خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

سوال شماره ۱۱/ پرسش و پاسخ با کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی فداغ

پرسش و پاسخ با کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی فداغ

سوال یازدهم: *برای ارتقا مرکز درمانی به شبانه روزی و نیز تخصیص پزشکان متخصص چه نوع تلاش و فعالیتی را موثرتر میدانید؟*

*صدای فداغ* : این بسته انتخاباتی به این صورت خواهد بود که ابتدا یک سؤال مطرح شده و در ادامه پاسخ کاندیداهای محترم انتخابات شورای اسلامی فداغ، به آن سؤال منتشر خواهد شد و به همین ترتیب تا روز انتخابات، تمامی سؤالات و پاسخ ها به اطلاع همشهریان محترم خواهد رسید.

(ترتیب کاندیداها بر اساس حروف الفبا نمی‌باشد)

*برای این پرسش فقط هفت نفر از افراد پاسخ خود را ارسال کرده اند*

۱- دیدگاه مشترک اقایان حسن اخلاقی و احمد کهنسال
شورای اسلامی با استمداد از همه ی افراد توانمند در این عرصه مخصوصا کادر درمان بومی و خیرین و معتمدین و بزرگان و جوانان پرشور و تشکیل هیات امنا در جهت شبانه روزی شدن این مرکز تمام توان خود را به کار خواهد بست تا نتیجه ی محقانه ی این مهم را با پیگیری‌های مجدانه ی خود و فعالان مدنی از ادارات ذیربط استحصال نماید
۲- اقای کامران جهان پناه:
شبکه بهداشت و درمان اصول و ضوابطی برای گسترش واحدهای بهداشتی درمانی و ارائه خدمات مدنظر قرار داده با با توجه به جمعیت ۶۵۰۰ نفری خود فداغ و با روستاهای اقماری که از فداغ خدمات میگیرند‌بالای ۱۲ هزار نفر میباشد. این موضوع میطلبه که ان شالله پیگیری ارتقای مرکز درمانی فداغ به شبانه روزی باشیم و چون اصولا جهت ارتقا مرکز ، بایستی شهر باشیم، ابتدا پیگیری ارتقا به شهر و سپس تبدیل به شبانه روزی شود.
و اصولا مراکز با جمعیت بالای ۵۰۰۰ هزار نفر مانند فداغ باید بجای مرکز بهداشت ، پایگاه بهداشت که یک درجه بالاتر است در نظر گرفته شود و هم یک خانه بهداشت دیگر در نقطه ای مناسب در فداغ احداث گرددو با توجه به وجود کارگاههای صنعتی مانند پمپاژ نفت و سنگ شکن و غیره و قرار گرفتن فداغ در مسیر و گلوگاه اصلی این روستاها که جمعیت بالای ۱۲۵۰۰ نفر میباشد، نیاز به ارتقا به شبانه روزی و نیز اضافه شدن پرسنل انسانی و درمانی میباشد که ان شالله تلاش میکنیم با پیگیری و‌رایزنی این مهم تحقق یابد.
۳- اقای سید سجاد قتالی:
بهترین تلاشی که ما میتوانیم انجام دهیم دعوت از خیرین در جهت هیات امنایی شدن درمانگاه میباشد که تنها بهمین شکل میشود آنجارا شبانه روزی کرد اما ما میتوانیم فراخوانی مبنی بر همکاری با خیرین و سرمایه گذارانی که بتوانند مرکز درمانی خصوصی و حتی داروخانه خصوصی بتوانند دایر کنند بدهیم که شورای اسلامی میتواند نقش موثر در اینکار داشته باشد چراکه با افزایش جمعیت نیاز مبرم به مراکز درمانی و فعالیت شبانه روزی آنها داریم
۴-اقای علی کرمی:
در برخی از مراکز بهداشتی درمانی روستایی که در مسیر طبیعی حرکت چند مرکز بهداشتی درمانی روستایی دیگر قرار گرفته باشد و گلوگاه عبور جمعیتی حدود ۲۰ هزار نفر تلقی گردد، مشروط براینکه فاصله این محل تانزدیکترین شهر دارای بیمارستان یا زایشگاه (با استفاده از اتومبیل) از نیم ساعت بیشتر باشد، می توان در چنین شرایطی مرکز را به مرکز شبانه روزی تبدیل کرد تا امکان دسترسی به پزشک و سایر پرسنل درمانی در طول مدت ۲۴ ساعت شبانه روز میسر باشد.
درصورتی که شرایط محیا باشد و با پیگیری و رای زنی بتوان به نتیجه رسید از هیچ تلاشی در این ضمینه کوتاهی نخواهم کرد.
۵- اقای ناصر منصوری:
دررابطه با ارتقای مرکز درمانی به شبانه روزی خدمتتان عرض کنم که فداغ مستلزم بخش شدن و شهر شدن می باشد. در این صورت مرکز درمانی فداغ به شبانه روزی ارتقا پیدا خواهد کرد.
۶- اقای عباس پناهی:
باز هم ارتقا سطح فداغ ب شهر و بخش میتواند بسیار موثر واقع شود در ارتقا سطح درمانگاه
بعضی امور شدنی هستند فقط نیاز به پیگیری مستمر و تلاش دارند ولی بعضی امور نشدنی و دور از دسترس است بالاخره با کمک و‌مشورت عزیزانی ک اشنایی بیشتر به این حوزه دارند و پیگیری مستمر از طریق فرمانداری استانداری و سازمان علوم پزشکی و نظام پزشکی شهرستان و استان سعی و تلاش خواهد ک شبانه روزی شدن مجموعه; ساخت اتاق جراحی های سرپایی
کامل تر شدن ازمایشات ازمایشگاه به سرانجام برسد انشاالله

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 9 = 10