خانه / اخبار کوتاه / محمد زینا فینال جنجالی را برد و قهرمان مسابقات فوتسال جام نوروز ۴۰۳ فداغ شد

انتقال آب خلیج فارس به لارستان بزرگ

در جلسه ای که روز دوشنبه ۲۷ شهریور با حضور دکتر جعفرپور به همراه مجمع نمایندگان استان فارس و استاندار با آقای دکتر رحیمی ، معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید ، مهمترین مسائل و مشکلات استان فارس مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

یکی از موارد مورد بحث، موضوع خشکسالی های شدید سال های اخیر بود که افت سفره های زیر زمینی در سطح استان فارس را در پی داشته و باعث کمبود آب شرب استان و نیز آب مورد نیاز بخش کشاورزی و صنایع وابسته گردیده است . با توجه به مشکلات و خسارت های خشکسالی در استان ، پیشنهاد گردید با توجه به نزدیکی استان از دو جهت به خلیج فارس ، آب خلیج فارس از سمت لارستان و لامرد به داخل استان منتقل گردد و معضل آب شرب و کشاورزی مرتفع و با رفع نیاز صنایع آب بر ، نسبت به تأسیس اینگونه صنایع در سطح استان که سابقه تصویب دارند اقدام گردد .

این پیشنهاد مورد استقبال و تأکید آقای رحیمی ، معاون اول رئیس جمهور قرار گرفت و ایشان تعّهد کردند که هزینه مطالعاتی این طرح عظیم را تأمین و مطالعه فنی این انتقال بزودی آغاز گردد
با احترام
آقای اصغرخاکبیز
البته جناب آقای خاکبیز به این نکته اشاره نکرده اند که آب خلیج فارس شور می باشد وکمکی به خشکسالی وکشاورزان نمی کند .
آیا قرار است برای آب کشاورزی از آب دریا استفاده شود البته بعد از تصفیه ؟
که آن هم بعید می دانیم به صرفه باشد
روزی جناب آقای هاشمی رفسنجانی فرمودند اگر ما بتوانیم آب خلیج فارس ودریای خزر را به هم متصل نماییم هزیه ها را پایمال نکرده ایم واز نظر اقتصادی به نفع کشور خواهد بود ولی آب خلیج فارس اگر در امور کشاورزی کاربرد داشت چرا مردم استان هرمزگان از این نعمت خدادادی استفاده نمی کنند ؟

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. سلام
    در پاسخ به سوال مدیریت محترم و زحمتکش سایت فداغ نیوز
    بلحاط اهمیت طرح در انجام و ایجاد این پروژه بزرگ ابرسانی از دریای هرمزگان در خلیج فارس که بعد از تاسیسات سد سلمان فارسی برای تغذیه شرب و کشاورزی در لارستان بزرگ . که در حال اختصاص بودجه برای مطالعه میباشد و یکی از بزرگترین طرحهای مطالعاتی کشور بشمار میرود _ با نظر مستقیم استاندار محبوب فارس جناب اقای صادق عابدین و جناب دکتر رحیمی معاون اول رییس جمهوری و نیز اتفاق نظر مجمع نمایندگان فارس مورد موافقت قرار گرفت که ( جناب رحیمی تامین بودجه برای مطالعه بعهده گرفتند)

    بنده نیز از جناب دکتر جعفر پور در خصوص چگونگی ابرسانی از دریا به لارستان جویا شدم که ایشان فرمودند پس از پالایش و انالیز و تعبه فیلترهای متناسب با تصویه اب از دریا. ابرسانی به لارستان انجام خواهد شد
    با احترام

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 4 = 10