خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

به منظور پیش برد پروژه آبرسانی از خلیج فارس به لارستان؛ سرمایه‌گذاران ترک و آلمانی به لارستان سفر می‌کنند

IMG-20151117-WA0002-248x186
جمشید جعفرپور در گفت و گو با روابط عمومی دفتر نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس، با اشاره به مشکل کم آبی به عنوان یکی از جدی ترین مشکلات کشور ایران اظهارداشت: در صورت حل این معضل می‌توان اقتصاد کشور را در زمینه‌های کشاورزی و حتی صنایع آب‌بر دچار تحول و رشد چشمگیر نمود و حتی در زمینه آب شرب نیز به دلیل ظرفیت بارش در بخش‌هایی از کشور مخصوصا در مناطق جنوبی آن با معضلات جدی روبروییم.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مسائل مهمی که کشور به آن پرداخته موضوع آب است گفت: هم‌اکنون کشور در وضعیت تنش آبی قرار دارد که در صورت ادامه این روند، وارد مرحله بحران آبی می‌شود.

وی خاطرنشان‌کرد: در همین راستا با توجه به خشکسالی‌های متوالی در سالیان اخیر توجه به حل مشکل آب در استان فارس و بویژه شهرستان‌های جنوبی آن یکی از وظایف و اولویت‌های نماینده قرار گرفته است.

جعفرپور با اشاره به جلساتی که در ابتدای دوره نمایندگی شکل گرفته تصریح کرد: در مصوباتی که در جلسات با مسئولان رده اول اجرایی کشور صورت گرفت، انتقال آب از خلیج فارس به منطقه لارستان مورد تاکید قرار گرفته و به تصویب رسیده است.

وی افزود: از آنجایی که با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم‌های چند ساله اخیر امکان اجرای این پروژه هزینه بر توسط منابع ملی ممکن نبوده، تلاش‌های گسترده‌ای برای جلب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی چه داخلی و چه خارجی و جذب سرمایه‌های آنان صورت گرفته است که البته در این مسیر مراحل مختلف اداری و موافقت مراجع ذی‌ربط ضروری بوده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهارداشت: در جدید‌ترین پیگیری‌های صورت گرفته با شناسایی و برقراری جلسات کارشناسی و توجیهی با شرکت سرمایه گذاران ترک و آلمانی این شرکت ابراز تمایل برای اجرای این پروژه و انتقال آب از خلیج فارس به لارستان نموده است.

وی گفت: به منظور پیش برد این پروژه مهم و آشنایی مدیران شرکت با شرایط محیطی منطقه و نیز اخذ موافقت‌های لازم از مسئولان شهرستانی و استان و نیز اطمینان از پشتیبانی مقامات محلی از فعالیت‌های این شرکت قرار است که روز دوشنبه مدیران بخش‌های مختلف این شرکت ترک در لار حضور یابند و در جلسه‌ای با حضور مسئولان اجرایی شهرستان از جمله فرماندار و دستگاه‌های مرتبط همچون ادارات آب، برق، منابع طبیعی، محیط زیست، راه و شهرسازی و جمعی از سرمایه‌گذاران محلی توانمندی‌ها و پیشنهادات شرکت بررسی و تبادل نظر گردد.

جعفرپور افزود: در گام بعدی روز سه شنبه جلسه این شرکت با مسئولان استانی مرکب از معاون عمرانی استاندار و مدیران کل آب، محیط زیست، منابع طبیعی و برق در محل استانداری برگزار می‌گردد و راجع به پیشنهادهای شرکت و پشتیبانی‌هایی که استان از این پروژه به عمل می‌آورد بحث می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امید است که با تلاش‌های انجام شده مسئله حیاتی انتقال آب به منطقه لارستان توسط این شرکت و یا شرکت‌های مشابه که داوطلب اجرای این پروژه هستند در سال آینده وارد فاز اجرایی شود.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دکتر جعفرپور

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


8 + = 17