خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

تذکر آیت الله مکارم شیرازی به منتقدان توافق ژنو

آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح دیروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد گفتند:گفت: نمی توانیم بگوییم این قرارداد ایده آل ماست ولی در عین حال تنها راه ممکن در شرایط فعلی است.

index

به گزارش نگاه فارس/ آیت الله ناصر مکارم شیرازی یکی از مراجع تقلید درباره قراردادی که درباره انرژی صلح آمیز هسته یی منعقد شده است، گفت: نمی توانیم بگوییم این قرارداد ایده آل ماست ولی در عین حال تنها راه ممکن در شرایط فعلی است.

اینکه برخی گوشه و کنار صحبت هایی عنوان می کنند باید شرایط را در نظر بگیرند. آیت الله مکارم شیرازی گفت: برخی که در گوشه و کنار ناآگاهانه درباره توافقنامه ژنو موضع گیری می کنند و می گویند این کار مورد تایید رهبری نبوده است: باید بدانند که رهبر معظم انقلاب آن را تایید کرده اند.

به گزارش فارس، آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح دیروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به اینکه روی این قرارداد سه ماه مطالعه شده و با متخصصان مشورت شده است، ادامه داد: اینگونه نبوده که یک وزیر خارجه خودش قرارداد امضا کند و برگردد،

ماه ها مشورت صورت گرفته و مشخص شده که این قرارداد در شرایط فعلی به درد می خورد و مهم تر از همه اینکه رهبر معظم انقلاب این اقدام را تایید کرده اند. وی خاطرنشان کرد: امیدواریم که در این زمینه شاهد تحقق نتایج خوبی باشیم و دشمنان ما در امریکا و اروپا نیز بر سر عقل آمده و بدانند که ناامن کردن منطقه به نفع هیچ کشوری نیست.

این مرجع تقلید با اشاره به ابراز نارضایتی رژیم صهیونیستی و بعضی از دولت های عربی از این توافق تصریح کرد: این موضع گیری نشان می دهد که اسراییل و برخی دولت های عربی از ناامن بودن منطقه سود می برند. استاد حوزه علمیه قم ضرورت پرهیز از اختلاف در جبهه داخلی در زمینه مذاکره با کشورهای غربی را مورد تاکید قرار داد و گفت: دعا کنیم خداوند متعال پیروزی و موفقیت را نصیب مسلمانان جهان و به ویژه مردم کشور ما کند و بدانید از برکت دعاها کارها پیشرفت خواهد کرد.

با تشکر از دانشجوی عزیزمان که این خبر را برای ما مخابره کرده اند

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + 6 =