خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

جابر اکسیر هم به جمع خیرین پیوست

حاج جابر اکسیر با تخریب منزل خود عملا به جمع خیرین فداغ پیوست .

به گزارش شورای اسلامی و سازندگی فداغ  و در ادامه  فعالیتهای دامنه دار عمرانی  ، حاج جابر اکسیر جهت همراهی شورای محترم  و جهت تحقق پیشرفت  فداغ ، منزل خود را که در طرح عمرانی قرار داشت  ، داوطلبانه  تخریب نمود .

خادمین مردم در شورای اسلامی در ادامه این گزارش فرمودند : منزل حاج طالب فداغی هم که در طرح عمرانی شورای اسلامی قرار گرفته است  به زودی  و به صورت داوطلبانه تخریب خواهد شد .

شورای  سازندگی فداغ در پایان این گزارش از کلیه عزیزانی که تاکنون به صورت داوطلبانه  حاضر شده اند منازل خود را جهت آبادانی فداغ ، تخریب نمایند صادقانه تشکر و قدردانی می نماید

IMG-20140217-WA0123 Dup(1)IMG-20140217-WA0122 IMG-20140217-WA0120 IMG-20140217-WA0121

درباره‌ی فداغ نيوز

9 نظر

 1. باسلام خدمت جناب فداغی.من توجیه نکردم بابت امتیاز مسکونی به تجاری از چندین نفر که ساختن پرس وجو کردم اینو گفتند.باتشکر

 2. با سلام خدمت دوستان
  نگرانی جناب محمد صادق شاید بجا باشد. اما در اینجا بهتره چند موضوع فراموش نشه:
  اول اینکه این پولی که شما فرمودین از کجا اومده؟! شما اونو به شورا دادین؟ یا اقوامتون یا دوستانتون؟
  کسی که این پول رو به شورا داده ایا شرط کرده ک برای خرید منازل طرح دهگاهی استفاده بشه یا نه؟ یا اصلا خبر ندارین و فقط کاسه داغ تر از آش شده اید؟
  دوم اینکه قیمت واقعی زمینی که حاج جابر عقب نشینی کرده چقدره؟! گذشت از قیمت اون باید ببینیم ارزش اون زمین برای مالک تا چه حد بوده؟ گاهی پیش میاد قیمت زمین مثلا ده ملیون تومن هست اما مالک تا پنجاه ملیون تومن هم راضی نیس اونو از دست بده!! از طرفی برای آبادانی و زیبایی شهر شاید بیش از صد ملیون هم بخرن ممکنه ارزششو داشته باشه… پس اول قیمتش بسنجیم بعد ارزشش برای مالک و در اخر ارزشش برای آبادانی شهرمون..
  سوم اینکه چه کسی داره رو زمین های افراد قیمت میزاره؟ شورا پولدارمون یا هیاتی از معتمدین؟
  شاید بنظر شورا یک زمین رو تا ده ملیون ارزش داشته باشه بخرن اما همون زمین اگه توسط تعدادی معتمد با مالک صحبت بشه ممکنه خیلی کمتر راضی بشه.. که البته بعید میدونم این شورا بخودش بقبولونه با کسی مشورت کنه..
  چهارم اینکه ارزش واقعی زمین شهرک که به مالک داده میشه چقدره؟ مقداری که شورا اعلام میکنه یا مبلغی که خرید و فروش میشه و همه تقریبا ازش خبر دارن؟!!
  پس بهتره کمی واقع بین تر باشیم…
  پنجم اینکه به همه کسانی که عقب نشینی داشتن به این میزان امتیاز داده شده ؟! یا چون حاج جابر از اقوام جناب همایون بودن بیشتر مراعاتشون کردن؟ این نکته فقط سوال داره و قصد جسارت ندارم. فقط من باب بی اطلاعی پرسیدم.
  ششم اینکه کار حاج جابر واقعا عمل خیر هست. ربطی نداره که چقدر امتیاز گرفتن.. همینکه همتشو داشتن خدا خیرشون بده. البته در برابر هر عمل خیری باید قدردانش بود تا این گونه رفتارها ادامه داشته باشه.. شما چطور انتظار دارین در برابر کار خیرتون خدا بهتون اجر بده اما دوس ندارین بنده خدا هم مثل خدا قدردان اعمال خیر افراد باشه؟
  هفتم اینکه امتیاز تجاری تو فداغ خیلی بیشتر از دوملیون هست جناب محمد…
  درست نیست اینجوری توجیهش کنید..
  هشتم هم تذکری کوچک به همه همشهریان و البته اول خودم:
  اگر همت کار خیر نداریم لااقل مزاحم عمل خیر دیگران نباشیم..
  تشکر
  فداغ نیوز: سلام دوست فداغی . در جواب حضرتعالی باید بگویم که کلیه این تخریبها و عقب نشینیهایی که تاکنون صورت گرفته با همکاری و رایزنی با معتمدین و افراد خبره صورت پذیرفته است .
  و اینگونه بوده که رضایت مالک جلب شده است .
  دوست عزیز اینگونه نیست که شورای اسلامی برای اجرای یک طرح مثلا عقب نشینی منزلی به نزد مالک رفته و مالک هم فورا بله بگوید .برای جلب نظر بعضی از این دوستان افراد زحمتکش شورای اسلامی خون دل خورده اند تا بلاخره موفق به راضی کردن مالک جهت تخریب شده اند .
  بعضی از همشهریان عزیز هم هیچگونه پیش شرطی برای تخریب منازل خود نداشته اند و فقط و فقط برای آبادی محل اینکار را کرده اند . بیاییم در این برهه از زمان که زحمتکشان شورای عزیزمان از آسایش و آرامش خود زده اند و برای کاستی های چندین ساله شبانه روز زحمت می کشند مشوق باشیم نه مخرب اعصاب آنها

