خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

جلسه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گراش با شورای اسلامی فداغ

حجت الاسلام زين الديني رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان گراش ازرایزنی با شوراي اسلامي و دهياري فداغ پيرامون موقوفات این دهستان خبر داد.
حجت الاسلام زين الديني ،يكي از موضوعات جلسه در خصوص سند دار شدن اراضي اوقافي ذکر نمودند و در این رابطه فرمودند:مقدمات صدور ٧٦فقره اسناد مالكيت موقوفات أعم از تهيه نقشه و تأييد شورا و دهياري فداغ فراهم گرديده و تا يك ماه آينده از طريق ماده ١٣٣،سند مالكيت آنها صادر خواهد شد.
مسئله مهم ديگري كه مورد بررسي قرار گرفت ساخت هشت باب مغازه تجاري در ميدان مركزي فداغ بود كه مقرر گرديد شوراي اسلامي مطالعات آن را انجام داده و پيش بيني گرديد عمليات عمراني و ساخت مجتمع مذكور در هفته وقف آغاز شود.در آخر نيز از سقاخانه در حال ساخت باز ديدي به عمل آمد
منبه خبر:اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گراش

درباره‌ی فداغ نيوز

2 نظر

  1. یک فداغی

    باسمه تعالی با سلام؛ پیش بینی های اُستا (2) در ادامه ی پیش بینی های باورنکردنی اُستا، وی یکی دیگر از پیش بینی های دست اول و نه مستعمل خود را که مثل تمام پیش بینی هایش دارای مهر برجسته و فابریک استاندارد بوده و تحقق آن را با ضمانت نامه ی درزدار همیشه معتبرش تضمین می کند این چنین بیان می کند: در آینده، اهالی محترم فداغ، باید خود را برای خرید قبر آماده کنند! وی معتقد است مردم باید از الآن مقداری پول بابت خرید قبر در قبرستان پس انداز کنند. اُستای ما که هیچ حرفی بدون دلیل و مدرک نمی زند معتقد است با فعالیت هایی که این روزها از سوی دست اندرکاران بدون هیچ گونه چشمداشتی (!) صورت می گیرد و اقداماتی که کم کم شاهد آن هستیم طی چند روز یا ماه یا سال یا … آینده مردم باید فکر دفن شدن در قبر مجانی را از سرشان بیرون کنند! او افزود: البته قیمت هر قبر با توجه به مکان قرار گرفتن آن، اندازه، طرح و برخی فاکتورهای دیگر از جمله فونداسیون، امکانات سرمایشی و گرمایشی و … متفاوت خواهد بود و پس از چندی قبرهای دو طبقه و چند طبقه نیز در اختیار اموات قرار خواهد گرفت. این بار نیز اُستا مثل همیشه دست را از گلیم خویش درازتر کرده می گوید در آینده ی نه چندان دور قبل از قیمت گذاری و فروش قبر، در آن حوالی تعدادی باب ساختمان تجاری احداث و به متقاضیان پولدار و پولداران متقاضی فروخته یا اجاره داده خواهد شد. وی همچنین خاطر نشان کرد محصور نمودن قبرستان و ایجاد انواع امکانات جهت رفاه حال اموات و احیاء، از جمله اتفاقاتی است که بی برو برگرد در آینده حتماً شاهد آن خواهیم بود؛ همچنین برای کفن و دفن و موضوعات مربوطه مثل حق الزحمه ی قبرکن و غسال و هزینه های غسالخانه و … کُلُّهم وجه دریافت خواهد شد. وی در پایان تأکید کرد اهالی محترم هر اندازه برای خرید واحدهای تجاری آیندة الاحداث (عجب واژه ی بدیعی!) عجله کنند برایشان مقرون به صرفه تر خواهد بود اما در مورد خرید قبر عجله نکنند چون با تمهیدات اندیشیده شده، جا برای همه هست و با توجه به اینکه یقیناً گذر هر کسی حداقل یک بار برای همیشه (!) به آنجا خواهد افتاد به همه بلااستثناء جا خواهد رسید! آری بدین ترتیب اهالی محترم باید یکی دیگر از دغدغه های جدید و نیو ورژنشان(!)، همین موضوع وداع با دار فانی باشد و ضمن عدم غفلت از آن که یکی از اساسی ترین علل بروز ناملایمات و نابسامانیها و ناهنجاریها (ول کن «نا» رو!) و مشکلات روزمره می باشد، مال خود را سَبیل نکنند (!) و صرفاً در فکر خرید یا اجاره ی واحدهای تجاری فوق الاشعار (خودمانی اش می شود: که در چند سطر قبل ذکر شد!) نباشند بلکه به فکر قبر خود و قیمتش در چند قدم آن طرف واحدهای تجاری نیز باشند! (پایان پیش بینی های اُستا (2))

