خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

جشن و شادمانی(عروسی) به شیوه سنتی در فداغ

جش و شادمانی و یا به قولی همان عروسی در فداغ هنوز به شیوه کاملا سنتی بر گزار می شود .

جشن عروسی که در آن خبری از تالار نیست و مردم باید در منازل و یا کوچه ها نظاره گر این نوع جشنها باشند .

متاسفانه در جشنهای کنونی فداغ شاهد حوادثی بوده ایم که  ذکر چند نکته خالی از لطف نیست .

در جشنهای عروسی  که امروزها در فداغ ، در هر کوچه و منزلی شاهد آن هستیم استفاده بی رویه از ترقه هایی است که حوادث ناگواری هم تاکنون به دنبال داشته و ما شاهد آن بوده ایم  .

متاسفانه استفاده کنندگان این نوع ترقه ها هم کسانی هستند که از سن و سال کمی بر خوردارند و بواسطه همین کم سن و سال بودن ،  از عواقب خطرناک آن اطلاع چندانی ندارند .

ما از والدین این عزیزان خواهشمندیم جهت رفاء حال دعوت شدگان به عروسی و جلو گیری از خطرات احتمالی ، فرزندان خود را کاملا کنترل نمایند و آنان  را از خطرات ناشی ازاستفاده  نادرست ازترقه ها ،  آگاه  نمایند .

مسئله بعد که متاسفانه ناخواسته و نادانسته شاهد آن  بوده ایم استفاده از چوب بازی  با پرچم کشورمان ایران است .

بواسطه اینکه این چوب بازی که  پرچم مقدس جمهوری اسلامی بر روی آن نقش بسته ، بارها و بارها مورد اصابت چوب قرار می گیرد و یا بر زمین کوبیده می شود ، مورد بی احترامی نا خواسته  قرار می گیرد بهتر است که عزیزانمان در این زمینه تجدید نظر کنند و از این نوع چوبها برای چوب بازی استفاده نکنند .

البته در نشستی که  با بزرگان فداغ داشتیم اعلام نمودند که استفاده از این  نوع چوبها  ، بواسطه اینکه این پرچم ، استفاده کننده از آن را در برابر دشمن که همانا نفر دوم چوب بازی باشد محافظت می نماید اشکالی ندارد .

مسئله بعد استفاده بی رویه از سلاح گرم در جشنهای عروسی می باشد .

واقعا آیا به یاد ندارید که جوانی بنام  قاسم اکبری در اوج جوانی بواسطه تیر اندازی برخی افراد ، در یکی از این نوع جشنها در سالهای دور فداغ ، جان خود را از دست داد و خانواده ای را برای همیشه داغدار نمود .

آیا جشنهای عروسی میدان جنگ است ؟ !!

بنظر بنده پایان دادن به همه این اقدامات خطرناک ، دایر نمودن  یک تالار مجهز در فداغ می باشد تا خانواده های محترم و دعوت شدگان عزیز،  بی دغدغه و بدور از هرگونه خشونت ، در اینگونه جشنها شرکت نمایند ودر پایان مراسم هم  با خیالی آسوده تالار را ترک نمایند و با خاطره ای خوب به منازل خود روند .

شج تثه جب

 

 

 

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 2 = 8