خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

خبرهای لحظه به لحظه از یافتن غلامرضا شکور

صبح روز پنج شنبه ۲۰ مهرماه نود و یک، عده ای از جوانان دیده بانی جهت گردش به کوههای مشرف بر بهشت زهرای دیده بان میروند که در یکی از دره های کوچک این کوه ناگهان با تکه ای از استخوان مواجهه میشوند.

از آنجاییکه غلامرضا شکور ،گمشده دیده بانی در فروردین ۱۳۹۰ در همین حوالی ناپدید شده بود ، احتمالات اولیه بر این بود که شاید تکه ای از استخوان بدن وی باشد. استخوان که مربوط به ران پای انسان بود به دیده بان منتقل و توسط چند تن از بستگان غلامرضا جهت شناسایی به لار منتقل شد.

پس از انجام آزمایشات اولیه ،براساس حکم دادگاه از فرزندان وی دعوت شد تا جهت گرفتن نمونه خون و مطابقت آن با نمونه یافته شده به آزمایشگاه و اداره آگاهی لارستان بروند.

امروز دوشنبه ۲۴ مهرماه طی تماس تلفنی که با دیده بان داشتم ، دوستان در حال جستجو در منطقه یاد شده بودند و موفق شدند وسایل شخصی او از جمله موبایل و ساعت و قسمتهایی از لباس غلامرضا شکور را پیدا کرده و تقریبا احتمال اینکه این استخوانها متعلق به جسد او باشد صدردرصد شد.

پس از پیدا شدن استخوان ران انسان در کوههای دیده بان، کنجکاوی آقای حسن اعتمادی فر(فداغی) کارگزار مخابرات دیده بان،باعث شد که به سمت منطقه مورد نظر برود. او پس از رفتن به محل مورد نظر و جستجوی ۴۵ دقیقه ای موفق شد ابتدا جمجمه، استخوان دیگر ران ، کتف و کمر و سپس شلوار، پیراهن ، کفش و یک جوراب او را پیدا کرده و آثاری از خونی که مربوط به مدتها پیش بوده را مشاهده نماید.

 

حسن اعتمادی فر پس از انتقال بقایای جسد به دیده بان ، با خانواده غلامرضا شکور هماهنگی نموده و آنها پس از آمدن به دیده بان و هماهنگی با اداره آگاهی لارستان دوباره امروز به محل پیدا شدن استخوانها میروند که موفق شدند موبایل و تکه دیگری از استخوان وی را پیدا نمایند.

در حال حاضر خانواده غلامرضا شکور به همراه استخوانهای کشف شده از طریق اداره آگاهی جهت بررسی نهایی و آزمایشات تکمیلی DNA به شیراز انتقال داده شده اند.

به گفته خانواده مرحوم ،در صورت تمام شدن مراحل اداری و آزمایشات لازم، مراسم خاکسپاری روز پنج شنبه ۱۳۹۱/۷/۲۷ در دیده بان برگزار میشود.

 

منبع:سایت دیده بانیها

درباره‌ی فداغ نيوز

2 نظر

  1. خدای متعال ارواح مومنین را خصوصا روح این مرحوم را غریق رحمت واسعه خویش قرار داده و به وابستگان ایشان خصوصا خانواده داغدارشان اجر و صبر عنایت فرماید ک برای شادی روح این مرحوم فاتح مع الصلوات

  2. علی اصغر خاکبیز ۱۳۹۱٫۰۷٫۲۴ در ۵:۱۰ ب.ظ

    خدای متعال ارواح مومنین را خصوصا روح این مرحوم را غریق رحمت واسعه خویش قرار داده و به وابستگان ایشان خصوصا خانواده داغدارشان اجر و صبر عنایت فرماید ک
    برای شادی روح این مرحوم فاتح مع الصلوات

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


1 + 9 =