خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

بدحجاب را بگیریم با تفکر بدحجابی چه کنیم

مدتیست عزیزان نیروی انتظامی در قسمت گشت ارشاد کمر همت را مضاعف بسته اند و به دستگیری و جمع کردن بدحجاب ها و مانکن های کوچه و خیابان می پردازند!!

آجرک الله از اینکه زحمت می کشند و مملکت را از لوس چنین افرادی پاک میکنند!!!امیدوارم که بدحجاب ریشه کن شود،اما با بدحجابی چه کنیم.!!؟

خیلی زود شاهد تغییر در جامعه بودیم،در کشوری که اوایل انقلاب ساده زیستی و ساده پوشی سرلوحه اش بود وکسی درگیر تجملات نبود! فرهنگ غرب خیلی زود جاگرفت و این سادگی و ساده دلی استحاله شد و رنگ عوض کرد.امروزه در جامعه ایی زندگی می کنیم که نه تنها بویی از آداب و رسوم گذشتگان نیست واگر باشد خیلی کم و مختصر است بلکه آداب اسلامی هم فراموش شده است و باید در کتب اسلامی به دنبال آن بگردیم.

آقایانی که دنبال پیشرفت و ترقی جمهوری اسلامی بودند باید می فهمیدند که تکنولوژی بدون فرهنگ اسلامی و بدون اینکه دین در ان دخالت داشته باشد همچون سمی است که علاجی ندارد.

از وقتی ماهواره و یا اینترنت جای خود را به کتاب در کشور ما داد همه چیز و همه کس عوض شدند و روش زندگی شد ماهواره و اینترنت و در کل ارتباطات بی سرو ته!!! اگر در اول انقلاب و یا قبل از آن و بعد از آن که اینترنت و ماهواره هنوز به این صورت وجود نداشت دقت لازم را بکنیم خواهیم دید که فرهنگ کتابخوانی در آن زمان به مراتب بیشتر از امروز بوده است. امروز خیلی از جوانان و مردم ما از اینترنت و ماهواره تقلید کورکورانه می کنند و اصلا نمی دانند که این طرز پوشش در این مملکت نه تنها عرف نیست بلکه جرم هم محسوب می شود. فکر میکنند که ایران هم مانند کشورهای غربی و آمریکا است که هر کاری بخواهند انجام بدهند.

آقایانی که در زمان ریاست جمهوری خود دنبال این بودند که جمهوری اسلامی ایران را مدرن کنند و از عقب ماندگی در بیاورند،چرا که حرفشان این بود حجاب مانع پیشرفت زن در جامعه می شود و محصورش می کند. می خواستندبه نوعی تقلید کنند اما نه تنها نتوانستد بلکه از حد و مرز، این تقلیدشان گذشت و امروزه کارشان به جایی رسیده است که نمی توانند جلوی آنرا بگیرند.حال بدحجاب را بگیریم می خواهیم با تفکر بدحجابی چه کنیم!!؟وقتی سنتی چون پوشش و حجاب جایش را به بدحجابی می دهد آیا با دستگیری می شود جلوی آن را گرفت!!؟

تازه جالبتر از آن ، اینست که این طرح در تهران در حال اجرا است!! و این خود فاجعه ایی است تمام نشدنی!! من نمی دانم این چه طرحیست که فقط در تهران بطور جد ارشاد میکنند و بقیه ی مملکت امن و امان است و الحمدلله خبری از بدحجاب نیست!!

