خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروز ۴۰۳ فداغ و صدرنشینی تیم محمد زینا با گلباران تیم مهدیه بیرم

ایجادکمیته مشورتی دوم

کمیته مشورتی دوم، گامی نو در جهت همدلی و همکاری بیشتر…
کم کم به روز های پایانی دوره خدمت عزیزان در این شورا نزدیک میشویم ؛ دوره شش ساله ای که شاید بیشتر از تمام ادوار گذشته در یاد و خاطره تمامی عزیزان فداغی بماند!
چیزی که مسلم است این است که اکثریت همشهریان عزیزمان ،لااقل برای یک بار هم که شده به این شورا مراجعه کرده اند واز آنها درخواستی داشته اند؛ اما اینکه چه جوابی شنیده اند و تا چه اندازه به منظور و مقصود خود رسیده اند, سوالی ا ست که امیدوارم بازدیدکنندگان این سایت، با نظراتشان به ان جواب دهند.

. به هرحال پاسخ عزیزان شورا و پیگیری مسائل مردم و حتی طرز رفتار مسوولین عزیزمان؛ همان چیزی ست که طرز فکر و نظر اهالی را نسبت به خودشان مشخص خواهد کرد.
شاید بسیاری از مراجعه کنندگان به دفتر شورا ،از اینکه به کار آنها رسیدگی شده و نتیجه دلخواهشان را گرفته اند, اکنون راضی و خشنود باشند و البته حق دارند اگر در محافل عمومی و خصوصی از عملکرد عزیزان در شورا حمایت کنند, چرا که به هرانچه خواسته اند رسیده اند..
خدمات و زحمات عزیزان شورا در این دوره قابل مقایسه با هیچ دوره ای نیست.. اگر چه بسیاری از کمبود ها هنوز احساس میشود؛ بسیاری از کارهای مهم هنوز بر زمین مانده و همت دوستان را میطلبد… پروژه ها و طرح های نیمه تمام زیادی داریم که به دلایل مختلف متوقف شده اند و نیاز به باز نگری و پیگیری بودجه دارد… مطالبات مردم هر روز بیشتر از گذشته است و توقعات آنها بالاتر…
در کنار بسیاری از عزیزانی که از عملکرد شورایمان در این چند سال راضی بوده اند؛ بودند کسانی که به دلایل مختلف نتوانستند منظور و مقصودشان را از این شورا بگیرند و بقول معروف با دست خالی از پیش آنها برگشتند. اینها شاید همان کسانی باشند که بیشترین نارضایتی را از شورایمان دارند. هیچ عاقلی در فداغمان منکر آن نیست که این شورا نتوانسته نظر تمامی افراد شهرمان را جلب کند و رضایت همه را بدست آورد.
شاید اگر فرصتی پیش آمده بود و محل گفتگویی بوجود آورده بودند که مخالفان و ناراضیان بی رودربایستی و مستقیم نکته نظراتشان را به گوش مسوولین میرساندند؛ اکنون بسیاری از شایعات و حرف ها در بین مردم زده نمی شد.

