خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

ثبت امتیاز و رکوردهای منفی در کارنامه گراشی ها(درد ودل یک جوان فداغی)

در این بخش از برنامه ، شما را دعوت می کنیم به درد ودل یک شهروند فداغی وبهتر است بگوییم درد ودل کل مردم فداغ توجه فرمایید .
البته تجربه ثابت کرده است که بازگو کردن این مسائل، متاسفانه  به ذوق بعضی ها خوش نخواهد آمد ودر آینده ما شاهد واکنشهای متفاوتی در این رابطه از سوی این افراد خواهیم بود .
متاسفانه ، نارساییها در فداغ به حدی رسیده که داد همه را در آورده است .
یک جوان فداغی ، طی ارسال متنی ، از ما خواسته تا فریاد ایشان را به گوش مسئولین برسانیم شاید گوش شنوایی پیدا شد وبه این سخنان توجه داشت .
البته این جوان فداغی یکراست نوک پیکان خود را متوجه شهرستانمان یعنی گراش نموده اند که شاید کمی دور از انصاف باشد .
این شما واین هم دردودل یک شهروند فداغی /

ثبت امتیاز و رکوردهای منفی در کارنامه گراشی ها

مدت زمان زیادی از وعده و وعیدهای گراشی ها مبنی بر بخش بودن و یا خواهد شد می گذرد!!! که نه تنها این امر به واقعیت نپیوسته و محقق نشده؛ بلکه هر روز نکات و امتیازهای منفی بیشتری در کارنامه گراشی ها ثبت می شود. فرصتی که گراشی ها با شهرستان شدن خود بدست آورده بودند و می توانستند با مدیریت و استفاده صحیح از آن رونق و امید و جانی تازه به مناطق تحت پوشش خود ببخشند که نه تنها محقق نشده بلکه بدبینی ها نیز هر روز فزونی می یابد. فداغ با موقعیتی استثنایی و بی نظیر هر روز بیشتر از دیروز مورد غفلت و بی مهری قرار می گیرد. فداغی که می توانست با بخش شدن آن ( البته چند حکیم گفته اند بارها فداغ را به طرق مختلف بخش کرده اند و در جوار آن پخش نیز کرده اند ) همراهی هر چه بیشتر و شوق و علاقه بیشتر و مضاعف تری را از مردمان این دیار دید. البته فداغ سالهای مدیدی است که مورد بی مهری مسئولین قرار گرفته است. فداغی که از یک بیمارستان در خور و شایسته که جوابگوی جمعیت خود و توابع که شاید تنها و تنها و فقط بتوان در ذهن از فداغ جدا دانست؛ بر بیاید و پزشکی دائمی که همیشه جوابگوی نیازها و مشکلات مردم باشد. فداغی که آب شربی دائمی و بهداشتی داشته باشد. فداغی که جاده های درست داشته باشد نه جاده های مرگ. فداغی که برقی دائمی داشته باشد. فداغی که اینترنت adsl برای جوانان داشته باشد که آنها مجبور نباشند برای استفاده از اینترنت ایرانسل سر به کوه و بیابان گذارده و در زیر آفتاب سوزان و روی تپه ها به استفاده از این خدمت بپردازند. و خیلی چیزهای ساده و بدیهی دیگر که ذکر آنها نیز ملالت و رنجش خاطر در پی دارد.
و در ابتکاری تازه کم کم فداغ را به زیر نظر بخش تازه تاسیس « ارد » می برند که اکثر فداغی ها از این موضوع بی اطلاع و بی خبر می باشند. که این موضوع به پای مسئولین و مدیران فعلی فداغ نیز نوشته خواهد شد.
بهتر است مسئولین و مدیران گراش به هوش باشند.

 

درباره‌ی فداغ نيوز

10 نظر

 1. خانم: ن.ا ( شمیم)

  …در ضمن اینقدشجاعت واعتماد بنفسش رودارم که جنسیت واسم خودم رو بگم .پس لطفا شخصیت خودتون رو زیر سوال نبرید.

 2. خانم: ن.ا ( شمیم)

  درجواب امید جهان:داداش دعواداری!!!!!!چرا فکرمی کنید آقا هستم،من یک خانمم ومثل بقیه حق اظهار نظر دارم.اگه میگم شایستگیش رو ندارن چون واقعا ملاک یک شورا را ندارن.من هم اگر شرایطش رو داشتم حتما عضومی شدم… .

