خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

تبعیض در مورد روشنایی معابر چرا؟

اگر شبها در سطح فداغ چه کوچه ها و چه خیابانهای آن قدم زده باشید متوجه خواهید شد که  معابر فداغ فاقد روشنایی لازم است .

تیرهای برق فاقد لامپ و یا اگر دارای لامپ هم باشد یا سوخته و یا آنقدر کم نور شده است که می شود به عنوان شب خواب از آنها استفاده کرد .

عدم نور کافی در سطح خیابانها و کوچه ها باعث ناامنی های فراوان در فداغ شده است که از آنجمله می توان به سرقتهای متعدد و زنجیره ای موتورسیکلتها اشاره کرد .

چرا اداره برق بیرم که متولی آن است با گذشت قریب به 6 ماه از خرید لامپ و غیره ،کاری انجام نداده است ؟

ما جهت اعتراض به عدم روشنایی کافی در فداغ به شورای اسلامی مراجعه نمودیم  و شورای اسلامی در جواب ما گفتند: ما تا الان با اینکه تامین لوازم مانند لامپ و غیره با اداره برق بیرم می باشد ولی در خرید لوازم روشنایی کوتاهی نکرده ایم .

اینبار هم با اداره محترم برق بیرم مکاتبه کرده ایم و اعلام نموده ایم که تهیه لامپ و ترانس و استاتر و غیره با ما ، اداره برق  فقط جهت نصب آنها بیایید ولی بازهم ، کوتاهی می کنند و اقدامی در این زمینه صورت نمی دهند .

با توجه به اینکه اداره برق بیرم زیر نظر لار اداره می شود و فداغ جزو شهرستان گراش می باشد لذا بین شهرها و روستاهای تابعه لار با گراش در زمینه برق و روشنایی هم تبعیض قائل می شوند .

برای مثال در یک شب به سطح شهر بیرم  و کوچه پس کوچه های آن  بروید و آنچه را مشاهده می کنید با روشنایی فداغ مقایسه کنید و تفاوت را با چشمان خود احساس کنید .

تبعیضهای اداره برق بیرم نسبت به روستاهای تابعه گراش ، پس از جابجایی آقای خوشرو که الحق بدون تبعیض کار می کرد ، شروع شده است و دیگر قدمی در جهت روشنایی روستاهای تابعه گراش صورت نگرفته است .

جا دارد مسئولین محترم گراش جهت جلوگیری از تبعیض و ضایع شدن حق شهروندان تابعه ، اقدامات لازم و ضروری  انجام دهد .

در پایان اینرا اضافه و یادآوری نماییم با توجه به اینکه بخش مرکزی فعلا بخشدار فعال ندارد و تا مشخص شدن بخشدار جدید پروسه طولانی و زمانبر است می طلبد فرماندار محترم شخصا مسائل و مشکلات فداغ و خلیلی و روستاهای همجوار را پیگیری نمایند .

H1890026

 

 

درباره‌ی فداغ نيوز

6 نظر

 1. بله، روشنایی معابر در فداغ کافی نیست.

 2. سلام. وخسته نباشید همیشه مشکل از ادارات دولتی نیس بیشتر وقتا ما خودمون بتعث مشکلیم.مگه نه شورا قبلی اینهمه هزینه کرد وچراغ معابر خرید ونصب کرد. وچقدر چراغهای پارکی در بلوار کشید چقدر از بیت المال هزینه کرد وچقد کمک مردمی بود.ولی چنتا نادان یا قدر نشناس اومدن هم لامپها رو شکستن.مگر نه اینها برای زیبایی محلمان بود.پس همیشه ایراد از ادارات دولتی نیس. الان هم شاید بطور جدی پیگیری نشده بهتر است با خود اداره برق بیرم هم مصاحبه ای ترتیب میدادین

 3. راسشو بگم شورا هم کم کاری داره.مگر چنین چیزی امکان داره که تا یکسال تو نوبت وایسی واسه چراغ معابر.مال جلو خونه ما که یک خانوار محسوب شدیم بعد از نوبت بیست روزه خودشون اومدن درب خونه زدن و گفتن کدوم تیر لامپش خرابه و تعمیرش کردن.چطور امکان داره حرف اعضای شورا را قبول نکنن.پ همیشه مشکل از لار وبیرم نیس پیگیری ها واقعا کمه
  فداغ نیوز:کامنت قبلی با نام مریم وارد شده اید و الان با نام حقیقت . پس بهتر بود حقیقت را می گفتید

 4. علی رزمجو از قطر

  با سلام
  شبهای فداغ بدلیل کمبود روشنایی خیلی دلگیره خیابان اصلی فداغ بجز اون قسمت ورودیش طرف بلوار که تقریبا روشنایش خوبه بقیش در تاریکی مطلق بسر میبرد
  حالا بیاییم به کوچه ها
  کوچه های فداغ بخاطر تاریکیش مشکلاتی برای عابرین ایجاد کرده بطوری که در بعضی کوچه ها اگر گوشیت چراغ نداشته باشد واقعا عبور از آن کوچه خیلی سخته خصوصا برای بچه ها که چند بار باید زمین بخورند کوچه های هم که لامپ دارند بخاطر کیفیت لامپهای که ازش استفاده میشود روشنایشون خیلی کمه
  اما آیا خود مردم به این حد فرهنگ رسیدن که از چراغها حفاظت کنن؟
  همه ما یادمون بعضیا چه بلای بر سر لامپهای بلوار آوردند بعضیا هم بی خود لامپهای کوچه را میشکنند به این دلیل که میکنن تاریکی بیشتر حال میده خودمون باید به این اندازه رشد فکری و فرهنگی اول برسیم که چطور از لامپ ها و روشنایی ها حفاظت کنیم نمیشه که اداره برق بیاد لامپ و روشنایی کنه کوچه ها و روز بعدش ما بیاییم انرا بشکنیم و بگوییم روشنایی نداریم
  با تشکر

 5. درجه بندی شهر ها برای مرا جعین .
  1 . گراش مرا جعینش را بسیار دوست دارد ومیخو اهد که انها را حد اقل چند بار ملا قات نماید بنا بر این کا ریکه یک سا عت میشود انرا راه انداخت چند روزی امد ورفت میگذ ارند که از دیدار مرا جعین بهره مند شوند .
  2 . لار کار هارا بطور معمول انجام مید هد چون دیدار مرا جعین برا یشان فر قی ندارد .
  3 . بیرم کار ها را زود انجام مید هد چون میخواهد دو ر و برش خلوت باشد و چرتی بز نند .
  4 . لا مرد چون از ارباب رجوع خو شش نمیا ید کار های دو سه روزه را در یک سا عت انجام مید هد که روی انها را نبیند
  .. البته گراش برای ما بهتر است چون رفت و بر گشت 160 کیلو متر است وبهتر همه جا را میبینیم .
  بیرم بدرد ما نمیخورد چون رفت و بر گشت 40 کیلو متر است و فر صت دیدار بیا با نها را نداریم .
  تا نظر شما چه با شد

 6. با درود …. شمارا بخدا مارا گرفتار گراش نکنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


3 + 8 =