اینکه بسیاری از مردم از کارها و خدمات دوستان در شورا بیخبر بودند, اینکه بسیاری از حرفها در بین مردم زده میشد و کسی نبود جواب آنها را بدهد, اینکه کارها انجام میشد و زحمات کشیده میشد اما کسی قدردان ان نبود, اینکه پروژه و طرحی تا مرحله اجرایی شدن پیش میرفت اما در آخرین لحظات با سنگ اندازی و مانع تراشی بعضی افراد متوقف میشد، و در آخر دلیل عدم اجرایش را بی توجهی شورا میدانستند, اینکه طرحی در فداغ با تمام مشکلات خاص خودش به اتمام میرسید و مردم هرکسی هر حرفی را در مورد بودجه مصرفی آن میزدند و کسی نبود جوابگو باشد…. همه و همه تنها یک دلیل بیشتر نداشت که شاید گفتن آن اگر چه ممکن است برای بنده باعث دردسر شود اما امیدوارم با نیت خیری که این حقیر دارم در ارائه این پیشنهاد به شورای آینده مان, کوچکترین قدمی باشد در راه پیشرفت, آبادانی, و وحدت هرچه بیشتر همشهریان عزیز فداغی..
اکنون که ترکیب اصلی شورای اسلامی شهرمان مشخص شده است گمانه زنی ها در مورد نحوه کار این عزیزان نیز زیاد شده و افراد با نکته نظرات مختلف و البته عقاید متفاوت سعی در شناساندن و نشان دادن راهکارهای مختلف و البته به میل خود در طرز کار آینده شورا را دارند. اینجاست که اهمیت مشورت و نظرخواهی از بزرگان, فرهیختگان و فرهنگیان فداغی بیش از پیش احساس میشود.
پیشنهادی که بنده حقیر میخواهم آن را ارائه کننم شاید به مذاق بعضی دوستان و حتی مسوولان خوش نیاید, اما امیدوارم عزیزانی که با نظر بنده موافقند سعی در انتشار و بررسی آن کنند و همانگونه که شایسته میدانند پس از نقد و بررسی کامل، ان را در اختیار عزیزان شورای آینده مان قرار دهند.
پیشنهاد بنده ایجاد کمیته مشورتی دوم در کنار اعضا اصلی شورای برگزیده شهرمان میباشد. عزیزان متوجه هستند که شورایمان از ترکیب سنی جوانی برخوردار است و این موضوع همانگونه که میتواند نقطه قوت آنها باشد به همان میزان هم میتواند نکته ضعف برای ایشان تلقی شود که خدای ناکرده در این صورت ممکن است ضرر انرا شهرمان متحمل شود. ایجاد یک کمیته مشورتی مثلا پنجاه نفری از بزرگان و فرهیختگان فداغی, و نیز تشکیل جلسات مداوم و منظم به صورت ماهانه یا دو سه ماه یک بار با این عزیزان, شاید بتواند بهترین مصداق در امر مشورت ونظرخواهی با همشهریان فداغی باشد. تشکیل کمیته مشورتی نیزمیتواند به این صورت باشد که مثلا از هر نام خانوادگی که در فداغ وجود دارد یکی از بزرگان یا فرهنگیان آن فامیل را به انتخاب خودشان یا به پیشنهاد شورایمان انتخاب شود و در جلسات متعدد در مورد روند کارهای اجرایی شهرمان, مشکلات, کمبودها, و نیازهای اصلی شهرمان با آنها گفتگو و مشورت شود.
بدیهی ا ست وقتی همشهریان عزیمان متوجه باشند که بیشتر کارها و مسائل شهر با مشورت فردی از طایفه خودشان صورت می گیرد و میتوانند در جریان تمامی امور قرار گیرند؛ حس همکاری و مسولیتشان افزوده میشود و مخالفتها و مانع تراشی ها به حداقل ممکن خواهد رسید ان شاالله.

بالتبع عزیزان شورای شهرمان نیز وقتی حمایت, پشتیبانی و پیگیری همشهریان را ببیند با شور و شوق مضاعف به مسائل مربوط به آبادانی شهرمان فکر میکنند و مجدانه تر پیگیر رفع کمبودها خواهند شد.
کمیته مشورتی دوم میتواند طرحی نو در راستای هم اندیشی و ایجاد وحدت و هم دلی در بین اهالی شهرمان باشد که امیدوارم با بررسی های دقیقتر ،و رایزنی های مطمئن تر با اهالی اندیشه و تجربه بتواند بزودی به صورت کاملا عملی و حساب شده اجرا شود. ان شاالله
به امید فردایی بهتر و فداغی آبادتر…

فاضل نریمانی

با تشکر از ارسال خوب جناب آقای نریمانی که با یک پیشنهاد خوب ،وارائه یک راهکار حسلب شده ،راهی را برای پیشرفت و ترقی بیش از پیش شهرمان فداغ ، پیشنهاد دادند .البته ذکر این نکته را ضروری می دانم وآن اینکه تصمصم گیرنده نهایی ، شورای محترم خواهد بود وشکی نیست که مردم ، نمی توانند و حتی به خود اجازه نخواهند داد در کار این عزیزان دخالت نمایند . اما مشورت  و تبادل اطلاعات ، راهیست بسیار مطمئن و مفید که در صورت پیاده شدن آن در جامعه ، ثمره آن را در سالهای بعد ، خواهیم دید .

