خانه / اخبار کوتاه / شورای معاونین آموزش و پرورش گراش پاسخگوی سؤالات خبرنگاران شدند

جلسه هم انديشي جهت برگزاري همايش شب شعر صنعت فداغي

جلسه هم انديشي جهت برگزاري همايش شب شعر صنعت فداغي در داالقرآن شفاء برگزار گرید.
به گزارش آقای فاضل نریمانی امشب در دارالقران نجم الثاقب جلسه اي با حضور جمعي از فرهنگيان و اهالي علم و ادب فداغ برگزار گرديد.
در اين جلسه كه به همت شوراي اسلامي دهستان فداغ انجام گرفت،
پيرامون برگزاري شب شعري با عنوان شب شعر صنعت فداغي ، بحث و تبادل نظر شد.
پس از اعلام نظر و بررسي ارا عزيزان حاضر، مصوب شد همايش مذكور با حضور شاعران برجسته فداغ و منطقه لارستان، با هدف معرفي چهره برجسته شاعره فداغي “صنعت” در مركز اين دهستان برگزار گردد.
شوراي اسلامي دهستان فداغ به عنوان مسوول برگزاري اين همايش، بر اجراي هرچه بهتر اين برنامه تاكيد كردند.
قابل ذكر است كه اعضا محترم با تشكيل سه كميته با عناوين كميته تحويل و بررسي اثار، كميته اجرايي و كميته پشتيباني و تداركات، از كليه علاقه مندان جهت همكاري استقبال خواهند نمود.
زمان همايش و نحوه تحويل اثار و اخرين مهلت ارسال اثار متعاقبا اعلام خواهد شد.

IMG-20150114-WA0192

IMG-20150114-WA0193

IMG-20150114-WA0194

IMG-20150114-WA0195

IMG-20150114-WA0196

IMG-20150114-WA0197

IMG-20150114-WA0198

IMG-20150114-WA0199

درباره‌ی فداغ نيوز

2 نظر

  1. یک فداغی

    باسمه تعالی با سلام؛ پیش بینی های اُستا (9) بشنوید از جدیدترین شاهکار اُستا و آن این است: در آینده، یک اتاق فکر در فداغ تشکیل و راه اندازی خواهد شد. اُستا که معتقد است تخمِ «اگر» را کاشتند و محصول پیوندیِ«در صورتی که» و «چنانچه» سبز شد و شدیداً به عدم استفاده و بهره گیری از ایده ها و نوآوریهای خلاقانه و راهکارهای سازنده ی جوانان و سایر اقشار در فداغ، معترض و از این بابت خیلی شاکی بود و به شعار معروف «هرگز نشه خاموش لامپ اضاف فراموش» پایبند است و خواستار ثبت اسم فداغ به عنوان تنها دارنده ی کوچه و خیابانهای آسفالت در جهان شد که به دلیل تردد بی رویه ی ماشین آلات سنگین، پس از عبور وسیله ی نقلیه ی از آن کوچه و خیابانها، گرد و خاک زیادی حتی بیشتر از راه خاکی ایجاد می شود ضمن انتقاد از پدیده ی مضحک و ویرانگر و گولُت بِزَنُمِ «فرار مغزها»، فرضیه ی غافلگیرکننده ی «تَله ی مغزها» را جهت مقابله با «فرار مغزها» و جلوگیری از آن، به سالکان مسالک و ناهجان مناهجش پیشکش نمود و گفت: البته باید جنس تله ی ذکر شده، از نوع نسوز و ضد زنگ باشد! وی به نقل از یک منبع هزار لیتری آب! افزود: در این راستا تمامی مقدمات لازم برای افتتاح یک اتاق فکر شیک و آکبند در فداغ فراهم گردیده و فقط دغدغه ی مسئولین امر در این زمینه، بودجه و مکان آن و نوع اتاق (شیشه ای بودن یا …) و مهمتر از همه، کمبود صاحبان فکر و نبود ایده های کافی در فداغ است. او با اشاره به اینکه قفل درب اتاق فکر مذکور، از نوع کتابی و ضد سرقت خواهد بود تأکید کرد: تمهیدات خوبی جهت مقابله با انواع و اقسام تهدیدات اتاق فکر در فداغ اندیشیده شده و دو نفر نگهبان به صورت شبانه روزی شیفت به شیفت از آن اتاق به دقت مواظبت و مراقبت خواهند نمود و حتی آن اتاق با تمام اسباب و اثاثیه و نیز مهمتر از همه، خودِ «فکر» عرضه شده، بیمه خواهد شد تا از گزند حوادث روزگار مصون و محفوظ مانده و روز به روز شاهد شکوفا شدن و به ثمر نشستن آن ایده ها و افکار بدیع بیمه شده باشیم. اُستا در همین جا از همه ی اندیشمندان، صاحبنظران، نظریه پردازان، تحلیلگران، مفسران، کارشناسان، مسئولان، اصناف، کسبه، بازاریان، صاحبان مشاغل، مغازه داران، لودرداران، پولداران، زورداران، مالداران، پیمانکاران، رانندگان، دارندگان، خوانندگان، چاپندگان، وامداران و … از هر طیف و گروهی رسماً به صورت غیر رسمی! دعوت کرد اگر جا داشته باشند در آن اتاق فکر، حاضر شوند و اگر هم جا ندارند درب آن را بشکنند و وارد شوند ولی مواظب تضارب آراء و تصادم افکار شکننده و جریمه ی صاحبان و تلاقی اندیشه ها و تبانی حریفان و تلافی داوران! باشند و به جای این جینگولَک بازیها و لیخیها، به تشریک مساعی و تبادل ایده ها و نظریات «صد من یک غاز» و بشنو و باور مکنِ خود بپردازند و پا به «پاتیلَک» یکدیگر نزنند و فقط به تولید فکر مشغول باشند و کاری به عملی شدن ایده های نو و تفکرات راهگشایشان نداشته باشند و پا از گلیم خود درازتر نکنند چون در آن صورت به جای کوتاه شدن گلیم مزبور، پاهای افکار و اندیشه هایشان قطع خواهد شد و آن وقت مجبور خواهند شد دست از پا درازتر از آن اتاق فکر، خارج شوند؛ البته در صورتی که دو عدد «چِفتَک» همراه داشته باشند! (پایان پیش بینی های اُستا (9))

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


9 + = 14