خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

راه اندازی مجتمع اداری گراش/ کمبود بودجه در انجام طرح های اجرایی

گراش- خبرگزاری مهر: فرماندار گراش گفت: مجتمع اداری برای متمرکز کردن کلیه ادارات دولتی در شهرستان گراش استان فارس راه اندازی می شود.

حمید رضا کریمی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با توجه به اینکه گراش شهرستان نوپایی است ایجاد این مجتمع اداری که تمام ادارات را بصورت متمرکز در یک مکان جمع می کند تحول بزرگی برای شهرستان بشمار می رود که برای اراه اندازی و انجام طرح به نحو شایسته مراتب اعلام شده و منتظر دریافت منابع هستیم.

وی افزود: به خاطر رقم بالای این پروژه اعتبار به زودی به طور کامل فراهم نمی شود اما تا کنون نقشه طرح فراهم و مساحت خوبی برای ادارات در نظر گرفته شده و همچنین حدود 10 -15 درصد شروع عملیات را شاهد هستیم.

کمی بودجه در انجام طرح های اجرایی

فرماندار گراش ابراز کرد: احداث مسیر مواصلاتی بین چند روستای گراش از دیگر طرح های اجرایی است که این مسیر مواصلاتی هردو بخش مرکزی شهرستان را به هم وصل و مسیر بخش ارد را کوتاه تر میکند و ایجاد محور در شکوفایی هر دوبخش شهرستان تاثیر فراوانی دارد.

وی افزود: با وجود همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان و جذب پیمانکارو پیشرفت اولیه فیزیکی محور، تاکنون اعتبار کافی برای ادامه پروژه جذب نشده و طرح رو به تعطیلی است.

کریمی فرد تصریح کرد: با وجود پراکنده سازی خانه ها در برخی مناطق شهرستان اغلب روستاهای گراش از آب آشامیدنی برخوردارند و شهرکهای تازه تاسیس نیز تا پایان سال مالی زیر پوشش قرار می گیرند.

گازرسانی به کلیه مناطق گراش

فرماندار گراش بیان کرد: متاسفانه در برخی از محلات شهر و شهرکهای جدید گراش شبکه گاز رسانی و یا علمک نصب نشده که با مشخص کردن پیمانکار و وعده های مدیران شرکت گاز این طرح در روزهای آتی آغاز می شود و بدین ترتیب کلیه مناطق شهرستان گراش از آب آشامیدنی و گاز بهره مند می شوند.

وی تاکید کرد: با زحمات شهرداری گراش چشم انداز شهرتمیزتر و مبلمان شهری به نسبت گذشته مهیاتر شده و مردم نیز در ساخت خانه های خود سبک های معماری سنتی اسلامی، ایمن و محکم سازی را رعایت می کنند.

کریمی فرد با اشاره به اینکه مردم گراش مردمی متدین و از مریدان اهل بیت(ع) بشمار می روند گفت: این شهرستان از لحاظ دارا بودن مردم متدین زبانزد است و تمامی اماکن در این شهر بصورت دایره وار اطراف قبور متبرکه که نور شهدا گفته میشود ساخته شده وهمچنین تکاپوی مردم در مساجد و وجود نور شهدا تمام رهگذران را بسمت گراش و قبور جذب میکند.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 1 = 10