خانه / اخبار کوتاه / محمد زینا فینال جنجالی را برد و قهرمان مسابقات فوتسال جام نوروز ۴۰۳ فداغ شد

حفاظت هوشمندانه سپاه از خلیج فارس

به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی سپاه، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان بازدید از واحدهای ستادی و عملیاتی نیروی دریایی سپاه مستقر در استان هرمزگان، طی سخنانی در اجتماع فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه با اشاره به سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) برای تشکیل نهاد مقدس سپاه، گفت: امروز هر گامی که در راه اقتدار و اعتلای انقلاب اسلامی و پاسداری از جمهوری اسلامی برداشته شود، یک عبادت بزرگ و ارزشمند است
وی خاطر نشان کرد: رسالت و مأموریت ما دفاع از اقتدار نظام اسلامی و یاری رساندن به دین خدا است؛ همان رسالتی که ائمه اطهار (علیهم السلام) در راه انجام آن مجاهدت کردند و شهید شدند.

جعفری با اشاره به فرموده حضرت امام خمینی(ره) که حفظ و حراست از جمهوری اسلامی از نماز هم واجب تر است، گفت: ما در یکی از حساس ترین مقاطع تاریخی انقلاب اسلامی قرار داریم و باید با درک این رسالت و مأموریت مقدس، بر دامنه تلاش، هوشمندی، تعقل و مجاهدت خود بیفزاییم.

فرمانده کل سپاه در ادامه اظهار داشت: بر همین اساس دغدغه اصلی ما انجام حداکثری انتظارات و مأموریت است و آماده بودن برای مقابله با دشمن یک انتظار حداقلی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت جابجایی ستاد نیروی دریایی سپاه و حضور نیروها و فرماندهان ارشد این نیرو در لبه جلویی میدان دفاعی جمهوری اسلامی در حراست از خلیج فارس، گفت: کسب رتبه برتر آمادگی های دفاعی و عملیاتی توسط نیروی دریایی سپاه هر چند که یک امتیاز قابل تقدیر است اما مهم تر از آن انجام حداکثری انتظارات و گرفتن نمره عالی نزد خداوند متعال است.

حعفری خطاب به کارکنان نیروی دریایی سپاه، افزود: حفاظت هوشمندانه و همراه با تدبیر و تعقل شما از خلیج فارس بر شدت نگرانی و ناکامی دشمنان افزوده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه تصریح کرد: مدل مدیریتی ما باید مدل مدیریت و فرماندهی دوران هشت سال دفاع مقدس و اولویت ما تربیت و بکارگیری نیروهای مؤمن، باانگیزه و اندیشمند باشد چرا که توفیقات به دست آمده مرهون این نیروها بوده است.

وی با اشاره به اهمیت تفکر، اندیشه و تعقل در پیشبرد کارها، خاطر نشان کرد: اگر نیروی انسانی مؤمن و با ایمان و با انگیزه، نیروی عقل و تدبیرش را به خوبی به کار گیرد، غوغا می کند و تجربه دوران دفاع مقدس ما به خوبی این اصل مهم را نشان داد.

جعفری در جمع کارکنان و فرماندهان نیروی دریایی سپاه تأکید کرد: هر چند که ادوات و تجهیزات و سخت افزار برای مقابله با دشمن جایگاه خاص خود را دارد اما آنچه موفقیت ما را در عرصه های مختلف رقم زده، تکیه بر نیروهای مؤمن، عاقل، مجاهد و مخلصی است که در راه آرمان خود حاضرند تا آخرین قطره خون مبارزه کنند.

فرمانده کل سپاه افزود: اراده دفاع، شهامت، شجاعت و رسیدن به مقام وصال و رضوان الهی که شهادت یکی از برترین و مقدس ترین راه های آن است، مؤلفه قدرتی است که هیچ سخت افزاری یارای مقابله با آن را ندارد.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: توجه به مؤلفه های بازدارندگی بخشی از استراتژی ما است و بخش های زیادی از روش های مقابله و تاکتیک های دفاعی که بخشی از توانمندی ما است باید تا زمان اجرای مأموریت عملیاتی مستتر باقی بماند.

وی خطاب به کارکنان ستاد نیروی دریایی سپاه افزود: مجموعه شما امروز یگان در مأموریت ویژه سپاه است و این احساس موجب شده است تا سطح ایمان، معنویت، توانمندی، مهارت و آمادگی خود را بالاتر ببرید و این از امتیازات نیروی دریایی سپاه است.

جعفری به اهمیت موضوع هم اندیشی در سپاه اشاره کرد و اظهار داشت: تجربه نشان داده است که یک پایه اساسی موفقیت ها، بهادادن به موضوع تعقل و هم اندیشی بوده است.

فرمانده کل سپاه با بیان این که موضوع هم اندیشی در سپاه نباید به مسائل حداقلی محدود شود، افزود: دغدغه های کلان و حداکثری سپاه باید در چارچوب جلسات هم اندیشی مورد مباحثه قرار بگیرد.

وی در ادامه گفت: ماهیت شکل‌گیری و نوع رسالت و مأموریت سپاه به گونه ای است که نمی تواند مانند سایر ارتش های نظامی خود را در تاکتیک ها و قالب هایی خاص محدود کرده و به آنها اکتفا کند.

جعفری خاطر نشان کرد: اساس شکل گیری سپاه، دفاع و پاسداری از انقلاب اسلامی در همه عرصه ها و مقابله با انواع مخاطراتی است که این انقلاب را تهدید می کند.

فرمانده کل سپاه در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه آل عمران و برشمردن برخی از سنت های غیر قابل تغییر الهی، تأکید کرد: بنا به فرموده خدای متعال، هر کس دین خدا را یاری کند، خدا نیز او را یاری خواهد کرد و بالاترین یاری خدا مجاهدت در راه خدا است.

وی افزود: شما که به توفیق خدا در این مسیر قرار گرفته اید، قدر فرصت فراهم شده را بدانید و سختی ها و ناملایمت ها را برای خدا تحمل کنید و با خدا معامله کنید که این معامله پرسودترین معامله است.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + = 5