اعلان جنگ از طرف عربستان )

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس واکنش نشان داد
واکنش نمایندگان به اعدام ایرانی‌ها در عربستان: اقدام عربستان نقض فاحش حقوق بشر است/این یک اعلان جنگ است،سفیر عربستان را اخراج کنید
دیپلماسی – اعدام تعدادی از اتباع ایرانی در زندان دمام عربستان سعودی با واکنش نمایندگان مجلس روبرو شد.
به گزارش خبرآنلاین در تاریخ ۲۰ خرداد ماه، وزارت خارجه عربستان سعودی با ارسال یادداشتی خطاب به سفارت ایران و برخلاف مواضع اولیه وزیر خارجه خود مبنی بر سلامت زندانیان ایرانی در بند، اعدام شماری از زندانیان ایرانی را در تاریخ دو ماه پیش از آن ، اعلام می کند.
اقدام عربستان بر خلاف مقررات بین المللی است
این اقدام دولت سعودی با واکنش نمایندگان مجلس مواجه شد.رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اقدام عربستان سعودی در اعدام اتباع زندانی ایرانی را محکوم کرد و گفت: این اقدام سعودی ها بر خلاف کنواسیون ها و مقررات بین المللی است و وزیر خارجه این کشور باید پاسخگوی افکار عمومی ایران باشد.
علاالدین بروجردی به ایرنا گفت: اعدام اتباع ایرانی توسط دولت عربستان به اتهام حمل مواد مخدر بدون این که جرم این افراد اثبات شود، بر خلاف مقررات بین المللی است .
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نداشتن دسترسی کنسولی،‌محروم بودن اتباع زندانی ایرانی از داشتن وکیل و مترجم، نقض فاحش حقوق بشر است که مقامات دولت عربستان در قبال ایران مرتکب شده اند و بدون اینکه ابعاد اتهامات شهروندان ایرانی را مشخص کنند، دست به اعدام این اتباع زدند.
یک عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان این مطلب که این اقدام دولت عربستان در حقیقت نوعی اعلان جنگ به ایران است به مهر گفت: خواستار اخراج هرچه سریعتر سفیر عربستان از ایران و فراخوانده شدن سفیر ایران در عربستان به کشور شد.
ارساتل خبرتوسط برادرعزیزآقای اصغرخاکبیز

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


3 + 8 =