خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در فداغ

همزمان با ششم محرم الحرام و به منظور پاسداشت مقام حضرت علی اصغر(ع) آیین شیرخوارگان حسینی با شکوه خاصی در فداغ برگزار شد.
در ششمین روز از ماه محرم همایش شیرخوارگان حسینی با حضور خیل عظیمی از کودکان خردسال فداغ به همراه مادرانشان در حسینیه جامع ، برگزار شد.
همایش شیرخوارگان حسینی با هدف ترویج مکتب حضرت علی اصغر(ع) و تکامل حیات شیعه از کربلا تا عصر حاضر با حضور عاشقان حسینی باشکوه خاصی توام با حزن و اندوه در فداغ برگزار شد .

همه ساله در اولین جمعه از ماه محرم، به منظور گرامیداشت شخصیت حضرت علی اصغر (ع) کوچکترین شهید کربلا، همایش شیرخوارگان در فداغ، همچون نقاط مختلف کشوربر گزار می گردد

در این همایش مداحان اهل‌بیت عصمت و طهارت نیز با ذکر گوشه‌هایی از مصائب شهدای کربلا به‌ ویژه شهید شش‌ ماهه حضرت علی‌اصغر(ع) به این مراسم جلوه‌ای دیگر بخشیدند.
خوشبختانه با توجه به اعتقاداتی که بین مردم فداغ وجود دارد، هر سال بر میزان استقبال مردم برای حضور در این همایش افزوده می شود.
همایش شیرخوارگان حسینی از سال 82 و باهدف واقعه‌گویی حادثه عاشورا با محوریت شهادت حضرت علی‌اصغر(علیه‌السلام) شروع به کارکرد و باگذشت 16 سال، در پنج قاره جهان برگزار می‌شود.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


8 + = 13