 3. خیلی جالب هستش که اینجاهیچ کس بااسم خودش نمیاد.واقعاچرا؟؟؟؟؟؟؟

 4. باسلام.درپاسخ محمدصادق/1بابت عقب نشینی حدود55مترکه بقیمت روز فداغ حدود40تا50 میلیون ارزش داره.2مبلغ13میلیون هم که بابت دیوارکشی وتعمیر اتاقهای خراب شده است که باید از جیب هم بگذارد.3بابت زمین دریافتی هم که هنوز معلوم نیست هم بیش از 5 یا 6 میلیون نیست.4امتیازتجاری هم بیش از2م نمیشه/شما هم انصاف داشته باش

 5. محمدصادق

  باسلام 
  جناب آقای اکسیر بابت عقبنشینی جزئی از منزل خود(نه بطور کامل)تقریبا ۳۵متر که عقب رفته اند اندازه قرارداد ترکمانچای از شورا امتیاز گرفته است شما به این میگویید کار خیر.
  طبق شنیده های بنده از شخص رییس شورای بخش ایشان هم زمین گرفته اند هم مبلغ ۲۰میلیون تومان پول نقد هم امتیاز تجاری… اینها فقط بابت یک سوم کل ساختمان در طرح.خودتان قضاوت کنید که شورا چه باج بزرگی داده.
  باتشکر
  فداغ نیوز: سلام دوست عزیز از قدیم و ندیم گفته اند زمانی حرف بزنید که یقین داشته باشید .
  و من یقین دارم که این حرف شما از روی دلسوزانه نیست و نخواهد بود و عزیزانی که اینگونه در راه آبادی محل پیشقدم می شوند و به یاری مسئولین می شتابند را زیر سئوال نمی بردید . به دلیل اهمیت موضوع ما مطلب شما را رسانه ای کردیم تا خدای ناکرده فکر نکنید بله حرف شما صحت داشته و برای اینکه کسی متوجه نشود آنرا سانسور نموده ایم بلکه موشکافانه عمل کردیم و از شورای اسلامی در این رابطه استعلام گرفتیم .
  البته ما قبلا اعلام نموده بودیم که نظرات اینچنینی زمانی منتشر خواهیم ساخت که نام و مشخصات خود را برای ما ذکر بفرمایید .
  در جواب شما دوست عزیز باید بگویم که شورای اسلامی در قبال عقب نشینی قسمتی از منزل مسکونی جناب آقای اکسیر مبلغ 13 میلیون تومان در سه قسط پرداخت خواهد کرد که قسط اول آن پرداخت شده است و دو قسط دیگر هرکدام به مبلغ 4/5 م در خرداد و تیر ماه سال 93 پرداخت خواهد شد .
  همانگونه که می دانید این مبالغ روی هم رفته کفاف ساخت فقط 25 متر مربع ساختمان در فداغ می کند و این در حالیست که 85 متر از ساختمان آقای اکسیر تخریب شده است .یعنی هر متر مربع ساخت به صورت ساده هم کمتر از 600 هزار تومان نمی شود .
  با این حساب باید برای بخش تخریب شده آقای اکسیر مبلغ 50 میلیون تومان پرداخت بشه که آقای اکسیر فقط مبلغ 13 میلیون را قبول کرده اند .
