خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

سرشماری عمومی کشاورزی از پنجم مهرماه آغاز می شود

Thumbnail.Ashx
مديركل آمار و اطلاعات استانداري فارس گفت: سرشماري عمومي بخش كشاورزي در استان از پنجم مهرماه آغاز مي شود كه تا هجدهم مهرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري فارس، عبدالحميد سنگي با بيان اين كه بخش كشاورزي اهميت ويژه اي در اقتصاد كشور داشته و حدود 18 درصد از توليد ناخالص ملي و 20 درصد از اشتغال كشور را تامين مي كند، اظهار داشت: ضرورت دارد اطلاعات بخش كشاورزي به صورت روزآمد و دقيق از طريق سرشماري دريافت شده و در اختيار مديران و برنامه ريزان كشور قرار گيرد.

وي با اشاره به اين كه هدف از اين سرشماري، به دست آوردن كليه اطلاعات همه واحدهاي كشاروزي است، تصريح كرد: آخرين سرشماري كشاورزي در سال 82 صورت گرفته است كه بر اساس قانون بايد هر 10 سال يك بار تجديد شده و به روز شود.

مديركل آمار و اطلاعات استانداري فارس در خصوص روش برگزاري سرشماري عمومي بخش كشاورزي، خاطر نشان كرد: در اين سرشماري، ماموران به كشاورزان مراجعه كرده و اطلاعات مورد نظر مركز آمار ايران را در قالب چند پرسشنامه اخذ خواهند كرد.

سنگي با بيان اين كه سرشماري عمومي كشاورزي به صورت متفاوت با سرشماري هاي گذشته اجرا خواهد شد، افزود: در اين سرشماري نخستين بار براي جمع آوري اطلاعات به جاي پرسشنامه هاي كاغذي از تبلت استفاده خواهد كه موجب صرفه جويي در مصرف كاغذ و تسريع در انتشار نتايج خواهد شد.

وي نام و نام خانوادگي بهره برداران، شماره ملي، نوع كاربري اراضي، نوع محصولات كشاورزي و سطح زير كشت را سئوالات ماموران آمار گيري از كشاورزان اعلام كرد.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + 5 =