خانه / اخبار کوتاه / افتتاحیه بازیهای فوتسال جام نوروزی فداغ و برتری پرگل فداغ جوان و کنگریشه برابر حریفان خود

افتتاح آب شیرین کن در فداغ، وعده ای که در دهه فجر امسال محقق نشد…

افتتاح آب شیرین کن در فداغ، وعده ای که در دهه فجر امسال محقق نشد…

✍️: فاضل نریمانی
 
🔹 شش ماه از برنامه کلنگ زنی عملیات اجرایی احداث آب شیرین کن در #فداغ گذشت ولی از برنامه افتتاح آن در دهه فجر امسال خبری نبود.

هفته دولت در سال جاری برنامه هایی با حضور محمود طاهرزاده فرماندار گراش، حجت الاسلام سید محمدباقر بخشایش‌پور امام جمعه گراش، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، مدیر آبفا ، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی، معتمدین، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستا در فداغ برگزار شد که مهمترین آن کلنگ زنی احداث آب شیرین کن به عنوان یکی از اصلی ترین مطالبات اهالی منطقه بود.

عملیات اجرایی این پروژه به ظرفیت ۵۰ متر مکعب با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی و بودجه‌های دولتی اعلام گردید که ظرفیت تولید آب شیرین ۵۰ هزار لیتر در شبانه‌روز را دارا بود.

اکنون پس از شش ماه از آیین کلنگ زنی این پروژه و وعده مسئولين مبنی بر افتتاح آن در دهه فجر امسال، برای اهالی فداغ جای سوال است که دلیل محقق نشدن این پروژه چیست و سرنوشت بودجه اختصاص داده شده برای آن به کجا کشیده است.
یادآوری بعضی سخنان مسئولین محترم در آیین کلنگ زنی این پروژه نیز خالی از لطف نیست:

فرماندار گراش در آیین کلنگ‌زنی این پروژه: 《هدف اصلی و فلسفه هفته‌ای به نام هفته دولت اعتمادسازی بین مردم و دولت است. با استفاده از این اصل که دولتمردان خدمات و برنامه‌های خود را ارائه دهند و مردم از آن مطلع شوند و بدانند دولتمردان، کارگزاران نظام آن‌هایی که به شکلی مستقیم و غیر مستقیم منتخب مردم هستند در جهت خدمت و خدمت‌رسانی چه کارهایی را انجام دادند و چه عملکردی داشته‌اند.》

حجت الاسلام سید محمد باقر بخشایش پور امام جمعه گراش: 《مسئولین به مردم قول دروغ ندهند. هر باری ما می‌آییم در فداغ به این فکر می‌کنم که کی می‌شود که اعلام کنند بخشداری فداغ، باید به این حق پرداخته شود ان‌شالله فرماندار این موضوع را به سرانجام برساند. به مسئولین گفتم در هفته دولت اگر نمی‌توانید کاری را عملی کنید قول دروغین به مردم ندهید وعده‌های سرخرمن ندهید.》

سعید علی‌پور: «امروز شاهد کلنگ‌زنی و شروع عملیات احداث یک باب آب شیرین کن با ظرفیت ۵۰ متر مکعب در شبانه روز هستیم. یک و نیم میلیارد تومان از محل اعتبارات محرومیت زدایی و سه درصد نفت و گاز به این پروژه تخصیص یافته است. ما امروز کلنگ این پروژه را می‌زنیم و تا دهه فجر پروژه را افتتاح می‌کنیم که مردم بتوانند از این نعمت بهره‌مند شوند.»

در پایان سخنی کوتاه با مسئولین محلی مان در شورای اسلامی فداغ: خواهش داریم یا در مراسم کلنگ زنی پروژه هایی که تکلیف بودجه آن مشخص نیست شرکت نکنید و یا شبانه روز پیگیر تحقق وعده هایی باشید که در حضور معتمدین مان بازگو شده و تا زمانی که به نتیجه مطلوب مان دست نیافته اید از هیچ قصور و کم کاری مسئولین غافل نشوید.

#صدای_فداغ

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 2 = 5