خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

سوال شماره ۱۵ / پرسش و پاسخ با کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی فداغ

پرسش و پاسخ با کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی فداغ

سوال پانزدهم: *در خصوص مسائل ابفا روستایی و مشکلات آب آشامیدنی اهالی چه راهکار و پیشنهادی دارید؟*

*صدای فداغ* : این بسته انتخاباتی به این صورت خواهد بود که ابتدا یک سؤال مطرح شده و در ادامه پاسخ کاندیداهای محترم انتخابات شورای اسلامی فداغ، به آن سؤال منتشر خواهد شد و به همین ترتیب تا روز انتخابات، تمامی سؤالات و پاسخ ها به اطلاع همشهریان محترم خواهد رسید.

(ترتیب کاندیداها بر اساس حروف الفبا نمی‌باشد)

*برای این پرسش فقط هفت نفر از افراد پاسخ خود را ارسال کرده اند*

۱- دیدگاه مشترک اقایان حسن اخلاقی و احمد کهنسال:
در خصوص مسائل ابفا روستایی و مشکلات آب آشامیدنی اهالی چه راهکار و پیشنهادی دارید؟
✓ همانگونه که مستحضر هستید اکنون آبفای روستایی و آبفای شهری ادغام شده‌اند و دیگر چیزی به عنوان آبفای روستایی نداریم. در خصوص آب آشامیدنی روستا دو عدد آب شیرین کن در روستا موجود میباشد که خدمات آبرسانی به اهالی را انجام می‌دهند و سلامت و کیفیت آب به صورت مداوم از شبکه بهداشت پیگیری میگردد.
اما مهمترین مسئله در خصوص آب شبکه توزیع روستا، کیفیت پایین آب می باشد که روز به روز بر بی کیفیت شدن آن اضافه می گردد و احتمال اینکه تا چند سال دیگر چاه های آب عمادشهر که آب روستا از آنجا تامین می گردد خشک شود و ما دچار مشکل بسیار جدی شویم. پس مهمترین مسئله پیگیری آب سد سلمان است که به شبکه توزیع روستا متصل گردد و مردم روستا از آب با کیفیت و شیرین برخوردار گردند.

۲- اقای کامران جهان پناه:
در خصوص مشکلات اب در فداغ و منطقه هم از لحاظ کمیت و هم کیفیت واقعا مشکل داریم.‌در تابستان خصوصا کمبود و قطعی اب بسیار به چشم میاید و همچنین کیفیت پایین اب و غیر بهداشتی بودن و هم فرسودگی شبکه توزیع ان، و نیز مشکلات زیاد اب شیرینکن برای اشامیدنی. ان شالله با همکاری ابتدا بصورت کوتاه مدت جهت بهره وری بهتر از چاههای موجود و تقاضای نوسازی شبکه ابرسانی از عمادده که مقداری از ان طی سالهای گذشته بازسازی شده و به صورت بلند مدت تقاضای بهره مند شدن از خط سد سلمان از طریق ارد و تونل بالنگستان به فداغ یا از طریق پروژه اب سد هایقر و از طریق همان طرح شبکه ابرسانی به بخشهای علامرودشت و چاهوز و بیرم و شریک این طرح شویم که ان شالله پیگیری میشود. در خصوص اب اشامیدنی بصورت میان مدت ان شالله کیفیت ابشیرین کن موجود بالا ببریم و هم استفاده از اب اب انبارهای بیرون از روستا، اگه از طریق شبکه بهداشت، کلر زنی و ضد عفونی گردد.

۳- اقای سید سجاد قتالی:
آب مساله مهمی است که حتی جنگ استانی و کشوری در جهان در آینده شاهدش خواهیم بود بنابراین باید تا بحث و جدلی پیش نیامده به اندازه ای که سهممان میباشد پول بدهیم و رایزنی اداری انجام بدهیم آب از سد سلمان یا خلیج فارس برایمان بیاید تنها راه چاره اش همین است که تا شرایط از این بدتر نشده است مصوباتی داشته باشیم و از خیرین دعوت کنیم که پروژه های لازم جهت اجرا و عملیاتی شدن آب از سد سلمان یا خلیج فارس تامین بشود

۴- اقای علی کرمی:
ادغام آبفای شهری و روستایی با وجود پراکندگی روستاها صلاح نیست
مسئولان باید اجازه بدهند که آب و فاضلاب روستایی فعالیت‌های خود را به صورت مستقل انجام دهد.
اگر مسئولان بخواهند حوزه کلان آب و فاضلاب شهری و روستایی را ادغام کنند، این دو بخش باید در زمینه اجرایی از یکدیگر مستقل بوده تا اینکه آبفای روستایی فعالیت های خود را به درستی انجام دهند.
به علت گسستگی و پراکندگی‌های موجود میان روستاها طرح ادغام آب و فاضلاب شهری و روستایی به صلاح نیست.

۵- اقای ناصر منصوری:
راهکار بنده این است که با رایزنی نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، بتوانیم مشکل آب آشامیدنی فداغ را مرتفع سازیم و در زمینه آبرسانی از طریق سد سلمان فارسی به مرحله اجرا در آوریم .
۶- اقای عباس پناهی:
در خصوص آب آشامیدنی جز پیگیری و نامه نگاری در سطح شهرستان و استان کاری از شورای روستا ساخته نیست
ولی طرح بزرگی مطرح شده که قرار است کل منطقه به لطف الهی از آب شیرین لوله کشی بهره مند شود امیدواریم در دوره ی جناب رئیسی شروع و انشاالله به سرانجام برسد

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 1 = 3