خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

افزایش قیمت نان “سنگگ” به نرخ هزار تومان قانونی است

علی همتی در این گفتگو با تحلیل و بررسی موضوع افزایش قیمت نان در فارس گفت: در موضوع افزایش نرخ نان در حدود چند سال گذشته در سطح کشور افزایشی نداشتیم و این نیز نارضایتی واحدهای فعال نانوایی را به همراه داشت. در پی این موضوع نیز در استان فارس شاهد تأکید افزایش قیمت نان توسط اتحادیه‌ها با توجه به افزایش قیمت حامل‌های انرژی و پرداخت مناسب به کارگران بودیم. در این زمینه دیگر ادامه حیات برای برخی واحدهای خبازی نمانده بود و یکی یکی اعلام تعطیلی می‌کردند.
index.php
وی ادامه داد: اتحادیه نانوانی‌های سراسر کشور و اتاق اصناف در این زمینه با توجه به هدفمندی یارانه‌ها خواستار افزایش قیمت نان و آزادپز شدن برخی واحدهای خبازی بودند، به گونه‌ای که از فروش نان مخارج خود را تأمین کنند. در این زمینه نیز پس از بررسی‌های مختلف مصوب شد، 20درصد نانوایی‌ها آزادپز و 80 درصد نیز نسبت به افزایش 30 درصدی قیمت نان خود اقدام کنند و این مصوبه بر این اساس صورت گرفت که در مرحله نخست کیفیت نان پایین بود و همچنین نان سبوس‌دار به مردم ارائه نمی‌شد و سلامتی آنان را نیز تهدید می‌کرد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از 10 آذر نرخ نان در فارس نیز افزایش پیدا کرد گفت: بر این اساس 20 درصد نانوایی‌های استان فارس که از سه هزار نانوایی 600 نانوایی سنگک و بربری بودند آزاد پز شده و قیمت نان در آن افزایش یافت که در این زمینه نیز طبق مصوبه کارگروه شورای عالی آرد و نان کشور قیمت نان سنگک نیز به هزار تومان رسید و این قانونی است.
همتی با تأکید بر اینکه مردم باید توجه داشته باشند تمام هزینه‌های نانوایی‌های آزادپز از جمله سنگک آزاد پرداخت می‌شود، گفت: این واحدهای نانوایی باید خودشان هزینه‌ها را تأمین کرده و نان خود را با سبوس 7 درصد ارائه دهند و این افزایش قیمت نیز به نوعی عادلانه و کارشناسی شده محاسبه شده است

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. نان خیلی وقته گرون شده. حتما مدیر فداغ نیوز در عالم خواب تشریف داشتن

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 + 9 =