درست است که دشمن از در تهاجم فرهنگی وارد شده است اما خیانت عده ایی در کشور و فروش محصولاتی با انواع و اقسام لباسهای زننده خود دامن زدن بر این آتش است. فرهنگ سازی اصلی است که با زور نمی شود در جامعه ایی نهادینه اش کرد. وقتی در خانواده ایی پدر و یا مادر نتوانند بچه های خود را به خوبی تربیت کنند و تحویل جامعه بدهند،خب این خود زمینه را برای چنین کارهایی فراهم می سازد.بدحجاب را بگیریم اما تنوانیم با تفکر بدحجابی و فساد و فحشا مبارزه کنیم که گویی به دور خود چرخیده اییم!!در دانشگاهها،موسسات،ادارات، مدارس و…. اینچنین مواردکم نیستند.اگر از همان بچگی به دختر خود و یا پسر خود نماز خواندن را یاد ندهیم و یا دین و اسلام و خدارا به بچه های خودنشناسیم و با عکس و ماهواره و رقص و …آشنا کنیم و از همان اول با حجاب آشنایشان نکنیم ،این خود زمینه ایی میشود که در جوانی و بزرگسالی بدحجابی بهتراز حجاب است!!(البته حرف من نسبی است نه مطلق!!)

باید قبول کنیم که خیانت به این کشور زیاد شده است و دشمن هم بیکار نمی نشیند.اما اگر قرار باشد علیه آن مبارزه کنیم،نباید گاف بدهیم و همه چیز را از یک دید نگاه کنیم!! با زور و تشر نمی شود از همان ابتدا جلوی پدیده ایی همچون بدحجابی را گرفت چرا که تفکرش شکل کرفته است و عده ایی نه خیلی زیاد اما در حال زیاد شدن به دنبالش هستند. باید قبول کنیم که خیلی هایی که این چنین در خیابانها می ایند یا نمی دانند و به نوعی فقط دوست دارند که اینچنین باشند و عده ایی هم واقعا مغرضند!! امابرخوردمان باعث می شود که به دین جور دیگری نگاه کنند.روزی در همین جمهوری اسلامی دوست پسر و دختر معنایی نداشت و اگر کسی را بادختری می دیدند یا می گرفتند و یا عیب محسوب میشد.خیلی از این اتفاقات را خود مقصریم و شریک آن هستیم.چطور در بحث فرهنگ سازی آقایان نیروی انتظامی در مورد راهنمایی و رانندگی انیمیشن می سازند و جریمه ها را سنگین می کنند تا مردم بفهمند که باید رعایت کنند اما در مورد بدحجابی فقط برخورد و دستگیری ملاک کار است و هیچ گونه مدیریتی در زمینه ی فرهنگ سازی صورت نگرفته است؟؟ تاکی می خواهیم بدحجاب ها را از شهر جمع کنیم.اصلا مگر می شود اینکار را کرد!!!؟ تاموقعی که فرهنگ سازی نکنیم و ترس در دل بعضی ها نیندازیم،بدحجاب و تفکر بدحجابی ریشه کن نخواهد شد.چرا ما به مسائل، ریشه ایی نگاه نمی کنیم. وقتی امر به معروف را فقط در نوشته ها و آیین نامه های انضباطی می یابیم،باید هم شاهد چنین وضعیتی باشیم.

نکته ی دیگری هم که باید به آن اشاره کنم و برای خودم تاسف میدانم این است که گهگاهی بعضی از خبرگزاری ها در فضای اینترنت اقدام به گذاشتن عکسهای برخورد با بدحجابها را می کنند و بازدیدکنندگان هم نه تنها روحیه ی راه حل برای این مسائل ندارند بلکه به لعن و نفرین و فحاشی می پردازند و کارشان همین است. خب مااگر به فکر اصلاح مملکت و ریشه کنی این جور مسائل هستیم چرا فحاشی می کنیم و به دنبال راه حل نیستم.اگر مسلمانیم چرا لعن و نفرین می کنیم.امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ی همه ی ما است و باید انجام بدهیم اما متاسفانه فقط یادگرفته اییم لعن و نفرین کنیم و در برابر گناه و فساد ساکت بنشینیم و به فرائض دینیمان بپردازیم.به قول معروف ما به دین خود و آنها هم به دین خود!!

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 1 = 8