 3. امید جهان

  اینو تاییدش کن! قبلی اشتباه نوشته شده بود
  آقایی که نوشتی خانم: ن.ا؟!؟!؟!؟؟!؟!؟! خودت فقط لیاقتشو داری و باید بیای وسط و شورا بشی لیاقتشو شما دارید دیگه هیچ کس؟؟؟؟؟؟؟ بیا وسط و شورا بشو اگه لیاقتش رو داری و مردم بهت اعتماد کردن؟!!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! شوراهای اسبق بهترین و نمونه ترین و کامل ترین و هزاران بهترین هستند و می باشند و خواهند بود و می مانند

 4. خانم: ن.ا

  هیچ کدام شایشتگی ولیاقت شورا شدن را ندارند.لطفأجهت حفظ آبرو هم که شده استعفا بدهید.

 5. با درود .ازاین مدارس ومساجد وحسینیه واب انبار برکه کدام یک از پول فداغی ساخته شده ؟ وقتیکه پویش مال ما نیست چطور میتوانیم در باره خرج ان ما تصمیم بگیریم ؟ واین صا حب پول است که نیتش در چه است . وبزرگترین خطای ما اینست که فداغ را با بیرم وارد وعماده ده وغیره قیاس میکنیم . درانجاها یکنفر پانصد ملیون تومان برای یک کاری اهدا میکند . ایا فداغ هم چنین است ؟

 6. یک فداغی

  سلام
  ما هم امیدواریم فداغ بخش بشه
  هیچوقت هم دوست نداریم فداغ زیر نظر بخش ارد اداره بشه همه میدونن و میدونیم که فداغ از همه نظر نسبت به ارد مستعد تره برای بخش شدن

  اما راجع به شوراهای قبلی هم باید بگم تو این چندین و چند سال نگاه کنن واقعا برای فداغ چه کردند ؟ تو این همه مدت میتونستن خیلی بهتر از اینها کار کنن …. البته توقعی هم ازشون نداریم که ….

  کسیکه از طرف 10000 نفر مردم میاد و شورا میشه باید احساس مسولیت کنه و کارشو به نحو احسن انجام بده….
  همه ما غبطه می خوریم از اینکه هنوز که هنوزه باید مردممون برای گرفتن پول برن بیرم و ارد (یه عابر بانک گذاشتن که اکثر اوقات خرابه یا پول نمیده) و یه عابر بانک درست و حسابی نداریم غبطه میخوریم وقتی میبینیم جمعیت چند صد نفری مردمو که برای دیدن فوتسال ، (فوتسالی که تیم هاش یه سر و گردن تو منطقه از بقیه بالا تر هستن ) باید تو مدرسه راهنمایی کل بازیو سرپا ببینند و بازیکنانمون هنوز که هنوزه رو آسفالت بازی کنن …. امسال همه فرهنگ فداغی ها رو دیدن که تو برگزاری مسابقات فوتسال سنگ تموم گذاشتن … هم از نظر استقبال ، هم از نظر کیفیت برگزاری با وجود امکانات کم و هم از نظر جوایز و استقبال مردم … وقتی می شنویم مقامهای اول رو تو مسابقات شطرنج والیبال و پینگ پونگ بخش ها بچه های فداغ کسب می کنن و حتی یک لوح تقدیر بهشون نمیدن همش به این فکر میکنم که چرا باید ما فداغی ها اینقدر بدبخت باشیم که مجبور باشیم برای شرکت تو مسابقات اینچنینی بریم ارد و یا بیرم و یا جاهای دیگه که چنین رفتاری باهامون بکنن و اونوقت خودمون با این همه استعداد و فرهنگ اینهمه عقب باشیم…چرا دانش آموزان فداغ با اینهمه استعداد نباید یک مدرسه درست و امکانات خوب داشته باشن که خیلیهاشون از درس زده بشن و یا ترک تحصیل کنن و اونهایی که وضعیت مالی بهتری دارن مجبور باشن برن لار یا گراش و رتبه های برتر منطقه ، استان یا کشور رو کسب کنن و همه افتخاراتش نصیب اونها بشه … چرا مردم ما اتحاد ندارن ؟
  چرا خیلی ها تو فکر جوونا نیستن؟ چرا خیرین ما هنوز کار خیر رو تو ساختن مسجد و خرید قاشق و چنگال میدونن ؟ هزینه ای که برای مسجد و باز سازی اون شد مگه نه کاری جز اسراف و ایجاد دو دستگی بین مردم بود …. مگه حسینه ی x با اون همه فضا چه کم داشت که اونهمه هزینه رو که میشد جاهای بهتری خرج کردو گذاشتین برای ساخت طبقه دومش؟ مگه فداغ با این جمعیتش چند تا مسجد می خواد ؟ خیلی ها متاسفانه به حکم کار خیر بین مردم فداغ دودستگی ایجاد کردن … یه مسجد زایر حسینی برای فداغ بسه نه بیشتر اینجوری مردم هم اتحادشون بیشتر میشه و حظور مردم بیشتر به چشم میاد و دل مردممون به هم نزدیکتر میشه …. به جای ساختن طبقه دوم حسینیه و مسجد میشد یه سالن خیلی خوب برای جونها درست کرد که به جرات میگم اجر اخرویش خیلی خیلی بیشتر از ساخت حسینیه است چرا که همیشه ازش استفاده میشه و به رونق دهمون کمک میکنه و همه قدردانش می بودن وحید جان باهات موافقم که گفتی از ماست که بر ماست …آره داداش خیلی وقتا ندانم کاری های خودمون باعث شده به جایی نرسیم …. پس سخن کوتاه باید والسلام
  پیشرفت روز افزون فداغ و شادی و رصایت مردم را از خدا میطلبم