  2. یک فداغی

    باسمه تعالی با سلام؛ پیش بینی های اُستا (2) در ادامه ی پیش بینی های باورنکردنی اُستا، وی یکی دیگر از پیش بینی های دست اول و نه مستعمل خود را که مثل تمام پیش بینی هایش دارای مهر برجسته و فابریک استاندارد بوده و تحقق آن را با ضمانت نامه ی درزدار همیشه معتبرش تضمین می کند این چنین بیان می کند: در آینده، اهالی محترم فداغ، باید خود را برای خرید قبر آماده کنند! وی معتقد است مردم باید از الآن مقداری پول بابت خرید قبر در قبرستان پس انداز کنند. اُستای ما که هیچ حرفی بدون دلیل و مدرک نمی زند معتقد است با فعالیت هایی که این روزها از سوی متولیان امر صورت می گیرد و اقداماتی که کم کم شاهد آن هستیم طی چند روز یا ماه یا سال یا … آینده مردم باید فکر دفن شدن در قبر مجانی را از سرشان بیرون کنند! او افزود: البته قیمت هر قبر با توجه به مکان قرار گرفتن آن، اندازه، طرح و برخی فاکتورهای دیگر از جمله فونداسیون، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و … متفاوت خواهد بود و پس از چندی قبرهای دو طبقه و چند طبقه نیز در اختیار اموات قرار خواهد گرفت. این بار نیز اُستا مثل همیشه دست را از گلیم خویش درازتر کرده می گوید در آینده ی نه چندان دور قبل از قیمت گذاری و فروش قبر، در آن حوالی تعدادی باب ساختمان تجاری احداث و به متقاضیان پولدار و پولداران متقاضی فروخته یا اجاره داده خواهد شد. وی همچنین خاطر نشان کرد محصور نمودن قبرستان و ایجاد انواع امکانات جهت رفاه حال اموات و احیاء، از جمله اتفاقاتی است که بی برو برگرد در آینده حتماً شاهد آن خواهیم بود؛ همچنین برای کفن و دفن و موضوعات مربوطه مثل حق الزحمه ی قبرکن و غسال و هزینه های غسالخانه و … کُلُّهم وجه دریافت خواهد شد. وی در پایان تأکید کرد اهالی محترم هر اندازه برای خرید واحدهای تجاری آیندة الاحداث (عجب واژه ی بدیعی!) عجله کنند برایشان مقرون به صرفه تر خواهد بود اما در مورد خرید قبر عجله نکنند چون با تمهیدات اندیشیده شده، جا برای همه هست و با توجه به اینکه یقیناً گذر هر کسی حداقل یک بار برای همیشه (!) به آنجا خواهد افتاد به همه بلااستثناء جا خواهد رسید! آری بدین ترتیب اهالی محترم باید یکی دیگر از دغدغه های جدید و نیو ورژنشان(!)، همین موضوع وداع با دار فانی باشد و ضمن عدم غفلت از آن که یکی از اساسی ترین علل بروز ناملایمات و نابسامانیها و ناهنجاریها (ول کن «نا» رو!) و مشکلات روزمره می باشد، مال خود را سَبیل نکنند (!) و صرفاً در فکر خرید یا اجاره ی واحدهای تجاری فوق الاشعار (خودمانی اش می شود: که در چند سطر قبل ذکر شد!) نباشند بلکه به فکر قبر خود و قیمتش در چند قدم آن طرف واحدهای تجاری نیز باشند! (پایان پیش بینی های اُستا (2))

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 + = 14