خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

بازدیدمسئولین از سد گمپو

مسئولین شهرستان گراش به اتفاق مسئولین و اعضاء شورای اسلامی فداغ از سد گمپو بازدید بعمل آوردند.

امروزمهندس نعمت الله خرم  ریاست محترم شورای شهرستان گراش و جناب آقای همایون جهانپناه ریاست محترم شورای اسلامی فداغ به اتفاق مهندس محرابی رئیس محترم اداره راه شهرستان گراش و جناب مهندس عبدالهی از اعضای انجمن حفظ آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان گراش و عضو ایکموس  ایران  ، از سد گمپو که از آثار تاریخی  و جدانشدنی فداغ به حساب می آید بازدید نمودند .

ریاست محترم شورای اسلامی فداغ جناب آقای همایون جهانپناه هدف از این بازدید  راهکارهای  مناسب برای حفظ و نگهداری  این اثر تاریخی و منحصر بفرد و همچنین با توجه به اینکه در محدوه جغرافیایی فداغ می باشد نسبت به پیگیری روال اداری و مردمی آن نسبت به ثبت این اثر گرانبها و ارزشمند که نشان از فرهنگ و هنر مردمان این خطه دارد بنام شهرستان گراش دانستند .

این سد و آثار بجا مانده از آن بی شک یکی از شاهکارهای معماری جنوب ایران می باشد .

قابل ذکر است جناب آقای زندوی در مراسم برپایی تبلیغات خود جهت راهیابی به مجلس شورای اسلامی ،  در مسجد زایر حسینی فداغ  علنا از این سد به عنوان آثار تاریخی بیرم نام برد و بازگرداندن آنرا  به مردم فداغ را منوط به رای دادن به ایشان دانستند .

این آثار تاریخی در سکوت محض مسئولین گذشته  ، از فداغ جدا و به بخش بیرم واگذار شده بود

20545485470915484848484

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. با درود .. در سال 1371 چند تن از مهند سین از استان برای بر رسی سد تنگه شا ه نعمتا لله  امدند ودر منزل  انجانب بودند  وانها را به سد گمپو  را هنما ئی کردم  وعکسها هی هم گر فتند  وقرار شد اگر بو د جه ای معین شد  برای تعمیر ان اقدام نما یند  ومن حا لا سا لهاست گو شه عز لت گزیده  وکار را به دیگران و جوانان سپرده که انشا ه ا لله موفق  با شند 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


9 + = 12