  …….. شاد باشید
  فداغ نیوز: با پوزش از این دوست عزیز بخاطر حذف مقداری از مطالب ایشان بخاطر الفاضی که شاید کدورت ببار می آورد .
  اما دوست عزیز ساخت مسجد وحسینیه وتشویق جوونا به معنویت اجریست دنیوی واخروی ودر کنار ساخت مسجد باید مسجد رو هم ساخت چیزی که ما متاسفانه از آن غافلیم .در مورد شورای محترم هم باید بگویم این عزیزان در حد توان خود کوشیدند و نواقصی هم که مشاهده می فرمایید از کمبود بودجه نشات می گیرد .متاسفانه گمشده فداغ ما اتحاد است که در حال حاظر ما از آن بی بهره ایم .
  به امید رونق بیش از پیش فداغ

 7. بخش شدن فداغ می توانند سرمنشا امکانات و مزایایی برای فداغ شود. و اینکه هر نقطه ای در لارستان و خنج و گراش که ارتقا یابد، باعث آسانتر و نزدیکتر شدن مسیر استان شدن لارستان گردد.

 8. با عرض سلام
  آنچه برادر بزرگوارمان نوشته است صحیح میباشد ولی صحیح تر از آن این ضرب المثل معروف میباشد …
  (( از ماست که بر ماست ))
  به هر حال تشکر از لطفتان

 9. آل قادر

  سلام خدمت تمامی دوستان

  جوان فداغی مطالب شما را خواندیم و به آن هم احترام می گذاریم ولی بعضی مواقع حقیقت هم موجب خطرهای احتمالی می باشد و ضربه ای وارد خواهند کرد به شما و مدیریت فداغ نیوز. هیچ وقت فداغ زیر نظر ارد نمی رود و این را بدانید که نماینده مجلس لار و گراش و خنج آقای جفرپور و چندتن از فداغیها و شورای اسلامی دهستان فداغ پیگیر بخش شدن فداغ میباشند و فداغ هم بزودی زود بخش خواهد شد و همه راحت خواهیم شد و همچنین این حقیقت دارد و زحمات شوراهای قبلی که بهترین شوراهای سال ها شناخته شده اند ، و چند تن از بزرگان و مورد اعتماد فداغ می باشد
  فداغ نیوز: سلام دوست عزیز .بنده به خود حضورتان را خیر مقدم عرض می نمایم .امید آنکه بازدید هایتان ادامه داشته باشد /موفق وپیروز باشید /

 10. با درود . قران کریم میفرماید . لا تقربو الصلاه وانتم سکارا حتی تعلمون ما تقو لو ن . خداوند میفرماید تا وقتیکه نمیدامید چه میگو هید بنماز نزدیک نشوید . ما فدا غیها همیشه خدا کار ها یمان را در حال مستی وبیفکری انجام میدهیم وبعدا اه واویلا را می انداز یم . وقبول هم نمیکنیم که خو د ما نا درست رفته ایم وگناه را بگردن این وان میندازیم .وتوقع بیش این هم نبا ید داشت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


7 + 2 =