خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات یک چهارم نهایی فوتسال جام نوروز فداغ و حذف یکی از نمایندگان فداغ

درخشش شاعران فداغی در چهارمین شب شعر “محیا” در عمادشهر

انجمن ادبی محیا عمادشهر شب شعری را تحت عنوان عیدانه ادبی و طبق روال قبل به نام *شب شعر محیا* با حضور شاعران بنام کشور از جمله شاعران استان های فارس و هرمزگان برگزار کرد.
سعید دانشور فعال فرهنگی و مسوول انجمن ادبی در این مراسم گفت : محیا زاده عمادشهر بوده و کمتر کسی ست که این شاعر بزرگ را نشناسد، در همین راستا انجمن ادبی عمادشهر که با نگاه نو فعالیتش را آغاز کرده بود با تغییر نام به نام این شاعرِ نامی به *”انجمن ادبی محیا”* برای چهارمین بار میزبان شاعران بنام ملی هستیم.
در ادامه شاعرانی از انجمنهای ادبی شهرهای مختلف به خوانش اشعار خود پرداختند که اغلب اشعار به گویش محلی بود.
*صدای فداغ:*
شاعران فداغی نیز به نمایندگی از انجمن شعر و ادب فداغ و به دعوت ویژه ی آقای سعید دانشور مهمان این محفل ادبی بودند.
عبدالرضا نعمتی متخلص به عبدی از شاعران خوش ذوق فداغی بود که با خوانش سروده های زیبا و دلنشین خود مورد تحسین و تشویق بیشمار حضار قرار گرفت.
در ادامه خوانش دو غزل زیبا توسط سید مرتضی قتالی باعث تشویق مکرر حضار شد که تحسین مجری برنامه و دیگر شاعران و حاضرین در سالن را نیز در پی داشت.
علیرضا رنجبر دیگر شاعر فداغی بود که با تقدیم چند دوبیتی زیبا سروده خودشان و نیز غزلی دلنشین از مرحوم طرار (عبدالحسین غلامی فرد) همه حاضرین در جلسه را به وجد آورد.
در پایان آقای راشد انصاری معروف به خالو راشد طی سخنانی کوتاه و خوانش شعر به اهمیت شعر و ادبیات بر جامعه و ماندگاری تاریخی شاعران پرداختند و گفتند:
  “موضوع سراسر دیوان شاعران متقدم( بیش از ۹۰ درصد) دعوت به شاد زیستن و مهر و محبت است و در میان هیچ یک از شاعران کلاسیک ما دیده نشده است که کدورت و حسادت به شعرهایشان راه داشته باشد.”
در پایان این محفل صمیمی و ادبی با اهدا لوح و تندیس یادبود از شاعران منطقه قدردانی شد.
«فاضل نریمانی»

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


8 + = 10