خانه / اخبار کوتاه / افتتاحیه بازیهای فوتسال جام نوروزی فداغ و برتری پرگل فداغ جوان و کنگریشه برابر حریفان خود

بررسی مشکلات و نارضایتی مردم فداغ از نحوه محاسبه لوله کشی گاز منازل

مردم فداغ به شدت نسبت به نرخ های خارج از ضوابط و قراردادها گلایه مند هستند .

مردم می گویند هیچ کدام از افرادی که برای لوله کشی انتخاب شده اند نرخ تعیین شده ای ندارند و هر کس به سلیقه خود فاکتور صادر می کند .

این افراد می گویند زمان قرارداد به ما می گویند مثلا متری 135 هزار تومان اما زمانی که فاکتور صادر می شود منزلی که کل طول آن به ده متر نمی رسد سر از 15 الی 16 میلیون تومان در می آورد .

برای روشن شدن این قضیه امان الله دارش خبرنگار فداغ نیوز به اتفاق آقای شعبان تقی نژاد از معتمدین زحمتکش و اعضای شورای اسلامی ابتدا به محل اتحادیه گاز و فرمانداری شهرستان رفتند

آقای خواجه پور نائب رئیس اتحادیه خدمات فنی : با توجه به پیگیریهایی که از سوی فداغ نیوز صورت گرفته لازم است توضیحاتی در رابطه با نحوه گاز رسانی به واحدهای مسکونی و تجاری ارائه نمایم .

در زمینه فاکتورها که بیشترین بحث در مورد آن گزارش شده است اینکه فاکتوری که از سوی مجری و یا واحد صنفی صادر می شود حتما باید دارای سربرگ و مهر واحد صنفی و یا مجری داشته باشد .

فاکتورها به دو صورت صادر می شود اول اینکه منازلی که قبلا علمک نداشته اند و جدیدا علمک نصب شده است و لوله کشی داخلی منزل هم انجام نشده است به صورت کلی و متری با مجری قرارداد می بندند و اجرا می شود .

اما منازلی که قبلا لوله کشی انجام شده و آماده نصب کنتور می باشد و باید از محل کنتور تا سر علمک اجرا شود .

جهت این قسمت اتحادیه نرخنامه تعیین کرده و مردم هم می توانند طبق همان نرخنامه محاسبه نمایند .

در روستاها به دلیل ایاب و ذهاب و دوری راه ، نرخ نسب به مرکز شهرستان ده درصد گرانتر محاسبه می گردد .

پیشنهاد ما این خواهد بود جهت اینکه هزینه ها به حد اقل برسد با توجه به اینکه ما در منطقه گرمسیری واقع شده ایم لزومی ندارد که در تمام اتاق ها لوله کشی انجام بشود و تنها به سه بخش اب گرمکن و بخاری و اجاق گازخلاصه نمایند .

اما جلسه دوم امشب و در محل شورای اسلامی فداغ و با حضور اعضای شورای اسلامی ، شعبان تقی نژاد به عنوان معتمد و غلامحسین چترسحر و حاج آقا خدمتی به عنوان شهروند فداغی و امان الله دارش به عنوان خبرنگار فداغ نیوز برگزار شد .

قاسم هوشیار از شورای اسلامی : تشکر می کنم از طرف خودم و اعضای شورای اسلامی از شما خبرنگار زحمتکش و آقای تقی نژاد و خدمتی  و آقای چتر سحر و مسئولین آقایان  محمدی و علی نژاد .

به اتفاق دارش به محل اتحادیه و تعزیرات  در گراش رفتیم و نرخ نامه گرفتیم و امشب با حضور مجریان ایراداتی که قبلا وجود داشته است را مورد بررسی قرار دادیم .

نسب به عدم مهر روی فاکتورها به دلیل آنکه کسی اعتراضی نداشته است با خبر نبودیم تا اینکه موضوع از طرف فداغ نیوز مطرح شد .

بلافاصله موضوع را بررسی نمودیم .

در جلسه امشب مقرر شده است که مجریانی که از این پس در منازل جهت لوله کشی حضور پیدا می کنند کل متراژ و لوله و اتصالاتی هم که مصرف می شود بصورت شفاف نوشته شود و فاکتور هم حتما مهر شود در غیر اینصورت از درجه اعتبار ساقط خواهد بود .

شهروندانی که زیر پوشش کمیته امداد قرار دارند با ارائه نامه ، نصف مبلغ فاکتور پرداخت نمایند الباقی از طرف کمیته پرداخت خواهد شد .

ناصر منصوری به عنوان رئیس شورای اسلامی هم ضمن تشکر از پیگیریهای صورت گرفته در جهت رفع مشکل گاز کشی شهروندان از مردم خواست در صورت مشاهده تخلف حتما شورای اسلامی را در جریان قرار دهند .

آقای شعبان تقی نژاد به عنوان متعمد فداغ که در زمینه رفع مشکلات مردم همیشه پیشقدم بوده در رابطه با جلسه امشب ضمن تشکر از حاضرین در جلسه آقایان محمدی و علینژاد و اعضای شورای اسلامی و حاج آقا خدمتی و چترسحر خواستار دقت بیشتر مردم نسبت به ارائه فاکتور شد .

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


2 + = 4