به امید موفقیت و بهروزی و پیروزی عزیزانمان

H1450018

درباره‌ی فداغ نيوز

6 نظر

 1. واقعا نظر خوبیه. متنش عالیه پیشنهادش عالیه انتقادش عالیه راهکار اجراییش عالیه زمان ارایه طرحش عالیه طرف مورد بحثش عالیه ودر اخر سایتی که منتشرش کرده هم بسیار عالیه
  فداغ نیوز باید بجای اینکه حوادث رو با پیامک به مردم خبر میده باید این مطلب که به همه مربوطه واسه همه پیامک کنه تا همه نظرشون بگن.
  فقط حیف که فداغیا جنبه این چیزا ندارن. میخان فقط نظر خودشون باشه. پنج نفر هستن باهم کنارنمیان دیگه اگه بشن پنجا نفر که واویلاست. فکر کنم هرروز دعوا باشه
  فداغ نیوز:ناشر اون متن عالی نویسنده اون متن عالی و خود شما عالی تر همه .
  دوست عزیز فداغ نیوز فقط خبرهای مهم و فوری واساسی را به صورت پیامک منتشر میکنه به نظر شما من در پیامک چی بمنویسم واونو ارسال کنم در ثانی ما در هر نوبت پیامک فقط برای فداغ حدودا 950 پیامک ارسال میشه و اگه بخوایم چنین خبرهایی هم به صورت پیامک ارسال کنیم باید یه نفر رو استخدام کنیم و فقط خبرها رو پیامک کنه / یه مژده همینجا به همشهریان بدم که به زودی ارسال ایمیل انبوه فداغ نیوز هم فعال میشه و روزانه و به صورت اتوماتیک به ایمیلهای فعال خبر ارسال میکنه باشد که همشهریان در اطلاع رسانی از دیگر شهرها چیزی کم نداشته باشند

 2. فاضل نریمانی

  با سلام خدمت مدیریت محترم سایت. تشکر میکنم از اینکه قابل دونستید و مطلب بنده را منتشر نمودید. در توضیح ملب خود بهتره اضافه کنم که منظور بنده از کمیته مشورتی بیشتر جنبه مشورتی و نظرخواهی آن ملاک بوده و همانطور که دوست خوبمان نیز اشاره کردند تصمیم گیرنده نهایی باید اعضا خود شورا باشد. طرح ها مشکلات کمبودها و میزان بودجه ها وقتی در جلسات مورد بررسی قرار گیرد مطمئنا میتوان بهترین نتیجه را از کمترین امکانات و با بیشترین موافقت و حمایت دوستان به دست آورد. تنها نکته خاص طرح بنده شاید این باشد که کمیتهمشورتی باید نماینده تمامی مردم فداغ و از بین تمامی اقشار و طوایف باشد، نه اینکه مثلا از جند نفر فرهنگی یا چند نفر اعضا سابق شورا نظر خواهی شود. وقتی از بین هر نام خانوادگی یک نفر انتخاب شود مطمئن میشویم که نظر اقلیت جامعه شهریمان نیز در نظر گرفته شده است. متاسفانه مشکل طایفه گری که در فداغ حاکم میباشد باعث میشود که هر کسی فقط به افراد فامیل خود اعتماد داشته باشد. که امیدوارم با اجرای این طرح توسط دوستان زمینه مشارکت و همدلی بیش از پیش فداغی ها در امور عمرانی شهرمان بوجود اید.

 3. همایون جهان پناه

  با سلام.  اول از زحمات و اطلاع رسانی شما دوستان عزیز ممنونیم. در رابطه با نکته یاد شده انشاالله حتما از افکار و طرح هاو نظر بزرگان و فرهیختگان واعضای سابق دوره های گذشته شورا و جوانان عزیز فداغ استفاده خواهیم نمودوبه یاری خدا وهمت مردم عزیز فداغم شورای مشورتی به نام مشاوران امین شورا تشکیل خواهیم داد تا از تجربیات انها برای پیشرفت و ابادانی فداغ وپیشبرد امور بهره ببریم. با سپاس
  فداغ نیوز:با سلام خدمت سرور گرامی ام جناب آقای جهانپناه ، ماهم یقین داریم که فداغ با درایت شما و همکاران گرامیتان به آنچه استحقاقش را دارد خواهد رسید. بدون شک شورای جدید با همفکری عزیزانمان در شورای قدیم و مردم غیور فداغ با همفکری فداغی را خواهند ساخت که در منطقه نمونه باشد . به امید آنروز

 4. مشورت و هم اندیشی زمانی خوب است که هدف دار باشد نه برای کوبیدن همدیگر . در ضمن همانگونه که مدیریت سایت فرمودند باید تصمیم گیرنده اصلی شورای محترم باشد / یعنی اینکه بعد از تبادل نظر با افراد نخبه وجمع بندی آن ، تصمیم گیری توسط شورا صورت گیرد

 5. این ایده خوبیست اگر آقایان در شان خود بدانند که با کسی مشورت کنند

 6. کمیته مشورتی دوم و یا سوم و الی آخر کارایی ندارد اگر اتحاد نباشد .همه اینها زمانی خوب و سازنده خواهد بود که اتحاد وجود داشته باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 4 = 12