خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

توضیحات شورای فداغ درمورد شهرک شرقی

درپی سوال یکی از بازدیدکنندگان مبنی بر اینکه چرا زمین های روبروی باغ پناهی یا همان شهرک شرقی که جزو منابع طبیعی به حساب می آید از طرف شورای محترم به مردم واگذار میگردد به سراغ آقای جهانپناه ریاست محترم شورای اسلامی فداغ رفتیم وایشان در پاسخ چنین فرمودند:

این زمینها طبق حکم شماره13مورخ28اسفند1391جزو مستثنیات گردیده وزمینی که جزو مستثنیات دولت میباشد ومنابع طبیعی نمی تواند در آن دخالت کند و خصوصی میباشد وتمام مدعیان مالکیت آنجا نیز وکالت واگذاری تام الاختیاربه شورا دادند.

واستعلامات اولیه نیز ازبنیاد مسکن برای اضافه شدن این زمینها به حریم مسکونی روستا انجام شده وفقط مشکل در درصد واگذاری حق وسهم بنیاد مسکن میباشد که بنیاد ادعای50درصد کل زمین را دارد درقبال ورود به حریم دهگاهی وشورا نهایتا پیشنهاد20تا30درصد زمینها به بنیاد داده است.

که انشاالله با تغییر رئیس آن وآمدن رئیس جدید بنیاد مسکن گراش بتوانیم به تفاهم وتوافق برسیمءوبرای احتیاط شورا در حدود50قواره زمین ذخیره نگه میدارد تا با بنیاد به توافق برسیم واز حدود 180قواره زمین فقط100قواره آن به افراد واجدشرایط واگذار میکند.

البته واگذاری است نه فروش.چون اگر فروش باشد باید به نرخ روز که مثلا هرقواره13تا15میلیون تومان ارزش دارد بفروشد.در صورتی که شورا به نرخ بسیارکمتر و نصف این قیمت قصد واگذاری به فقط افراد واجد شرایط دارد.

شورا طبق اطلاعیه ای که منتشر کرد تسطیح و نقشه کشی آن را دارد که بسیار پرهزینه میباشد مخصوصا تسطیح و خاکبرداری آن.و سپس قواره ها را به افرادی که واجدشرایط بودند وهزینه آن قبلا اخذ شده واگذار مینماید.

یعنی واگذاری اولیه به صورت مشاع میباشد و پس از تسطیح و نقشه کشی و تفکیک واگذار مینماید.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 9 = 17