خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

بر گزاری جشن شادی در حسینیه با کدامین معیار؟

دیشب شاهد بر گزاری جشن شادی در حسنیه جامع فداغ بودیم .

جشنی که  در آن همراه با کف زدن و جوک و امثالهم بوده است .

این درست که برگزاری جشنهای انقلاب ، یادآور پیروزی های غرور افرین دوران انقلاب می باشد اما  آیا حسنینه که مکانی مقدس برای برگزاری مراسمات سوگواری و عزاداری ها ، الخصوص عزاداریهای سید و سالار شهیدان حسین ابن علی می باشد باید در آن مراسم جشن و شادمانی بر گزار کرد ؟.

فداغ  هر چند از داشتن سالن مجهز جهت برگزاری چنین مراسمی محروم می باشد اما  مدارس و حتی زمینهای ورزشی ، مکانی مناسب برای اجرای مراسم جشن و شادمانی دهه مبارک فجر بود

در این رابطه با شخصیتها و علما صحبت شده است و انان به اتفاق گفته اند که برگزاری  جشن و شادمانی در حسینیه اصلا جایز نیست و اینکار حرام است .

حالا مسئولین و هیئت امنا  حسینیه جامع فداغ بر چه اساس و معیاری این مکان مقدس را برای برگزاری جشن  و شادمانی انتخاب کرده اند بر ما پوشیده مانده است .

IMG-20150208-WA0112

 

درباره‌ی فداغ نيوز

4 نظر

 1. دختران فداغ

  باسلام.
  اینکه مراسم جشن در حسینیه برگزار میشود فکر نمی کنیم مشکلی داشته باشه…
  شما حسینیه های سطح شهر را درنظر بگیرید مهدیه تهران و سایر جاها مراسم جشن و سرور در حسینیه ها برگزار می شود. بنده زیاد در جشن های فداغ شرکت نداشتم ولی اینطور که از تصاویر مشخصه شان حسینیه آن طور که باید هم رعایت نمی شود…
  اما اگر در حسینه مراسم برگزار می شود به این دلیل است که واقعا چاره ای جزین نیست. مدارس شاید از نظر شما مکان مناسب باشد اما باید تمام شرایط را در نظر گرفت.. سردی و گرمی هوا، روشنایی سایر شرایط.. دوری و نزدیکی و ..اگر بجای ساخت مسجد هزینه آن را به تکمیل سالن ورزشی که دوستان فرمودند اختصاص می دادند بسیاری از این مشکلات که بدلیل کمبود فضا بود برطرف می شد. یک سالن ورزشی سر پوشیده می تواند هم برای فعالیت ورزشی مورد استفاده خانم ها و آقایون قرار بگیرد و هم برای برای اجرا و برگزاری بسیاری از مراسمات نظیر چنین جشن هایی بکار گرفته شود.
  و اما مورد دیگری که می خواستم عنوان کنم در رابطه با جشن های بومی محلی و نمایشگاه های صنایع دستی هست که جای خالی آن بشدت در فداغ احساس می شود. ما در فداغ صنایع دستی بسیاری داریم که توسط اکثرا خانم ها در ساخته می شود اما متاسفانه هیچگاه به معرض نمایش عموم در نیامده و هیچ گاه مسعولین شرایطی را فراهم نکردند که مردم دست آورد های خود را نشان دهند و توانمندی های فداغ را به شهر های دیگر معرفی کنند . امیدوارم در این زمینه مسعولین تدبیری بیندیشندچرا که بهترین روش برای معرفی فرهنگ مردم فداغ می باشد.
  باتشکر

 2. با درود …. من فیلمی دارم که در جا های دیگر هم در حسینیه به جشن و شادی میپردازند واگر از متعارف خارج نشود هیچ اشکالی ندارد .. خداوند در قران کریم سوره توبه ایه 82 میفرماید … فلیضحکو قلیلا والیبکو کثیرا جزاه بما کانو یکسبون …
  انها هیکه خنده شان کم وگریه شان زیاد است سزایشان همینست که کسب میکنند …. بنا بر این نه تنها شادی منع نشده بلکه امر به شادی شده .. وشادی هم جز خنده و شوخی ودست افشانی چیز دیگری نیست ..

 3. علی+رزمجو+از+قطر

  با سلام
  سالهاست که سالن ورزشی فداغ نیمه کاره رها شد اونم بدلیل کمبود بودجه این در حالیست که فداغ عزیزمون با همت خیرین محترم داره کم کم پر از مسجد میشود .مساجدی که حتی در هر کدام خیلی وقتا 20 نفری هم برای نماز خوندن پیدا نمیشود .اگه خیرین عزیز در کارهای دیگری مثل ساخت یک سالن یا تکمیل همین سالن ورزشی کمکی کنند میتواد مناسبات شادی مانند همین جشن های 22 بهمن و غیره هم در این جاها برگذار شود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 + = 11