  در ثانی زمین آقای اکسیر در بهترین نقطه فداغ قرار گرفته است و شورا فقط تقبل کرده که در آینده چند متر زمین در بیرون از فداغ به ایشان بدهند .قیمت آن زمین شاید به 10 میلیون هم نرسد .
  آقای اکسیر علاوه بر تخریب 85 متر کنونی از منزل خود در آینده باید 60 متر دیگرطبق توافق عقب نشینی نماید .
  با این وجود جناب صادق خان اسم این شخص را باید بنظرت چه گذاشت ؟
  این در حالی بود که هیچ اجباری هم در تخریب منزل ایشان وجود نداشت و آقای اکسیر می توانست کارشکنی نماید و این را قبول نکند ولی بخاط آبادانی محل از مال خود گذشت تا در آینده فرزندان من و شما شهری داشته باشند آباد و زیبا .
  آقای صادق خان اگر باین تفاسیر باز هم شک دارید بفرمایید به شورای اسلامی مراجعه تا اصل قرار داد را مطالعه فرمایید .
  با تشکر

  • محمدصادق

   باسلام
   جناب فداغنیوز 
   حتما نباید که همزبان و همکلام با شما وشورا سخن بگوییم که شما بفرمایید که نیت شما خیر نیست.
   بنده از آقای خرم شنیدم و آنرا بازگو نمودم وبه نظر شخص خودم خیلی امتیازات گرانی بود؛همین‌
   درضمن اینجا روستا میباشد و قیمتها را بر اساس شهری مثل بندر نرخگذاری نکنید لطفا.
   ضمنا با هر کامنت مخالف شما و شورا اینقد بی احترامی به شخص مخالف ننمایید همه که نباید مثل شما و شورا نظر دهند. 
   باتشکر
   فداغ نیوز: سلام محمد صادق جان ما که نگفتیم مثل ما سخن بگویید .اتفاقا ما سخنان شما را کاملا آنالیز کرده و با افرادی که فرمودید این سخن را از آنان شنیده اید صحبت کرده ایم ولی آنان اظهار بی اطلاعی کرده اند .
   شما اگر واقعا دنبال حقایق هستید می توانستید بهتر تحقیق کنید و بعد اظهار نظر بفرمایید . در کل همه می توانند سخن بگویند و نظر بدهند ولی نظری که جنبه تخریب داشته باشد از ریشه و اساس مردودمی دانیم . من به شما گفتم اگر سخنان ما و مسئولین را قبول ندارید می توانید با رجوع به شورای اسلامی استعلام بگیرید و مدارک آنها را نگاه بفرمایید

 6. با درود .. انشا ه الله  یعنی اگر خدا بخواهد  ما هم با امتیازات اهدائی بشویم جزه خیرین وخانه مان را تخریب نما هیم که نفع دنیوی اش بهتر از نفع اخروی میبا شد  . ان الله مع الصا برین .

 7. m&bدانشجو

  جابر اکسیر هست نه جابر فداغی
  فداغ نیوز: سلام .طبق گزارشی که شورای محترم به ما داده اند نام جابر فداغی ذکر شده است

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 3 = 8